Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Post autor: myszu » pn paź 08, 2018 13:19

Dzwonił do mnie Pan, który chciałby kupić mój samochód.
Chciał ode mnie dane samochodu:
-Vin oraz data pierwszej rejestracji pojazdu - z tym nie miałem problemu, żeby przekazać oraz na piśmie poinformować, że samochód jest w 100% bezwypadkowy i wystawiam fv23%.

Jednak boję się przekazać większą ilość danych, które chciałby przyszły kupujący, rzekomo jest to potrzebne do leasingu:
Nip i pełna nazwa właściciela pojazdu oraz adres, a także skan dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Czy takie dane można bezpiecznie podawać, czy jest to niebezpieczne?



Awatar użytkownika
.:MECENAS:.
d/s wyjątkowych
d/s wyjątkowych
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 02, 2010 13:02
Lokalizacja: LBL/LTM
Kontakt:

Re: Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Post autor: .:MECENAS:. » pn paź 08, 2018 13:37

Jeśli gość chce leasing to bez tych danych nie dostanie go jeśli mu nie podasz

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka




myszu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pn cze 23, 2014 17:20

Re: Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Post autor: myszu » pn paź 08, 2018 13:42

Nie chce nić zatajać, tylko pytanie czy podając moje dane firmowe, adres, numer nip oraz przesyłając dowód rejestracyjny jest to dla mnie bezpieczne i mogę to udostepniać



igro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 07:40

Re: Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Post autor: igro » wt paź 16, 2018 07:40

To zależy, bo jeżeli ten gść ma dobre intencje, to nic nie powinno się złego stać. I rzeczywiście w 99% tak właśnie będzie. Pytanie, czy trafisz na ten 1% ludzi którzy nie mają czystych zamiarów. To jest pewne ryzyko i od Ciebie to zależy.
Poza tym podpisując umowę kupna sprzedaży i tak trzeba te wszystkie dane udostępnić, napisąć, pomiędzy kim a kim doszło do transakcji sprzedaży.



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Post autor: marzyciel33 » wt gru 18, 2018 14:07

Wprawdzie jest RODO, ale RODO nie obejmuje wszystkiego. Niektóre dane po prostu są jawne, do wglądu nawet do osób trzecich. Np jest RODO, ale na przesyłkach pocztowych, paczkach kurierskich cały czas znajdują się przecież dane, takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu itd.
Tego po prostu nie da się ukryć i jeżeli ktoś będzie chciał z tego skorzystać, to oczywiście skorzysta.
Podobnie jak przekazujemy dane różnym firmom np ubezpieczeniowym - ale one przynajmniej w teorii powinny ściśle przestrzegać reguł wynikających z RODO.
Zwykle tego rodzaju klauzule wyglądają tak jak tutaj: https://wygodnie.pl/klauzula-rodo
Ostatnio zmieniony pn gru 24, 2018 12:37 przez marzyciel33, łącznie zmieniany 1 raz.



dajimraper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw gru 20, 2018 09:38

Re: Dane sprzedającego i samochodu przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi

Post autor: dajimraper » czw gru 20, 2018 09:46

Thank you for this answer.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości