Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Opisy Waszych KILLów, tylko rzeczowe dyskusje, spam będzie tępiony.

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1493
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: kwadrat » ndz lip 12, 2015 00:56

Miałem nie pisać, ale temat killów się ruszył to i ja dodam coś od siebie :hmm:
Akcja miała miejsce już jakiś czas temu.
Jadę sobie spokojnie, patrzę w oddali i widzę coś "sportowego", który bardzo kozaczy, zmienia pasy itp.
Dogoniłem go ustawiłem się za nim na światłach. To coś sportowego okazało się Hyundaiem Coupe.
Hyundai na prawym jako pierwszy, na lewym A4 B6.
Zielone.. Hyundai i A4 pełnym ogniem, ja za nimi. A4 musiało mieć sporą ilość koników i Quattro, bo mocno wystrzeliło do przodu i generalnie Hyundai nie miał żadnego podejścia. Na dwójce zacząłem go dochodzić, lewy pas, pod koniec trójki praktycznie się z nim zrównałem. On musiał hamować, bo ruch był spory i coś mu tam wyjechało. Wjechałem przed niego. Ucieszony przejeżdżam już spokojnie przez rondo, myślę, że nie ma sensu już cisnąć, bo i tak dostał. Za rondem łebek podjeżdża na lewy, chwilę się patrzy i ogień. No i po chwili ja też ogień. W tym momencie był ze dwie długości przede mną. Gdzieś w połowie mojej 4 znowu się zrównałem. Światła, typek otwiera szybę, pyta się co tam mam u siebie, odpowiedziałem, to samo pytanie do niego odpowiedział, że 190km. Lekko go wyśmiałem, że cieńko mu to jeździ jak na taką moc, coś się zaczął tłumaczyć, że mój golf lekki itp. Zapaliło się zielone, na szybko go na dwóch pierwszych biegach porobiłem, spokojnie dojeżdżam do świateł. Znowu coś się zaczyna tłumaczyć. Powiedział jeszcze, że to jest Hyundai Tiburon V6 i że jest zadowolony z tego jak jeździ. Odpowiedziałem, że ja też jestem zadowolony i ucieszony pojechałem w swoją stronę :smoke:
Po poczytaniu w internecie widzę, że taki Hyundai nie ma 190km, tylko ok 170. Nie wiem czy miał coś pomodzone (raczej nie) czy po prostu nie wiedział co ma.
I tak byłem mocno zaskoczony wynikiem, z czego się bardzo cieszę
Acha u mnie 2.0 8V, na przelocie jeśli to ma znaczenie


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: tom cio » pn lip 13, 2015 23:25

Z tą wagą to miał pewnie trochę racji, już nie pierwszy raz czytam jak taki tiburon dostaje baty od słabszych aut. Jest dość ciężki, do tego jak dojdzie automat to już szkoda gadać :D



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1493
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe II V6

Post autor: kwadrat » czw lip 16, 2015 22:56

"Dość ciężki" to mało konkretne określenie. Przeszperałem trochę neta i podają wagę 13XXkg (wiec to raczej nie jest dużo), ale spotkałem się też na jakiejś stronce, że waga niby prawie 2t, ale to raczej byłoby nierealne. Najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi ludzi że taki Coupe to szybkie auto ciekawe z której strony, jak nawet najmocniejsza wersja nie jest wystarczająco szybka w moim odczuciu jak na takie ("sportowe") auto.
I w końcu teraz sam nie wiem czy to była wersja II czy III, jest dużo niespójnych informacji. W każdym razie ta od 2002r


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: tom cio » czw lip 16, 2015 23:33

Mało konkretne bo jak pisałem wcześniej, tylko czytałem o tym że tiburony dostają baty, nawet od cywilnych aut (a tiburon przecież jest "sportowy") :D I mam do ciebie pytanko: na ilu tłumikach masz ten przelot? Da się jeździć na codzień?



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1493
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: kwadrat » pt lip 17, 2015 13:41

No o to chodzi, spodziewałbym się po takim "sportowym" aucie czegoś więcej. Ale ważne że VW z przodu :bigok:
Mam na ostatnim tłumiku tylko. Powiem tak, jak się w zimę odpali to jest dosyć głośno, dopuki wydech się trochę nie rozgrzeje. No i jak jechałem bez półki bagażnika też jest dosyć głośno i byłoby to dla mnie uciążliwe. Ale normalnie jak się jeździ nie jest przesadnie głośno, spokojnie da się jeździć bez dyskomfortu


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: tom cio » pt lip 17, 2015 22:41

O kurna, 1 tłumik przelotowy do silnika NA? Ja zakładam 2,5" na 3 tłumikach i zastanawiam się czy nie będzie za głośno ale chyba nie skoro mówisz, że na 1 jest spoko ;) Dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1493
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: kwadrat » pt lip 17, 2015 23:30

tom cio, " onclick="window.open(this.href);return false;
Wiadomo jest głośno, ale według przy normalnej jeździe dźwięk jest akceptowalny, nie męczy jakoś zbytnio, nawet przy dłuższej jeździe. Chyba, że tak jak mówiłem miałem okazję jechać bez półki i wtedy hałas już mi przeszkadzał. A jeżdżę też autami na seryjnych wydechach, więc mam porównanie


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Fighter001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 18:25

Golf II GT(i) vs. Hyundai Coupe III V6

Post autor: Fighter001 » sob lip 18, 2015 13:17

Trzeba tez dodać ze w takim koreancu te konie dawno poszły się paść a jakoś germańskie benzyny lepiej trzymają moc, golf lekki i manual a huidaj pewnie automat skoro v6, sportowy ale tylko z wyglądu :rotfl:



ODPOWIEDZ

Wróć do „KILLe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości