Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Zdjęcia, opisy skradzionych aut,oraz przedmiotów z nich

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: kamil_leon » ndz lip 27, 2014 17:43

No to pochwalę się i ja

Dnia 25.07.2014 o godzinie 22;40 zaparkowałem swojego Leona przy ulicy Potulickiej w Warszawie.
Po czym udałem się na osiedle obok w celach towarzyskich :mrgreen:
Leon zaparkowany między innymi autami, centralnie pod wejściem na plebanie i pod latarnią jeżeli ma to znaczenie. Jakieś 80m od ulicy Łodygowej.
TU:
https://www.google.pl/maps/place/Lewino ... b057aa7473" onclick="window.open(this.href);return false;

O północy Policja już była w miejscu, gdzie auto jest zarejestrowane żeby poinformować o zdarzeniu i szukali właściciela.
Wybiegłem z bloku i widzę 4 radiolki i Leona tylko z jednym kołem.
Dowiaduje się, że:

Udaremniona została próba kradzieży kół (zostali złapani na gorącym uczynku) Bułgarzy/Rumuni czy inni Armeńczycy (nie znam dokładnie ich narodowości, pełno ich w okolicy)
Moje koła znajdowały się w BMW E36 Compact za blachach DE, które było zaparkowane kilka aut dalej.
Podejrzani już na komendzie, notowani za takie przestępstwa, w ostatnim tygodniu byli widziani przy dwóch innych kradzieżach w okolicy.

Na początku myślę SUPER, że ich złapali. Założę koła i bajo.
Niestety. Auto zostało dosyć mocno jak na taki zabieg uszkodzone. Podnośnik podstawiali pod progi zamiast pod ranty. Auto wylądowało na tarczach bo nic nie podstawili. Błotniki lewy i prawy uszkodzone. Lewy bo oparł się na kole jak rozwalił im się podnośnik a prawy bo odłożyli pod niego lewarek. Zderzak przedni rozjechał się po upadku auta (nic do siebie nie pasuje, lampy, maska itp)
Wygląda na to, że tarcze się pokrzywiły bo czuć wibracje na kierownicy. Kilka wgniotek i rys na aucie, których nie było.

Gorsza część tematu.
W/W "kolorowi" mogą być zatrzymani jedynie na 48H a później czekamy na sprawę.
Niestety jak wiadomo sprawy ciągną się po kilka lat. Wystarczy żeby oskarżony nie stawił się na sprawę i już przenoszą na inny termin.
Co więcej, wcale się nie zdziwię jak są całkowicie niewypłacalni mają 5 dzieci w Uzbekistanie, 8 tutaj w PL i dwóch komorników nad sobą.

Generalnie temat bardzo ciężki. Muszę dostarczyć na komendę możliwe najszybciej wycenę uszkodzeń ponieważ na razie są oskarżeni tylko o próbę kradzieży kół, które zostały wycenione na 2k PLN ale IMO uszkodzenia są pewnie na kwotę 2 x większa.

Zgłaszam szkodę do ubezpieczyciela i zobaczymy jak wygląda to z tej strony. Mam nadzieje, że zrobię to z AC a ubezpieczyciel wyegzekwuje pieniądze od sprawców.

Piszę wątek w celu ostrzeżenia. Podobno w ostatnim czasie (1,5msc) w Warszawie znowu masowo zaczęły ginąć koła.
Z góry odpowiadam na pytanie, nie miałem nakrętek zabezpieczających. Na pewno się teraz wyposażę w takie, pewnie nawet 2 komplety.

Leon podniesiony z gleby, koła założone, jeździ i czeka na rzeczoznawcę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro


Pozdro!

Dianabol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 03, 2013 15:05

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: Dianabol » pn lip 28, 2014 10:09

Pisz kolego dalej na biezaco jak sie sprawa potoczyla. Bede sledzil temat. Powodzenia



Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: kamil_leon » pn lip 28, 2014 13:39

Niestety żadnych dobrych wiadomości.

Szkoda zgłoszona na AC, ubezpieczyciel rozpatrzy szkodę jednak polecą mi po zniżkach, które odzyskam dopiero po wyroku sądu oraz po tym jak ubezpieczyciel ściągnie należność ze sprawców. Czekam na rzeczoznawcę.

No i jeszcze jedno. Sprawa może trwać:
~ kilka lat

Policjant przyjmujący zgłoszenie poinformował, że w lipcu miał być świadkiem na sprawie takiej samej kradzieży, która odbyła się w 2009r.


Pozdro!

Awatar użytkownika
osi84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 14, 2010 16:47
Lokalizacja: Wrocław

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: osi84 » pn lip 28, 2014 19:02

kolego z ciekawości zapytam - miałeś śruby antykradzieżowe?

co do sprawy - współczuję, powinni takich sądzić w trybie przyśpieszonym, po wyroku - jak nie mają kasy na pokrycie szkód, to praca przymusowa, żeby zarobili na pokrycie strat i odszkodowanie + koszty postępowania i sprawy


MK3 `93 1.8 ABS 90KM - był
Seat Ibiza FL `00 1.9 SDI AQM - jest
Skoda Octavia '03 1.8T AUM - jest

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: kamil_leon » pn lip 28, 2014 19:27

"Z góry odpowiadam na pytanie, nie miałem nakrętek zabezpieczających. Na pewno się teraz wyposażę w takie, pewnie nawet 2 komplety."


EDIT 29.07.14
Dzisiaj był rzeczoznawca.

7;14 zadzwonił, że jest pod bramą.
Wyszedłem po niego i wystawiłem auto. Zanim zdążyłem zaparkować zrobił już dwa zdjęcia.
Generalnie 7:29 już się ze mną pożegnał i wsiadał do swojego auta.

Pozostaje cierpliwie czekać na wycenę.


Pozdro!

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: tirsone » wt sie 12, 2014 10:44

kamil_leon pisze:Szkoda zgłoszona na AC, ubezpieczyciel rozpatrzy szkodę jednak polecą mi po zniżkach, które odzyskam dopiero po wyroku sądu oraz po tym jak ubezpieczyciel ściągnie należność ze sprawców. Czekam na rzeczoznawcę.


Jeśli oba warunku zwrotu zniżek są faktycznie niezbędne to ja mogę się tylko zaśmiać w jakim świecie żyjemy.... To jest jakiś absurd normalnie! Teraz będziesz czekał parę lat na zwrot zniżek.... a kasy z tych turboarabów prawdopodobnie i tak nie ściągną. Co mi się wydaje, że zanim przyjdzie co do czego to dorobisz się kolejnych zniżek...

Ciekawy jestem czy jest to reguła u ubezpieczycieli czy tylko Twój ma taki regulamin... gdzie masz AC?


Mój golf

Miłość ożyła....

przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: przemlin » ndz sie 17, 2014 14:28

No własnie , co to a polityka z tym AC, jaka to firma???



Awatar użytkownika
leonnelson
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 912
Rejestracja: śr cze 17, 2009 15:00
Lokalizacja: PO
Kontakt:

Próba kradżierzy kół Warszawa 25.07.2014

Post autor: leonnelson » sob wrz 13, 2014 13:44

przemlin pisze:No własnie , co to a polityka z tym AC, jaka to firma???
Normalna. Każdy ubezpieczyciel tak podejdzie do tematu...
Szkoda została zgłoszona z AC użytkownika, dlatego poleci składka. W momencie kiedy ubezpieczyciel odzyska od sprawcy pieniądze, to nadpłata AC zostanie zwrócona.


Byłe 20 Jahre GTI : viewtopic.php?f=88&t=342847&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Byłe Mk4 TDI : viewtopic.php?f=89&t=472601" onclick="window.open(this.href);return false;
Byłe Mk4 USA viewtopic.php?f=89&t=483989" onclick="window.open(this.href);return false;
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPRZEDAM PODKŁADKI PODNOSZĄCE SILNIK DO MK4/BORY - 722 165 543
SPRZEDAM kabel VCDS + oprogramowanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Skradzione Auta i Przedmioty (ściśle związane z motoryzacją)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości