Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

maniek26gda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 13, 2015 09:17

Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Post autor: maniek26gda » pt wrz 18, 2015 15:27

Witam, jakieś 2tyg temu sprzedałem moje cabrio, koleś wiedział o minusach itp więc kupił, a ja wypowiedziałem umowę OC, teraz on dzwoni do mnie, że musi zapłacić 1700zł za OC i straszy mnie tym, że ma prawnika, że ma prawo zwrócić mi auto itp... i co teraz? jak dla mnie to koleś ma zryty beret bo wiadomo, że nowy właściciel musi sam sobie wykupić OC i nie musi brać z tej ubezpieczalni co ja miałem, zgadza się? nie moja wina, że koleś nie ma zniżek i tyle mu przyszło... więc mam się czymś martwić czy nie?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Post autor: marcinek84 » sob wrz 19, 2015 08:11

Jak dla mnie nie ma podstaw na zwrot auta z powodu ubezpieczenia, jak by auto miało wadę ukrytą o której byś go nie powiadomił to tak. Jak nie ubezpieczy auta grozi mu kara z UFG nawet na ponad 3tys. złotych. Niech sobie szuka tańszego ubezpieczenia np TUV czy MTU.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

maniek26gda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 13, 2015 09:17

Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Post autor: maniek26gda » sob wrz 19, 2015 09:03

marcinek84 no właśnie... ja miałem z MTU i on też to dostał... a że on rocznik 95 jak pamiętam, oni mają gorzej chyba ;) o wszystkich wadach wiedział i go kupił... czyli miałem racje, może mnie pocałować w .... nie mój problem, że nie ma zniżek... dzięki za pomoc ;)



orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Post autor: orel11 » sob wrz 19, 2015 09:06

Jeśli sprzedający nie wypowie umowy OC to kupujący może ją przepisać na siebie z rekalkulacją , bądź zrezygnować i podpisać nową umowę OC.Więc nic Ci nie może zrobić.



Radison
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 27, 2014 09:31
Lokalizacja: Zabrze

Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Post autor: Radison » wt wrz 22, 2015 08:36

A czy w umowie sprzedaży wprowadzaliście jakieś szczególne zapisy dotyczące ubezpieczenia OC?



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Sprzedałem golfa i.... co teraz?

Post autor: matisim » pn maja 30, 2016 15:21

Żeby nie tworzyć nowego tematu, wtrące się tutaj.
Jak wygląda sprawa opłacenia drugiej raty za oc w przypadku gdy było trzeba ją zapłacić do 28 lutego, auto sprzedałem 20 lutego ale umowę sprzedaży/ sprzedaż samochodu zgłosiłem dopiero kwietniu? Nie obchodzi ich że auto było sprzedane wcześniej i tak czy tak muszę zapłacić za te miesiące do póki nie zgłosiłem sprzedaży?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości