Auto z komisu

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Auto z komisu

Post autor: jan1966 » pn sie 24, 2015 14:03

Witam mam pytanie ale po kolei .Zostawilem swoigo golfa 4 1,4 w komisie w rozliczeniu i wzialem innego tez 4 ale silnik 2,0 oczywiscie z doplata. Przy kupnie komisant go dokladnie obejrzal przejechal sie nim i wszystko ok bardzo mu sie spodobal spisal umowe komisowa na niego a na drugiego fakture zeby go moglem zarejestrowac. PO miesiacu zadzwonil ze auto sprzedal ale klient byl bardzo upierdliwy co chwile do niego wydzwanial z jakimis *#cenzura#* miedzy innymi ze jego mechanik mu powiedzial ze silnik jest do roboty -steierdzil to na sluch [ciekawe] przebieg 150 000 .Komisant sie z nim dogadal udzielil mu rocznej renkojmi lub 20 000 km przebiegu jak bedzie jakas wada uktyta to on to naprawi lub pokryje koszta.Wlasciciel komisu mi powiedzial ze ja jako poprzedni wlasciciel musze pokryc polowe ewentualnych kosztow naprawy i teraz pytanie czy ma racje z tym pokrywaniem kosztow w koncu to on sprzedal auto i on powinien sie na tym znac lepiej niz ja jako laik , co sadzicie



Awatar użytkownika
mitpo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 14:35
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: VW Golf 6 2.0 TDI
Silnik: CFH

Re: Auto z komisu

Post autor: mitpo » wt sie 25, 2015 20:34

Nie musisz pokrywać żadnych kosztów. Wziął auto w zamian za inne z Twoją dopłatą, auto sprawdził. Powiedz mu że może teraz się wypchać kukurydzą która ty ewentualnie możesz mu przywieźć.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1176
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Auto z komisu

Post autor: piotrek233 » śr sie 26, 2015 09:07

Nic nie musisz płacić handlarzowi, próbuje od Ciebie wyłudzić kasę. Z racji pełnionego zawodu traktowany jest jako profesjonalista, musi znać się na samochodach. Ty jako laik nie musisz znać się na autka. Gościu otrzymał auto do sprawdzenia i doskonale wiedział co kupuje, teraz to nie jest Twoja sprawa. Teraz to On jest właścicielem Twojego auta i niech robi co chce. Po prostu "olej" handlarza. Jak dalej będzie Cię nękał niech zakłada sprawę w sądzie, sprawę Ty wygrasz.



vegetarrit20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: pn sty 26, 2015 19:41
Lokalizacja: Kraków

Auto z komisu

Post autor: vegetarrit20 » śr sie 26, 2015 10:06

Zwykły wyłudzacz, nie zgadzaj się na żadne pokrywanie kosztów.



Awatar użytkownika
dawidua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 26, 2015 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Auto z komisu

Post autor: dawidua » śr sie 26, 2015 14:43

Śmierdzi na kilometr.
Ostatnio zmieniony wt wrz 29, 2015 13:42 przez dawidua, łącznie zmieniany 3 razy.


Człowiek po to wymyślił samochód, aby wygodnie siedzieć stojąc w korkach - Andrzej Majewski http://galanlogistics.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Auto z komisu

Post autor: Michael G60 » śr wrz 09, 2015 16:34

a ja bym na twoim miejscu zażądał w zamian od niego pokrywania kosztów napraw twojego auta (odpukać gdyby wystąpiły), skoro niby jest profesjonalistą...:p


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości