BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: lipass » sob wrz 04, 2010 04:08

Bardzo fajna przygoda (jedna z wielu dziś):

jechałem Powstańców Śląskich w stronę Broniewskiego i mniej więcej 1km przed zjazdem spokojnie wyprzedziłem Pana w mk5 (generalnie nie interesowały mnie edycje specjalne tego modelu, ale zderzak i 2 wydechy po środku zwabiły mnie :helm:

Oczywiście po wyprzedzaniu zjechałem na prawy pas (2-pasmówka) i złapało mnie czerwone. Pan ustawił się na lewym, ale w sumie nikt z nas do ścigania się nie spieszył (z resztą na pokładzie kumpel-właściciel bmw i 2 koleżanki). Na zielonym Pan delikatnie ruszył ale dynamicznie, ja spokojnie, dopiero po wrzuceniu trójki przycisnąłem i wyprzedziłem go.

Potem znowu czerwone i sytuacja ta sama-ja prawy, mk5 lewy, znów zielone a ja nawet jedynki nie miałem zapiętej, ale kierownik golfa przytrzymał na ok 3-4 tyś obrotów. Kumpel stwierdził, że mogę - więc ruszyliśmy w miarę równo i w sumie pełnym ogniem obaj. Niestety zanim zapiąłem dwójkę (a dyfer kumpel ma dość długi więc biegi szybko trzeba zmieniać) golf był z 5-6 długości przede mną. Skończyło się z przewagą jakiś.... 150m dla R-ki oczywiście :panna:

Potem jechaliśmy chwilkę obok siebie i pogadaliśmy - okazało się, że auto dopiero odebrane z CompSportu - uturbiona R-ka, shamowane coś ok 500km - akurat testował procedurę :)

Pozdrowienia dla kierownika (pytałem ale nie jest zarejestrowany na forum) oraz dla Pań policjantek z 2 dzisiejszych kontroli drogowych :helm: :pub:



Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: Majiic » sob wrz 04, 2010 11:53

O to taka erka uturbiona by CI pokazala czym kaczka wode pije ;)



lipass
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8522
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:59
Lokalizacja: WK
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: lipass » sob wrz 04, 2010 12:18

chciałem się przekonać jak bardzo zrobi ze mnie wiatrak :grin:



PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » sob wrz 04, 2010 15:15

Majiic pisze:O to taka erka uturbiona by CI pokazala czym kaczka wode pije ;)
Majiic, myslisz ze ta eRka nie była uturbiona ;)

Lipass, z ciekawosci jaka moc w BMW ?



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: xxxGlaDxxx » sob wrz 04, 2010 15:37

w sumie jakiej by mocy nie miał to do 500 konnej czterołapnej eRki nie ma co stawać :bigok: Takim cudem to tylko na ćwiartke się ścigać :bajer:



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » sob wrz 04, 2010 15:49

Z chęcią bym spotkał się z nią na światłach :D


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: AD6 » sob wrz 04, 2010 16:05

daniel1d pisze:Z chęcią bym spotkał się z nią na światłach :D
i po co Pan z mk5 popadł by tylko w kompleksy miał serie to dostawał od co drugiego autka na światłach zaturbił na 500KM świeżo wyjechał i znowu wtopa :helm:

PS: z tym dostawaniem na światłach od co drugiego auta to taka przenośnia co by mnie tu zaraz połowa forum nie zrównała z ziemią


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » sob wrz 04, 2010 16:14

daniel1d pisze:Z chęcią bym spotkał się z nią na światłach :D
Rozumiem, ze scig bedzie z gazem i bez gazu. Mysle, ze w drugim wariancie mozesz nie byc zadowolony z wyniku bo chocby scigi z Nikolasem pokazaly ze bez gazu Twoje auto juz nie jest takie szybkie. Dlaczego nigdy nie chcesz wrzucic swojego wykresu na zadnym forum. Pokaz ile auto ma z gazem, ile bez i nie bedzie niedomowien.



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: xxxGlaDxxx » sob wrz 04, 2010 16:15

AD6, kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) na jednym biegu odstawił BMW o 5-6 długości...



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » sob wrz 04, 2010 16:27

PiSi pisze:
daniel1d pisze:Z chęcią bym spotkał się z nią na światłach :D
Rozumiem, ze scig bedzie z gazem i bez gazu. Mysle, ze w drugim wariancie mozesz nie byc zadowolony z wyniku bo chocby scigi z Nikolasem pokazaly ze bez gazu Twoje auto juz nie jest takie szybkie. Dlaczego nigdy nie chcesz wrzucic swojego wykresu na zadnym forum. Pokaz ile auto ma z gazem, ile bez i nie bedzie niedomowien.
Ścigałem się z kilkoma autami z mocą ok 500km i jakoś dawałem radę..A co to za porównania z gazem czy bez? Tak samo można napisać o każdym aucie np które na 800km niech wyrzuci duże turbo co ma i też nie będzie szybkie.Śmieszne teksty..Jak bym chciał mieć dużo koni z samego turbo to już dawno bym zmienił sprężarkę tylko po co mi jakiś wielki lag w jeździe po ulicy? Na ulicę wystarcza taka moc jaka jest i tak niema praktycznie rywali.Co do wykresu to żeby pokazać jakiś to najpierw trzeba go mieć.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: AD6 » sob wrz 04, 2010 16:32

xxxGlaDxxx, no właśnie kłania się czytanie ze zrozumieniem mój post tyczył się tylko sytuacji spotkania się tego mk5 z mk4 daniela a to że napisałem że dostaje od co drugiego auta to tylko przenośnia że BMW dostało wiem ale to mnie nie interesowało pisząc posta


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

PiSi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 22:55
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa

Re: BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: PiSi » sob wrz 04, 2010 16:41

daniel1d pisze:
PiSi pisze:
daniel1d pisze:Z chęcią bym spotkał się z nią na światłach :D
Rozumiem, ze scig bedzie z gazem i bez gazu. Mysle, ze w drugim wariancie mozesz nie byc zadowolony z wyniku bo chocby scigi z Nikolasem pokazaly ze bez gazu Twoje auto juz nie jest takie szybkie. Dlaczego nigdy nie chcesz wrzucic swojego wykresu na zadnym forum. Pokaz ile auto ma z gazem, ile bez i nie bedzie niedomowien.
Ścigałem się z kilkoma autami z mocą ok 500km i jakoś dawałem radę..A co to za porównania z gazem czy bez? Tak samo można napisać o każdym aucie np które na 800km niech wyrzuci duże turbo co ma i też nie będzie szybkie.Śmieszne teksty..Jak bym chciał mieć dużo koni z samego turbo to już dawno bym zmienił sprężarkę tylko po co mi jakiś wielki lag w jeździe po ulicy? Na ulicę wystarcza taka moc jaka jest i tak niema praktycznie rywali.Co do wykresu to żeby pokazać jakiś to najpierw trzeba go mieć.
Dajesz rade na dystansie set metrów bo potem juz jest problem. W koncu gazu nie jest nieograniczona ilosc. Zreszta jak ktos lubi miec tunning polegajacy na zmianie auta w jezdzaca butelke nitro to jego sprawa. Ja bym wolal miec pod butem caly czas i bez ograniczen stala ilosc mocy. Widzisz to ze ty masz laga przy 500 KM to juz twoj problem. Sa auta w ktorych nawet i przy 600 KM nie ma laga wiec po co te zale. Smieszne to sa Twoje teksty. Zmien sprezarke i pokaz ile wypluje Twoje auto. A wykresu czemu nie ma ? A z prostego powodu. Przeciez troche kulawo by wygladalo, ze moc Twojego auta to nieco ponad 400 KM+ a reszta z nitro. Na scigi po miescie na dystansie paruset metrow moze i starcza, ale przestanimy utozsamiac to z szybkim autem. Szybkie auta to sa w moskwie gdzie kolesie leca przez 1,5 KM i nie dosc, ze kreca kozak czasy jsli chodzi o przyspieszenia to ich auta sa w stanie przyspieszac tak caly czas a nie przez kilkaset metrów. Twoj to jest sprinter co po paruset metrach dostaje zadyszki. Ciekaw ten jestem jakie mialbys EGT i co wolalaby termika gdybys tak polecial troche dalej niz dystans na Cargo. No offence



Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: daniel1d » sob wrz 04, 2010 16:59

PiSi pisze:Ja bym wolal miec pod butem caly czas i bez ograniczen stala ilosc mocy.
Ale nie masz ani tego ani tego.
PiSi pisze: Dajesz rade na dystansie set metrów bo potem juz jest problem
Więcej mi nie trzeba wyścigi są na 1/4 mili u nas.
PiSi pisze:W koncu gazu nie jest nieograniczona ilosc. Zreszta jak ktos lubi miec tunning polegajacy na zmianie auta w jezdzaca butelke nitro to jego sprawa.
A c o zazdrościsz ?
PiSi pisze:Widzisz to ze ty masz laga przy 500 KM to juz twoj problem.
Ja nie napisałem że mam laga.
PiSi pisze:Sa auta w ktorych nawet i przy 600 KM nie ma laga wiec po co te zale
Jedyną osobą która tu się żali to TY!
PiSi pisze:Zmien sprezarke i pokaz ile wypluje Twoje auto.
Jak bym chciał to bym wsadził sobie i Gt40 ale mi to nie jest potrzebne.
PiSi pisze:A wykresu czemu nie ma ? A z prostego powodu. Przeciez troche kulawo by wygladalo, ze moc Twojego auta to nieco ponad 400 KM+ a reszta z nitro
Jak jesteś taki ciekawy wykresu to zapłać za hamowanie i za dojazd to mogę go zmierzyć bo mi do jazdy wykres nie jest potrzebny..Mogę mieć i 300km a reszta z nitro i co z tego? To widzę że Ty masz hamownię w oczach czy gdzie że zmierzyłeś moc mojego auta bez nitro? Dzięki za wiadomość bo do tej pory myślałem że mam 350 bez nitro.
PiSi pisze:Na scigi po miescie na dystansie paruset metrow moze i starcza, ale przestanimy utozsamiac to z szybkim autem. Szybkie auta to sa w moskwie gdzie kolesie leca przez 1,5 KM
Mi więcej nie trzeba jak niż latanie po mieście..Widzę że zazdrość Cię zżera ale musisz z tym jakoś żyć że jest to jedno z najszybszych aut street w PL..U nas to nie Moskwa jak byś nie zauważył u nas niema 5 pasmowych dróg gdzie sobie można lecieć 300km/h.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

BMW e30 2.5 24v vs mk5 r32

Post autor: AD6 » sob wrz 04, 2010 17:13

PiSi, po co robisz zamęt golf daniele to jedno z najszybszych aut stretowych w PL i nie ważne czy z nitro czy nie liczy się to co może pokazać


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości