Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
GO KULA
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:51
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: GO KULA » śr sie 18, 2010 16:33

2.2 140 ps w tej budzie nie jedzie , ale za to za e320 cdi nie zdazylbys nawet napisow przeczytac :okej: :okej: gratki za kill


Sales must go on ;]

Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Re: Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » śr sie 18, 2010 17:46

GO ZUZA pisze:2.2 140 ps w tej budzie nie jedzie , ale za to za e320 cdi nie zdazylbys nawet napisow przeczytac :okej: :okej: gratki za kill
E320cdi objechalem swoim Mondeo 3.0 226PS do 180 na godzine na dobre 6-7 dlugosci auta go oblecialem a moje Mondeo nawet nie ma podejscia do mojego Corrado
W tych mercach rowniez byly 122 konne silniki z oznaczeniem 2.2cdi
Ale zycze ci objechania tego 170 PS jak wygrywac to z lepszymi:)



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: xander_88 » śr sie 18, 2010 23:47

Dominik_KoronaKielce pisze:E320cdi objechalem swoim Mondeo 3.0 226PS do 180 na
a od jakiej predkosci zaczeliscie ?


ex: MK4 245 km/460nm

Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » czw sie 19, 2010 05:24

z miejsca od zera z tym ze on mial naped na 4 kolka



Awatar użytkownika
GO KULA
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:51
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: GO KULA » czw sie 19, 2010 15:21

Dominik_KoronaKielce,
Dominik_KoronaKielce pisze:E320cdi objechalem swoim Mondeo 3.0 226PS
moze nie chcial sie scigac.
ile masz momentu w mondeo??
corrado zgrzebane??


Sales must go on ;]

Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Re: Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » czw sie 19, 2010 20:37

GO ZUZA pisze:Dominik_KoronaKielce,
Dominik_KoronaKielce pisze:E320cdi objechalem swoim Mondeo 3.0 226PS
moze nie chcial sie scigac.
ile masz momentu w mondeo??
corrado zgrzebane??
Wiem czy sie ktos chce scigac czy nie
Moment raczej przy sciganiu od zera jest malo wazny
Wystarczy zobaczyc moj ma 7.4 do setki cdi ma ok 8



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: xander_88 » czw sie 19, 2010 23:12

Dominik_KoronaKielce pisze:Moment raczej przy sciganiu od zera jest malo wazny
Mocne słowa :bajer:
Po ktorych stwierdzam ze albo mietek sie nie scigal albo mial cos nie tak z motorem ...
Dominik_KoronaKielce pisze:Wystarczy zobaczyc moj ma 7.4 do setki cdi ma ok 8
Ulica to nie katalog ;) (tak OT)


ex: MK4 245 km/460nm

Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Re: Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » pt sie 20, 2010 19:29

xander_88 pisze:
Dominik_KoronaKielce pisze:Moment raczej przy sciganiu od zera jest malo wazny
Mocne słowa :bajer:
Po ktorych stwierdzam ze albo mietek sie nie scigal albo mial cos nie tak z motorem ...
Dominik_KoronaKielce pisze:Wystarczy zobaczyc moj ma 7.4 do setki cdi ma ok 8
Ulica to nie katalog ;) (tak OT)
A moze serce boli ze byle Ford wciagnal Mietka nowego :) i to wlasnie jest najfajniejsze jak widzisz mine chlopa z Mercedesa ze nie moze wiecej wyciagnac
Skad wiem ze sie scigal bo juz wczesniej mnie chcial wyprzedzic ale nie dal rady i po dojechaniu na swiatla zajalem prawy pas a on lewy i poszlismy jedynka rowno na dwojce troszke go wyprzedzam ale zagapilem i pociagnalem do odcinki jemu chyba zmienilo na trojke i mnie podszedl ale jak juz wzucilem trojke to mniej wiecej odjechalem go na trzy dlugosci na czworce przy 180 juz bylo pozamiatane juz koles widzialem ze odpuscil

Po z atym Katalog to nie ulica jasne ze tak moj ma przejechane 100 tys km jego moze mial pol miliona
Ford g.. wort moze? ale nie kazda morda pasuje do Forda
Strzalka



Awatar użytkownika
GO KULA
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 15, 2006 15:51
Lokalizacja: Poland
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: GO KULA » pt sie 20, 2010 20:49

Dominik_KoronaKielce, pomimo ze gratuluje wygranej to mega mnie to dziwi bo z taka moca i momentem z e320 nie powinienes miec szans benzyna, jezdzilem taka zdrowa e klasa i ma mega przywalenie nie jeden sie zdziwil na trasie i dostal baty


Sales must go on ;]

Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Re: Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » pt sie 20, 2010 20:57

GO ZUZA pisze:Dominik_KoronaKielce, pomimo ze gratuluje wygranej to mega mnie to dziwi bo z taka moca i momentem z e320 nie powinienes miec szans benzyna, jezdzilem taka zdrowa e klasa i ma mega przywalenie nie jeden sie zdziwil na trasie i dostal baty
taki 320 cdi ciagnie przez np 3.5 tys a benzyna przez 5 tys obrotow na trasie benzyna musi redukowac i ma szanse ale od zera moment nie odgrywa az takiej duzej roli do tego takim tokiem rozumowania golf 5 gti nie ma szans z e klasa bo W211 3.2 cdi ma wiekszy moment?? Przeciez takie GTI to moje mondeo i ta e klase robi jak chce



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: xander_88 » pt sie 20, 2010 22:40

Dominik_KoronaKielce pisze:A moze serce boli
Nie , tylko sie smieje jak czyta teksty :
Dominik_KoronaKielce pisze:od zera moment nie odgrywa az takiej duzej roli
:panna: :crazy:
Dominik_KoronaKielce pisze:Ford g.. wort moze? ale nie kazda morda pasuje do Forda
Dominik_KoronaKielce, mi to kolo :ass: lata czy to ford,vw czy mietek ... poprostu wiem jak ten silnik chodzi (3.2 CDI) w dodatku w 4maticu ;) gdyz jedzilem ciezsza locha ML z tym motorem i szedl mniej wiecej rowno ( z rolki) z e46 2.8 (raz to o dlugosc raz tamto) wiec prosze nie mow takich rzeczy ze :
Dominik_KoronaKielce pisze:Moment raczej przy sciganiu od zera jest malo wazny
Bo pokazuje to tylko Twoja nie wiedze jak i to pewnie ze nie jedziles/nie miales auta z turbo (czy to Pb czy TDI) ;) gdyz szczegulnie w tych drugich Pan Niuton robi robote a nie KM ;)
Wniosek (wedlug mnie) jest taki ze albo kierownik nie ogarnia auta albo z motorem cos nie tak gdyz akurat z miejsca to powinien Cie zjeść ;)
Dominik_KoronaKielce pisze:wlasnie jest najfajniejsze jak widzisz mine chlopa z Mercedesa ze nie moze wiecej wyciagnac
ASZ na gt22 robi z tego mondka wiatrak .. wiec nie uznaje takich argumantow ;)
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » pt sie 20, 2010 22:51

Kolego ty wiesz swoje ja swoje
I nie musisz mnie przekonywac ze moment jest wazny w samochodzie bo wiem ze ejst bardzo wazny ale nie od zera bo od zera sa wazniejsze KM twoim tokiem rozumowania mietek co ma ok 8 do setki robi wiatrak z golfa 5 gti watpie i to bardzo
A czy ty w to uwierzysz czy nie twoja broszka zalatw 320cdi i mozemy sie sprobowac ja nie widze problemu
I nie porownuj rolki do startu z miejsca bo to dwa inne swiaty powinnienes wiedziec jezeli chwytasz sie takich argumentow Co po momencie w samochodzie nawet 500Nm skoro bedzie mial np 10 do setki



Dominik_KoronaKielce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr sie 04, 2010 22:49

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: Dominik_KoronaKielce » pt sie 20, 2010 22:58

GO ZUZA pisze:e320 nie powinienes miec szans benzyna, jezdzilem taka zdrowa e klasa i ma mega przywalenie nie jeden sie zdziwil na trasie
xander_88 pisze:gdyz jedzilem ciezsza locha ML z tym motorem i szedl mniej wiecej rowno ( z rolki) z e46 2.8 (raz to o dlugosc raz tamto)
Sprawdzaliscie elastycznosc tych samochodow?? Przeciez normalne ze w trasie lepiej zbiera sie ze wzgledu na wiekszy moment diesel ale od zera juz moment nie gra takiej roli

Przeciez nawet w jakims niemeickim programie bylo ze BMW e60 545 dostal baty od e60 535d na torze ale z miejsca juz benzyna byla szybsza
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 23:08 przez Dominik_KoronaKielce, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Golf IV 1.9 TDI VS. Mercedes E220 CDI

Post autor: xander_88 » pt sie 20, 2010 23:01

Dominik_KoronaKielce pisze:I nie musisz mnie przekonywac ze moment jest wazny w samochodzie bo wiem ze ejst bardzo wazny ale nie od zera bo od zera sa wazniejsze KM
:goof: heheheh ... czekaj przestane sie smiac to odpisze :rotfl: albo moze ktos inny Ci wytlumaczy bo ja chyba nie umiem bez :lol: :hehe: :rotfl:
edit:
OK juz .. co to jest Nm ( chyba najlepsze co znalazlem wypowiedz archiwalna kolegi SToRMa) :
"PO chlopsku? eh..
Powiem tak: moment obrotowy to to co czujesz na "plecach" w czasie przyspieszania. Jest to siła auta. Przy wysokoobrotowym, mocnym silniku z malym momentem (mniejszym od mocy auta) przyspieszenie bardziej widac na predkosciomierzu nizli czuc subiektywnie.

Im wiekszy moment tym wiecej auto moze "udzwignac" bez utraty przyspieszenia (zaladowane auto, wieksza felga itd)

Mowia ze moc determinuje predkosc maksymalna - a moment obrotowy determinuje przyspieszenie "

Dalej uwazasz ze moment z kreski jest nie wazny ?
Ostatnio zmieniony pt sie 20, 2010 23:11 przez xander_88, łącznie zmieniany 1 raz.


ex: MK4 245 km/460nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości