BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: lipass » sob wrz 04, 2010 17:33

PiSi pisze: Lipass, z ciekawosci jaka moc w BMW ?
ostatnie hamowanie jak było robione to 17x, ale to było dość dawno gdzie wydech był zwalony i wtryski lały jak cholera. Tak czy siak... 200 bym się nie spodziewał, jedynie dyfer dość fajny bo o ile pamiętam 4,27 (bez problemu i dość szybko dochodzi do odcinki na IV i V biegu ale w trasie 14 opierdzieli przy Vśr=120)

szczerze mówiąc bardziej liczyłem, że to jakieś Tdi będzie z pakietem :helm:

daniel1d, miałby w sumie równego przeciwnika, chociaż na 99% 10-tki mk5 by nie zrobiło (obstawiam, że na C się pojawi więc będzie szansa się zmierzyć ;-) )
PiSi pisze:Majiic, myslisz ze ta eRka nie była uturbiona
dokładnie - wyraźnie było słychać pssst i z resztą Pan sam powiedział, że uturbiona (zapytałem tylko gdzie ale zapomniałem zapytać jakie T siedzi i ile ładuje), procedurę miał chyba na 3,8kRPM albo 4,5)



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » sob wrz 04, 2010 17:57

A wracając do wyścigu z Nikolasem to co to za wyścig który trwał kilkadziesiąt metrów a za chwilę było hamowanie.


www.proturbo.com.pl

PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » sob wrz 04, 2010 18:16

daniel1d pisze:Ale nie masz ani tego ani tego.
Dobra mysle, ze dosc juz tego dobrego. Uturbiona Erka nalezy do mnie. I tak Danielu zżera mnie okrutna zazdrosc jakie fajne masz auto. Po prostu marzylem o takim ale mnie nie bylo stac wiec kupilem sobie sztrucla. Lepiej Ci ???!!!

Lipass na wstepie powiem ze bardzo milo bylo poznac :) Przepraszam, za zmote, z tym ze nir jestem zarejestrowany na forum Golfa, ale przyznam szczerze ze nawet nie pamietalem o tym bo bo dosc dawno temu sie zarejestrowalem jak jeszcze pare lat temu zastanawialem sie czy kupic S3 i dłubac czy wziac nowe R32. Wybor wtedy padl na S3 8P. Po roku 400 KM a w Audi mi sie znudzilo i stwierdzilem, ze kupie sobie Erke. No i tak wsiadlem w samolot i polecialem do DE po nowa Erke (ostatnie tygodnie produkcji). Po powrocie z autem pojedzilem nim troche i odstawilem do uturbienia. Niestety sciaganie z HGP niektorych czesci i wymyslanie rozwiazan przez CompSport troche zajelo, i dlatego dopiero tydzien temu auto odebralem (notabene jeszcze nie jest skonczone bo pare rzeczy chcemy z chlopakami z BB zmienic). Zreszta takie projekty nigdy sie nie konca :chytry: Jednakze w oczekiwaniu na czesci auto juz odebralem i smigam. Moc obecna podchodzi pod 500 KM, ale jest jeszcze pare rzeczy do zobienia i wlasciwie to jest dopiero poczatek projektu bo mamy juz pewne plany co do przyszlorocznych zmian :grin:

Akurat jak sie wczoraj spotkalismy to testowalem na Race Logicu procecedure startu i rozne mapy z roznymi mocami :)

Opis killa bardzo rzetelny choc trudno napisac ze to byl kill bo wlascisiwe sie nie scigalem. Raz przy Cinema City uzylem slabszej mapy i procedury startu i moze wygladalo to tak ze sie chce scigac, ale sprawdzalem rozne ustawienia i akurat padlo na moment gdy stalismy na swiatlach. Za drugim razem jak juz rozmawialismy to pokazalem juz Wam full boost.

A teraz co do scigow. Pewnie jak skoncze dlubac auto (przyleca wszystkie czesci i wszystko wjedzie onboard) to projekt opisze i podjade na Cargo aby Daniel pokazal mi jak super jezdzi jego najwspanialszy na swiecie sprzet i czego nalezy zazdroscic ...

Zwazone na wadze w skupie moje R32 (5 furtek i DSG, ktore swoja droga jest ciezsze od manuala) bez zadnych osob w srodku i praktycznie z pustym bakiem paliwa wyplulo 1580 kg co oznacza, iz kiedy wsadze tylek do srodka i zaleje choc troche wachy wowczas mam spokojnie powyzej 1700 kg. Niestety moze nie mam tak wypasionego auta jak Daniel ale Navi, TV zmieniarka plyt, i kupe roznych piedrol swoje robia, ale dla zrobienia na 1/4 czasu lepszego o 0,2 czy 0,3 nie pozbede sie tych dobrodziejstw. Jak bedzie mi tyle brakowalo, zeby kogos objechac to najwyzej jeszcze podkoksuje auta. Zreszta zobaczymy czy bedzie taka potrzeba bo ulica i tak wszystko weryfikuje po swojemu.

Pozdro dla wszystkich zwlaszcza dla Daniela i Ad6. Respect chlopaki !!!

Edit: a co do wyscigu z Nikolasem to nigdzie Nik nei napisal, ze to byl maly dystanshttp://www.racingforum.pl/index.php?sho ... 458&st=720



PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » sob wrz 04, 2010 18:20




Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » sob wrz 04, 2010 18:48

PiSi pisze: Akurat jak sie wczoraj spotkalismy to testowalem na Race Logicu procecedure startu i rozne mapy z roznymi mocami :)
No to pochwal się jakie czasy robiłeś.
PiSi pisze:Daniel pokazal mi jak super jezdzi jego najwspanialszy na swiecie sprzet i czego nalezy zazdroscic ...
Ja nigdzie nie pisze że jest najwspanialszy to Ty sobie takie teorie dorabiasz te i inne.
PiSi pisze:Niestety moze nie mam tak wypasionego auta jak Daniel ale Navi, TV zmieniarka plyt, i kupe roznych piedrol swoje robia, ale dla zrobienia na 1/4 czasu lepszego o 0,2 czy 0,3 nie pozbede sie tych dobrodziejstw.
No niestety ja nie mam tak wypasionego auta jak Ty, nie mam nawigacji :( musiałem ją wyjąć żeby urwać 0,1s..A tak na poważnie to mam cały seryjny środek z ciężkimi skórami plus do tego car audio,wzmacniacz wygłuszenia drzwi itp..
PiSi pisze: Edit: a co do wyscigu z Nikolasem to nigdzie Nik nei napisal, ze to byl maly dystanshttp://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=73458&st=720" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu jest filmik " onclick="window.open(this.href);return false; cały wyścig trwał ok 5 sekund wrzuciłem trójkę i zaraz puściłem gaz i zacząłem hamować..
PiSi pisze:Zreszta zobaczymy czy bedzie taka potrzeba bo ulica i tak wszystko weryfikuje po swojemu.
Wpadnij w środę na spota w Wawie to możemy stanąć na kresce i się przekonamy czy mój golf jedzie czy nie bez nitro.


www.proturbo.com.pl

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: lipass » sob wrz 04, 2010 19:09

PiSi pisze:trudno napisac ze to byl kill bo wlascisiwe sie nie scigalem
true, z resztą wyścigi są tylko na torze ;-) czasami fajnie jest dynamicznie ruszyć jak już się już przysypia za kółkiem :P
PiSi pisze:Lipass na wstepie powiem ze bardzo milo bylo poznac :) Przepraszam, za zmote, z tym ze nir jestem zarejestrowany na forum Golfa, ale przyznam szczerze ze nawet nie pamietalem o tym bo bo dosc dawno temu sie zarejestrowalem
o proszę, pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: xxxGlaDxxx » sob wrz 04, 2010 23:45

Chętnie ujrzałbym jakoś nakręcony wyścig kolegów daniel1d, oraz PiSi, podejrzewam że 80% użytkowników tego forum również :bigok: Nie ma co ukrywać, obydwa auta wyrzucają z butów i urywają jaja :bigok: Mam nadzieje że moja prośba zostanie spełniona, czekam z niecierpliwością :helm:



PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » ndz wrz 05, 2010 00:20

daniel1d pisze:No to pochwal się jakie czasy robiłeś.
Testowałem procedure startu i do 100 wychodzi regularnie ponizej 4 s. a innych czasow poki co nie mierzylem.
daniel1d pisze:No niestety ja nie mam tak wypasionego auta jak Ty, nie mam nawigacji :( musiałem ją wyjąć żeby urwać 0,1s..A tak na poważnie to mam cały seryjny środek z ciężkimi skórami plus do tego car audio,wzmacniacz wygłuszenia drzwi itp..
To super ze masz tyle rzeczy w aucie, ale to bez znaczenia bo juz z samego zalozenia MK V jest ciezsze od MK IV, wiec musialbys wsadzic tam sporo ponad 100 kg, zeby dobic do mojej masy. Zreszta to i tak jest bez znaczenia. Ja chcialem miec nowe auto na wypasie, a nie cos lekkiego. Od paru lat auta niewyobrazalnie tyja wiec jak chce sie korzystac z dobrodziejstw obecnych gadzetow trzeba sie liczyc z przyrostem masy. Jakbym chcial miec lekkiego zapierdzielacza to kupilbym bude MK I czy MK II i tam upchal uturbionego VRa.
daniel1d pisze:Ja nigdzie nie pisze że jest najwspanialszy to Ty sobie takie teorie dorabiasz te i inne.
Niczego sobie nie dorabiam. Wlaczyles sie w ten topic ze swoim postem, ze mozesz stanac z tym Golfem na kresce. Powiedz mi jaki to mialo sens ? Co chciales w ten sposob ukazac ? Ja sie nie martwie o laga bo dzieki duzej pojemnosci i odpowiedniemu doborowi turbiny full boost mam przy 3000 obr wiec ja nigdy nie stalem przed wyborem o którym napisales, ze albo duza locha i nie jedzie z dolu albo w pyte nitro, zeby byl jako taki dol. Ja autem jezdze na codzien i chce miec zawsze pod butem z samego dolu 600+ NM aby mnie co zwawsze dieselki nie objezdzaly. I zeby byla jasnosc. Masz taki samochod jaki masz i wybrales taka droge tunningu jaka wybrales. Ja jedynie wskazuje ze to jest filozofia modyfikacji kompletnie inna niz moja. Ja po prostu wole robic chocby tylko niskie czy srednie 11 s. na 1/4, ale robic je w kazdych warunkach i bez zadnych ograniczen niz posilkowac sie nitro, zeby raz pojechac 10,9, objechac kogos na Cargo czy zeby miec "doł". Po prostu zupelnie inny way of thinking. A to ze Twoje auto nie jedzie z nitro tak jak bez niego to chyba oczywiste bo inaczej bys go nie zakladal. Vide chocby wyscigi z Nikolasem gdzie 540 konne Audi juz wygrywa. Piszesz ze to byl krótki dystans, ale rownie dobrze mozna przytoczyc
Nikolas na SR pisze:Trzeci wyścig - z nitro u Daniela - Golf 1,5 długości z przodu, na 4 biegu zmniejszyłem odległość do długości.
a to by oznaczalo, iz jesli pojechalibyscie jeszcze kawalek dalej to Nik by Cie wyprzedzil. Ale ok, pojdzmy dalej. Spojrzmy na ostatnie czasy z Zegrza pomorskiego. I tak:

1 3006 Daniel Jastrzębski VW GOLF IV 12.116 10.990
[1] RT 1.126, 60ft 1.790, ET 10.990 @ 210.29 KPH
[2] RT 1.172, 60ft 1.811, ET 11.142 @ 209.32 KPH
[3] RT 1.028, 60ft 1.992, ET 11.819 @ 210.71 KPH
[4] RT 1.058, 60ft 1.741, ET 11.846 @ 195.33 KPH
[5] RT 1.114, 60ft 2.295, ET 12.506 @ 194.55 KPH
[6] RT 1.217, 60ft 2.117, ET 12.658 @ 198.46 KPH
[7] RT 1.223, 60ft 2.350, ET 13.049 @ 181.32 KPH
[8] RT 1.433, 60ft 2.679, ET 14.045 @ 175.06 KPH
[9] RT 1.048, 60ft 2.278, ET 18.169 @ 101.35 KPH
[10] RT 0.667, 60ft 1.909, ET 20.164 @ 68.73 KPH
[11] RT 1.943, 60ft 1.881, ET 24.121 @ 62.69 KPH

Dwa czasy ok a reszta ??? Oczywsicie, ze zaraz napiszesz ze zrobiles dwa dobre i wiecej nie bylo potrzeba zeby robic aby wygrac, pytanie wtedy tylko czemu pozostale sa tak slabe (pisze tu o czasach 3 i 4 bo pozostale to jakies nieporozumienie) ? Slabe oczywsicie wzgledem tego, ze Twoje auto ma podobno bez nitro ponad 500 KM. Przeciez 500 konne MK IV bez nitro powinno walic regualrne at least 11,4 a nie 11,8 (wystarczy spojrzec na YT). Dlatego wlasnie uwazam, ze nie masz tyle mocy na ile sie kreuje(sz). Ale to ile masz mocy z samego turbo a ile z nitro to juz Twoja prywatna sprawa. Dla mnie mozesz byc jezdzacą butelka nitro na kołach jak Ci to pasuje. Wazne zebys Ty lubil taka jazde i mial na to kase. Ja wole walic za kazdym razem chocby "tylko" 11,3, czy 11,5 ale przynajmniej regularnie.

A powyzej wklejone sa jedynie potwierdzeniem tego, ze polecisz raz lub dwa sprinty w ladnym czasie a potem juz niestety duuuza przepasc. Brakuje tutaj najzwyklejszej regularnosci jak np. u Kolegi Pilcha w 911 Turbo. Scigaliscie sie w Kamieniu Ślaskim i jego wyniki to:

1 3123 Marcin Pilch PORSCHE 911 TURBO
[1] RT 0.865, 60ft 1.753, ET 11.154 @ 202.31 KPH
[2] RT 0.892, 60ft 1.725, ET 11.169 @ 199.82 KPH
[3] RT 1.109, 60ft 1.776, ET 11.103 @ 201.14 KPH
[4] RT 1.736, 60ft 1.957, ET 11.801 @ 195.75 KPH
[5] FS, 60ft 1.725, ET 11.161 @ 199.93 KPH

Koles na 5 przejazdów walnal 4 czasy 11,1 a jak sobie przejrzalem czasy z Twojego calego sezonu to niezaleznie ile razy jechales (czasem 3 czasem 7, roznie) to nigdy nie pojechales podobnie wiecej jak 2 razy. Kazde nastepne czasy to przepasc wzgledem pierwszego najlepszego. Nie wiem z czego to wynika, moze to kwestia tego, ze gazu Ci szkoda moze tego, ze termika zabija Ci auto ale na pewno nie z tego, ze masz ze sprezarki mocy na 5xx bo jakby tyle bylo to czasem bys pojechal czasem na 11,3 a czasem 11,4 ale zawsze nisko i regualrnie a nie np. 12. Oczywiscie wyjdzie Ci wyscig wyjmujesz klase nie wyjdzie, nie wyjmujesz tyle ze na zwyklej drodze i w codziennym uzytkowaniu takie Porsche bedzie zawsze empirycznie szybsze od Twojego auta, ktore niby w street jest szybsze. Rozumiesz do czego zmierzam ?
daniel1d pisze:Wpadnij w środę na spota w Wawie to możemy stanąć na kresce i się przekonamy czy mój golf jedzie czy nie bez nitro.
Czytaj uwaznie co napisalem ...
PiSi pisze:A teraz co do scigow. Pewnie jak skoncze dlubac auto (przyleca wszystkie czesci i wszystko wjedzie onboard) to projekt opisze i podjade na Cargo...
Podjade na cargo jak wszystko bedzie skonczone a na chwile obecna nie przekraczam w aucie pewnych predkosci, ktore oczywiscie znaczaco przekroczylbym na Cargo bo juz sam scig chocby na dystansie 1/4 spowodowałby predkosci w okolicach 200 km/h lub ponad. Poza tym ja sie nie tlumacze ze cos mi nie dziala w aucie. Staje i jade. Wygrywam git. Przegrywam to koksuje lub odpuszczam. Simply as that :)

Daniel i teraz ostatnie slowo bo nie ma juz sensu ciagnac tego topicu. Ty masz swoje auto i swoja filozofie a dopasowujesz sie do tego na co pozwala Ci Twoje auto i mozliwosci tunera. Ja mam swoje. To ze, scigi na Cargo odbywaja sie w warunkach ktore sa dla Ciebie i Twojego auta korzystne (krotki dystans, czterolap, uturbiony VR generujacy jakas tam moc + doladowanie z Nitro (nie daj Bog zeby sie zepsulo bo wtedy licho) to good for You i dzieki temu dzierzysz tam palme pierwszenstwa. Jesli jednak Tobie odpowiada taki stan rzeczy to ok. bo to Ty jezdzisz tym autem na codzien i to Tobie ma sie podobac. Mi nie musi tak jak uwazam, ze w kategorii "uniwersalnej szybkosci" Twoje auto pozostawia wiele do zyczenia. Ot tyle. Ja np. kazdego tygodnia pokonuje setki km. po naszych drogach w kraju i uwazam, ze byloby mi latwiej objechac np. M5 z rolki na Katowickien niz Tobie, ale moze Tobie wcale na tym nie zalezy i wystarczy Ci jak zloisz je na swiatlach w miescie. Kwestia teggo co sie lubi.

Ps. A tak BTW to myslalem, ze najwazniejsze, zeby wszystkim pokazac, ze VW rządzi :okej: wiec peace :smoke:
Jak Nikolas zakuje swoje S4 to wtedy trzeba bedzie sie spiac :lol:



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » ndz wrz 05, 2010 10:41

PiSi pisze:To super ze masz tyle rzeczy w aucie, ale to bez znaczenia bo juz z samego zalozenia MK V jest ciezsze od MK IV, wiec musialbys wsadzic tam sporo ponad 100 kg, zeby dobic do mojej masy.
Mój golf według dowodu dowodu waży 1550kg, ważyłem go kiedyś bez car audi,paliwa wyszło 1520.
PiSi pisze: Niczego sobie nie dorabiam. Wlaczyles sie w ten topic ze swoim postem, ze mozesz stanac z tym Golfem na kresce. Powiedz mi jaki to mialo sens ? Co chciales w ten sposob ukazac ?
To że był by ciekawy wyścig i godny przeciwnik.Taki to miało sens.Więc nie wiem co Ci się tak w tym poście nie spodobało?
PiSi pisze:Ja sie nie martwie o laga bo dzieki duzej pojemnosci i odpowiedniemu doborowi turbiny full boost mam przy 3000 obr wiec ja nigdy nie stalem przed wyborem o którym napisales, ze albo duza locha i nie jedzie z dolu albo w pyte nitro
Ja przy mojej sprężarce laga nie mam full boost mam przy ok 3500 obr.Nie stałeś przed takim wyborem a jak byś chciał mieć 700km bądź więcej to już wtedy był by lag i turbo by wstawało gdzieś ok 5tyś obr.I co chciał byś jeździć takim autem na co dzień?
PiSi pisze:Ja autem jezdze na codzien i chce miec zawsze pod butem z samego dolu 600+ NM aby mnie co zwawsze dieselki nie objezdzaly
Też jeżdżę na co dzień i mam 600nm+ i nie muszę mieć 500km żeby mieć taki niuton.
PiSi pisze:Ja jedynie wskazuje ze to jest filozofia modyfikacji kompletnie inna niz moja.
Każdy robi jak mu się podoba,ale to nie jest powód żeby naskakiwać na kogoś.
PiSi pisze:Ja po prostu wole robic chocby tylko niskie czy srednie 11 s. na 1/4,
Życzę powodzenia ja zrobisz wysoką 11stkę z mocą ok 500km.
PiSi pisze:i bez zadnych ograniczen niz posilkowac sie nitro, zeby raz pojechac 10,9, objechac kogos na Cargo czy zeby miec "doł"
Jaki "dół" mi nitro nie jest potrzebne żeby mieć "dół" bo nie mam sprężarki jak wiadro która bez nitro nie chce wstać.Ja nitro włączam od 5tyś obr.A co do używania nitro na cargo czy gdzie indziej na ulicy to użyłem go raz w tym roku w wyścigu z Nikolasem a tak z innymi autami daje radę bez.
PiSi pisze:A to ze Twoje auto nie jedzie z nitro tak jak bez niego to chyba oczywiste bo inaczej bys go nie zakladal.
Ameryki nie odkryłeś.Jest to logiczne że z nitro jedzie lepiej.
PiSi pisze:Vide chocby wyscigi z Nikolasem gdzie 540 konne Audi juz wygrywa. Piszesz ze to byl krótki dystans, ale rownie dobrze mozna przytoczyc

Nikolas na SR napisał(a):Trzeci wyścig - z nitro u Daniela - Golf 1,5 długości z przodu, na 4 biegu zmniejszyłem odległość do długości.



a to by oznaczalo, iz jesli pojechalibyscie jeszcze kawalek dalej to Nik by Cie wyprzedzil. Ale ok, pojdzmy dalej
Ja bym Ci proponował przeczytać cały ten wątek a nie wyrywać po kawałku..Wtedy z Nikolasem ścigałem się uszkodzonym autem był problem z haldexem nie zapinał się tak ja trzeba i nitro było uszkodzone leciało za dużo paliwa i samochód mi zalewało i miałem bardzo małe dysze założone.W tym stanie byłem kilka dni wcześniej na wyścigach w Pruszczu i najlepszy czas jaki zrobiłem to było 12,1 bodajże więc o czym tu mowa? To jest ponad sekunda różnicy od najlepszego czasu..Zaproponowałem Nikolasowi wyścig jak już miałem sprawne auto ale teraz już niema chęci na ściganie się ze mną.
PiSi pisze:Spojrzmy na ostatnie czasy z Zegrza pomorskiego. I tak:

1 3006 Daniel Jastrzębski VW GOLF IV 12.116 10.990
[1] RT 1.126, 60ft 1.790, ET 10.990 @ 210.29 KPH
[2] RT 1.172, 60ft 1.811, ET 11.142 @ 209.32 KPH
[3] RT 1.028, 60ft 1.992, ET 11.819 @ 210.71 KPH
[4] RT 1.058, 60ft 1.741, ET 11.846 @ 195.33 KPH
[5] RT 1.114, 60ft 2.295, ET 12.506 @ 194.55 KPH
[6] RT 1.217, 60ft 2.117, ET 12.658 @ 198.46 KPH
[7] RT 1.223, 60ft 2.350, ET 13.049 @ 181.32 KPH
[8] RT 1.433, 60ft 2.679, ET 14.045 @ 175.06 KPH
[9] RT 1.048, 60ft 2.278, ET 18.169 @ 101.35 KPH
[10] RT 0.667, 60ft 1.909, ET 20.164 @ 68.73 KPH
[11] RT 1.943, 60ft 1.881, ET 24.121 @ 62.69 KPH

Dwa czasy ok a reszta ??? Oczywsicie, ze zaraz napiszesz ze zrobiles dwa dobre i wiecej nie bylo potrzeba zeby robic aby wygrac, pytanie wtedy tylko czemu pozostale sa tak slabe (pisze tu o czasach 3 i 4 bo pozostale to jakies nieporozumienie) ?
więc tak na wyścigach jak zrobię w miarę dobry czas to potem już nie jeżdżę.Dwa pierwsze czasy to były zrobione pełnym ogniem.A pozostałe przejazdy oprócz 9,10,11, ( tam coś nie poszło ) woziłem pasażerów na prośbę organizatora i tam starty były z bardzo małych obr. chyba poniżej 3tyś.
PiSi pisze:A powyzej wklejone sa jedynie potwierdzeniem tego, ze polecisz raz lub dwa sprinty w ladnym czasie a potem juz niestety duuuza przepasc.
Niestety Toja teza została obalona.
PiSi pisze:Slabe oczywsicie wzgledem tego, ze Twoje auto ma podobno bez nitro ponad 500 KM. Przeciez 500 konne MK IV bez nitro powinno walic regualrne at least 11,4 a nie 11,8 (wystarczy spojrzec na YT). Dlatego wlasnie uwazam, ze nie masz tyle mocy na ile sie kreuje(sz)
Hehe tu mnie rozbawiłeś swoją kolejną teorią z kosmosu, ponad 500km bez nitro ja się kreuje że mam taką moc,śmieszne..Nigdy nigdzie nie pisałem ani nie mówiłem że mam ponad 500km bez nitro.Kto Ci takich bzdur nagadał? Chyba nie Patryk lub Szymon CS? Ja mam turbo z potencjałem na 500km to jak bym mógł mieć ponad 500?
PiSi pisze:Przeciez 500 konne MK IV bez nitro powinno walic regualrne at least 11,4 a nie 11,8 (wystarczy spojrzec na YT).
W jakim Ty świecie żyjesz że wierzysz w to co jest na YT,jaką masz pewność że te golfy mają 500km a nie np. 600? Z mocą 500km to jak będziesz robił wysokie 11stki to będzie dobrze.
PiSi pisze:Ale to ile masz mocy z samego turbo a ile z nitro to juz Twoja prywatna sprawa.
Może pojadę w tym roku na hamownię to będzie wszystko wiadomo.
PiSi pisze:A powyzej wklejone sa jedynie potwierdzeniem tego, ze polecisz raz lub dwa sprinty w ladnym czasie a potem juz niestety duuuza przepasc. Brakuje tutaj najzwyklejszej regularnosci jak np. u Kolegi Pilcha w 911 Turbo. Scigaliscie sie w Kamieniu Ślaskim i jego wyniki to:

1 3123 Marcin Pilch PORSCHE 911 TURBO
[1] RT 0.865, 60ft 1.753, ET 11.154 @ 202.31 KPH
[2] RT 0.892, 60ft 1.725, ET 11.169 @ 199.82 KPH
[3] RT 1.109, 60ft 1.776, ET 11.103 @ 201.14 KPH
[4] RT 1.736, 60ft 1.957, ET 11.801 @ 195.75 KPH
[5] FS, 60ft 1.725, ET 11.161 @ 199.93 KPH
Ja nie mam automatu że wciskam gaz i nic więcej nie robię oprócz trzymania kierownicy..Automat za każdym razem zmieni bieg praktycznie w tym samym momencie ja nie.
PiSi pisze:Koles na 5 przejazdów walnal 4 czasy 11,1 a jak sobie przejrzalem czasy z Twojego calego sezonu to niezaleznie ile razy jechales (czasem 3 czasem 7, roznie) to nigdy nie pojechales podobnie wiecej jak 2 razy. Kazde nastepne czasy to przepasc wzgledem pierwszego najlepszego. Nie wiem z czego to wynika
Odpowiedź uzyskałeś powyżej jak zrobię dobry czas to potem jeżdżę "rekreacyjnie" kogoś przewiozę itp.
PiSi pisze:Oczywiscie wyjdzie Ci wyscig wyjmujesz klase nie wyjdzie, nie wyjmujesz tyle ze na zwyklej drodze i w codziennym uzytkowaniu takie Porsche bedzie zawsze empirycznie szybsze od Twojego auta, ktore niby w street jest szybsze. Rozumiesz do czego zmierzam ?
Ty tego nie rozumiesz że zawsze mogę użyć nitro..
Wracając do bajek z YT to tak samo właściciel tego Porsche twierdził że ma serie 480km i taką serią robi 11.1...Kiedyś w Wawie brałem się z takim seryjnym Porsche ja bez nitro i nie dało rady a tamto pewnie miało ponad 600km.
PiSi pisze: daniel1d napisał(a):Wpadnij w środę na spota w Wawie to możemy stanąć na kresce i się przekonamy czy mój golf jedzie czy nie bez nitro.



Czytaj uwaznie co napisalem ...

PiSi napisał(a):A teraz co do scigow. Pewnie jak skoncze dlubac auto (przyleca wszystkie czesci i wszystko wjedzie onboard) to projekt opisze i podjade na Cargo...
wiem co napisałeś ale może masz ochotę sprawdzić swoje auto w obecnym setupie.Skoro twierdzisz że 500konne auto zrobi średnią 11stkę bądź niską to nawet z nitro powinieneś mnie teoretycznie objechać.
PiSi pisze:Daniel i teraz ostatnie slowo bo nie ma juz sensu ciagnac tego topicu. Ty masz swoje auto i swoja filozofie a dopasowujesz sie do tego na co pozwala Ci Twoje auto i mozliwosci tunera.
Możliwości tunera mam nie ograniczone jak chciał bym mieć duże turbo to bym je miał, w każdej chwili mogę wsadzić turbo na 680km (takie akurat mogę mieć od ręki),szczerze mówiąc nawet trochę myślałem nad tym w sierpniu.
PiSi pisze:To ze, scigi na Cargo odbywaja sie w warunkach ktore sa dla Ciebie i Twojego auta korzystne (krotki dystans, czterolap, uturbiony VR generujacy jakas tam moc + doladowanie z Nitro (nie daj Bog zeby sie zepsulo bo wtedy licho) to good for You i dzieki temu dzierzysz tam palme pierwszenstwa. Jesli jednak Tobie odpowiada taki stan rzeczy to ok.
Ja tego auta nie robiłem żeby jeździć na cargo tylko do jazdy po mieście,na cargo w tym roku byłem dwa razy..Ja nim zrobiłem w zeszłym roku od sierpnia do grudnia 15tyś km, praktycznie bez awaryjnie..Pamiętaj jedno jak przekroczysz pełen pułap mocy już tak fajnie nie będzie.Haldex nie jest nie zniszczalny, wał i tłumiki drgań Ci się raczej nie urwą bo z odcinki nie ruszasz.A dsg jaki moment wytrzyma?
PiSi pisze:Ja np. kazdego tygodnia pokonuje setki km. po naszych drogach w kraju i uwazam, ze byloby mi latwiej objechac np. M5 z rolki na Katowickien niz Tobie
To zrób sobie 700km i zobaczymy czy wtedy będzie pokonywać setki km tygodniowo..
PiSi pisze:Ps. A tak BTW to myslalem, ze najwazniejsze, zeby wszystkim pokazac, ze VW rządzi :okej: wiec peace :smoke:
Też tak myślałem ale to Ty zacząłeś naskakiwać na moje auto nie ja na Twoje.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: AD6 » ndz wrz 05, 2010 11:03

Oburzyłeś się przez mojego posta ? dziecinada ehhh. A z drugiej strony też jestem ciekaw co na taka moc i Nm powie DSG


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » ndz wrz 05, 2010 14:24

Liczba twierdzen, ktore tu padły a do których musialbym sie teraz odniesc i pokazac Ci ze nie masz racji (a pewnie i tak bym Cie nie przekonał) zajelaby ze 4 strony worda wiec odpuszczam bo nie mam na to czasu. Odniose się tylko do dwóch kwestii.

Pierwsza:
daniel1d pisze:wiem co napisałeś ale może masz ochotę sprawdzić swoje auto w obecnym setupie.Skoro twierdzisz że 500konne auto zrobi średnią 11stkę bądź niską to nawet z nitro powinieneś mnie teoretycznie objechać.
Napisze Ci juz po raz ostatni i duzymi literami to moze zrozumiesz (choc juz trace nadzieje) AUTO NIE JEST SKONCZONE !!!!!!!!!!!!!! Nie przekraczam pewnych predkosci. Czy wyscigi, w ktorych Ty masz niesprawne lub niedokonczone auto albo ktos ma takie sa dla Ciebie miarodajne ???? Jesli tak to gratuluje. Strasznie przebierasz nóżkami, zeby sie zmierzyc. Poczekaj troche jak wszystko bedzie juz ukonczone. Projekt zostanie tu opisany, wykres wklejony(chyba ze ciagle mi bedzie nie po drodze na hamownie :hmm: )i sie ustawimy. Ja naprawde się nie spinam bo nasze auta się kompletnie roznia. Draznią mnie jedynie komentarze w stylu „chetnie bym się z nim ustawil” i na to zareagowałem. Z tego zdania naprawde powiało butą i zbyt duża pewnością siebie, ale jesli było inaczej to wyprowadz mnie z błedu. Zbudowałeś sobie auto, ktore starcza na 99% użytkowników dróg i super, ale zawsze znajdzie się te 0,1 które będzie szybsze i troche dystansu i obiektywizmu by się przydało tymbardziej ze opisywane przez lipassa zdarzenie dotyczylo spotkania z utrurbionym R32 a wiec nie jakims autem z podpisu kolegi AD6.

Druga:
Daniel to ze Ty uwazasz na podstawie własnych doswiadczen, iz przy mocy ok. 500 KM nie da sie zrobic sredniej czy wysokiej 11 to juz inna sprawa. Ja uwazam, iz swoim autem zrobie okolice 11,6-11,7 i to wlasnie przy setupie +/- 500 KM (jesli bedzie powyzej 500 KM to bardzo nieznacznie). A czy sie uda zycie zwryfikuje ....

A co do kolegi Ad6 to powiem krótko infantylizm i onanizm w jednym wydaniu. Zarzucasz mi dziecinade a Twój pierwszy post w temacie pt.
AD6 pisze:i po co Pan z mk5 popadł by tylko w kompleksy miał serie to dostawał od co drugiego autka na światłach zaturbił na 500KM świeżo wyjechał i znowu wtopa
dobitnie pokazal kto tu jest dziecinny. Nie znasz mojego auta, nie znasz tez jego możliwości ale swoje wiejskie mądrości musisz wstawic. O ile widze to na forum nie ma zadnego MKV R32 a o uturbionym juz nawet nie mowie. Pojawia sie takie auto i zamiast dopingowac do tego, zeby takich projektów było wiecej i grupa uturbionych VRów sie rozwijala to Ty robisz wszystko zeby pokazac, ze nie warto tutaj wrzucac takich rzeczy. Ochlon kolego i zastanow się nastepnym razem zanim cos napiszesz i jeszcze posadzisz kogos o dziecinade.

DSG oczywiscie nie jest seryjne, (sprzegła sa wzmocnione) bo seryjne DSG, ktore bylo w mojej eRce klekalo przy ok. 450 NM a ja mam nieco wiecej :grin: Do skrzyni zostal napisany calkiem nowy program i ustawiono zupelnie nowy poziom dla LC. SKrzynia dziala jak pocisk zatem powtarzalnosc startów w dowolnym przedziale gwarantowana 8)

Pozdro



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: AD6 » ndz wrz 05, 2010 14:44

jeśli byś miał troche więcej luzu to byś odebrał mojego posta jako żart bo w takim kontekście go pisałem i nie było by tej niepotrzebnej dyskusji no ale że tak go odebrałeś trudno. A jeśli cie faktycznie uraziłem w pierwszym moim poście to przepraszam nie miałem takiego celu eot.

czekam na opis twojego golfa na forum :pub:


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » ndz wrz 05, 2010 22:28

PiSi pisze:Strasznie przebierasz nóżkami, zeby sie zmierzyc. Poczekaj troche jak wszystko bedzie juz ukonczone.
Poczekam mi nie zależy czy to będzie za tydzień czy za miesiąc.
PiSi pisze:Projekt zostanie tu opisany, wykres wklejony(chyba ze ciagle mi bedzie nie po drodze na hamownie :hmm: )
Co do hamowni i tej aluzji to ja nie mieszkam w Wawie i dla mnie pojechanie na hamowanie to nie jest godzina czasu jak dla tych którzy mieszkają w Wawie, ja muszę poświęcić na to cały dzień a na to czasu nie mam.
PiSi pisze:Draznią mnie jedynie komentarze w stylu „chetnie bym się z nim ustawil” i na to zareagowałem. Z tego zdania naprawde powiało butą i zbyt duża pewnością siebie, ale jesli było inaczej to wyprowadz mnie z błedu
To chyba jakiś przewrażliwiony jesteś bo ja w tym zdaniu nic złego nie widzę inną sprawą było by jak bym napisał " chętnie bym go objechał" to bym zrozumiał.A w tym co ja napisałem to nic nie miało wspólnego z pewnością siebie że Cię objadę.
PiSi pisze:Zbudowałeś sobie auto, ktore starcza na 99% użytkowników dróg i super, ale zawsze znajdzie się te 0,1 które będzie szybsze i troche dystansu i obiektywizmu by się przydało
Ja o tym doskonale wiem i nigdzie nie napisałem w tamtym poście że jestem pewny że Cię objadę.A czy tym 1% będziesz Ty to się okaże jak zrobisz auto i się gdzieś ustawimy :D
PiSi pisze:Daniel to ze Ty uwazasz na podstawie własnych doswiadczen, iz przy mocy ok. 500 KM nie da sie zrobic sredniej czy wysokiej 11 to juz inna sprawa.
Nie napisałem że wysokiej się nie da zrobić 11stki,wysoką się da bo sam taką zrobiłem nie mając 500km może z 450km było wtedy.
PiSi pisze:uwazam, iz swoim autem zrobie okolice 11,6-11,7 i to wlasnie przy setupie +/- 500 KM (jesli bedzie powyzej 500 KM to bardzo nieznacznie). A czy sie uda zycie zwryfikuje ....
Jak zrobisz będzie fajnie w sumie masz dsg ale start masz słabszy, 26 września są wyścigi w Lublinie. Ostatnio GTR robił 11.8 mówił że seryjny 480km ( a czy to była seria to nie wiem)waga chyba 1700kg.
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie: Gdzie niby mówiłem bądź pisałem że mam ponad 500km bez nitro?


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: Majiic » ndz wrz 05, 2010 23:15

Panowie nie spinajcie sie :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości