"Wystające" koła a podróż na Chorwację

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Qcumbeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 25, 2014 13:51

"Wystające" koła a podróż na Chorwację

Post autor: Qcumbeer » pn kwie 11, 2016 11:14

Cześć, wiem że temat wystających kół był wałkowany, ale raczej w kontekście Polski, a mój problem jest trochę inny.

Niedawno do głowy wpadł mi pomysł, żeby przejechać się na wakacje do Chorwacji i od razu zapaliła się lampka: co z wystającymi kołami?
W moim przypadku raczej wystają tylko ranty, ale jak ktoś się uprze i popatrzy pod odpowiednim kątem to minimalnie opona też może wystawać. W Polsce wiadomo, patrzą na całe koło, ale przez ostani rok straciłem dowód tylko raz, więc w gruncie rzeczy nie jest źle.

I tutaj moje pytanie: czy ktoś z Was wie jak sprawa wygląda na terenie Czech, Austrii, Słowenii i Chorwacji? Nie chcę sobie zepsuć wyjazdu przez np. odholowanie samochodu albo problem na granicy. Część osób jeździ pewnie na jakieś zloty do Czech, może ktoś do Austrii? Każde info będzie przydatne.

A tak to u mnie wygląda:
Obrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

"Wystające" koła a podróż na Chorwację

Post autor: hak64 » wt kwie 12, 2016 09:13

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś.
Qcumbeer pisze:Nie chcę sobie zepsuć wyjazdu przez np. odholowanie samochodu albo problem na granicy.
Prawo o ruchu drogowym jest praktycznie takie samo we wszystkich krajach Unii, choć w niektórych jest jeszcze bardziej restrykcyjne (Czechy i Słowacja), wyższe są też mandaty. Chcesz ryzykować? Kto bogatemu zabroni!
Qcumbeer pisze:Część osób jeździ pewnie na jakieś zloty do Czech, może ktoś do Austrii?
A widziałeś kiedyś policjanta wyciągającego agresywnego kibola z grupy kilkuset innych? Pojedziesz w grupie takich samych - przejedziesz, będziesz sam - to cię przewiozą na lawecie...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości