oplata recyklingowa, a pierwszy przeglad przed 01.01.16r

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

oplata recyklingowa, a pierwszy przeglad przed 01.01.16r

Post autor: piotrekgal » pn sty 04, 2016 12:43

Witam,
mam pytanie, mam drugie auto, od siostry męża, jeszcze nie sporządzilismy umowy, auto za granicy, przeszedłem pierwszy przegląd w PL, obecnie znajduje się w serwisie,
proces rejestracji tj sporządzenie umowy, oplata celna itd itp rozpocznie się za jakis tydzien,
w zwiazku z tym mam pytanie, od pierwszego stycznia tego roku znika oplata recyklinogowa, ale jesli auto przyjechalo do kraju przed tym dniem, bedzie ta oplata dalej obowiazywala, co bedzie weryfikowane na podstawie faktury tak jak tutaj powiedziano
http://moto.onet.pl/aktualnosci/od-1-st ... owa/ks128q" onclick="window.open(this.href);return false;

czy jesli ja pelen proces wlacznie z umowa kupna sprzedazy sporządze jakos niedlugo, ale jako dokument pierwszego przegladu w polsce jest z polowy grudnia, to uda mi sie uniknac tej oplaty ?



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

oplata recyklingowa, a pierwszy przeglad przed 01.01.16r

Post autor: luki07 » czw sty 07, 2016 20:09

uważam, że tutaj wiążącym dokumentem będzie umowa kupna sprzedaży i data na takiej umowie, bo od tej daty masz podany czas w jakim masz przerejestrować auto, w jakim czasie musisz opłacić akcyzę, itd itp, ale pewny do końca nie jestem, zadzwoń do wydziału komunikacji w miejscu gdzie będzie zarejestrowane auto, nie podawaj konkretnych danych (żeby później uniknąć ewentualnych problemów ze strony urzędników) i zapytaj się jak się ma Twoja sytuacja do opłaty recyclingowej



Awatar użytkownika
piotrekgal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1407
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:32
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

oplata recyklingowa, a pierwszy przeglad przed 01.01.16r

Post autor: piotrekgal » sob sty 23, 2016 23:30

aby temat mial rozwiazanie, przy rejestracji kobieta juz nie chciala zaliczyc auta jako kwalifikujacego sie na oplate recyklingowa z uwagi kupna po 1 stycznia 2016r, w styczniu tez byly wszelkie oplaty robione w zwiazku z autem, ale gdy wypelnialem wniosek wstala i powiedziala, ze jeszcze sie zorientuje, spyta szefowej no i spytala...przeglad z polowy grydnia jako pierwszy w Polsce przewazyl sprawe i jednak dala kwit do oplaty recyklingu a w razie co odwolywac sie do ministerstrwa ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości