President Tommy + President Missouri ?

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
KryG411
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 31, 2011 21:41

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: KryG411 » ndz sie 21, 2011 13:42

witam. w temacie cb radia jestem kompletnie zielony. myslalem nad zakupem jakiego dobrego i markowego radia (nie chce jakiejs podroby) propozycja to PRESIDENT TOMMY i antenka PRESIDENT MISSOURI. Dobry to sprzęt? Antena musi być krótka i jak najlepsza w swojej klasie (nie chce długiej i nie proponowac mi takich bo nie mam zamiaru zdejmowac jej co chwile przed wjazdem do garazu). Czytałem juz wiele postów i ciezko sie zdecydowac na cos bo kazdy cos krytykuje i nie wiadomo co jest dobre, proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: k0nr4d » ndz sie 21, 2011 19:52

KryG411 pisze:Dobry to sprzęt?
Drogie badziewie.

Jeśli sprzęt ma służyć jako antymisiek, to proponuję Yosana PRO 120 + antenę Pirat. Jeśli może być nieco dłuższa, to proponuję Sirio Omega 27 (1 metr). Nieporównywalnie tańszy i lepszy sprzęt. Jeśli się zdecydujesz lub będziesz chciał więcej się dowiedzieć, pisz na pw, dam namiar na pewny sklep z bardzo dobrą ceną. Sprzęt oczywiście nowy i na gwarancji, na życzenie faktura.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
jurgeen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob sty 24, 2009 17:40
Lokalizacja: Gdańsk

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: jurgeen » pn sie 22, 2011 00:43

A jak już presidenta musisz kupić, to kup Johnnego III, Tommy jest okrojony



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: k0nr4d » pn sie 22, 2011 12:49

Johnny III też jest okropny, bo to to samo, tylko z RF Gainem i innymi niepotrzebnymi funkcjami. Nowych Presidentów się nie kupuje, bo to szmelc nie zasługujący na te pieniądze!


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
GregGTI
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 234
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 23:12
Lokalizacja: GCZ/GCH/ZSZ

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: GregGTI » czw sie 25, 2011 12:05

Tata w sprinterze ma Tommy + antena presidenta i sciąga nawet 20KM, do tego ASC. Super radyjko :) Małe i łatwe w obsłudze :)



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: k0nr4d » czw sie 25, 2011 15:30

Ech, Wy chyba nigdy nie mieliście do czynienia z porządnym radiem i opieracie się na tym, że ktoś tam kiedyś powiedział, że President jest najlepszy. Zrozumcie, że za cenę szmelcowatego Tommy'ego, który posiada lep na laików, czyli ASC, macie Midlanda 5001z z dużo wyższej półki, a za jedną antenę Presidenta kupicie dwie Sirio, które dają o wiele lepsze osiągi.
GregGL pisze:sciąga nawet 20KM
Na włączonym ASC? W życiu. Jaka antena?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

bamber137
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: wt mar 01, 2011 23:02
Lokalizacja: Fotel kierowcy

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: bamber137 » czw sie 25, 2011 17:52

Może i bardzo dobra antena ale wcześniej brat miał ją dostrojoną do skody fabii, kupiłem ją od niego i dostroiłem do skody felicii, teraz w mk4 po włączeniu ASC słyszę wszystkich nawet do ok 20 km. A chyba powinienem tych, co są blisko, słychać szumy, a tego właśnie chce uniknąć.
Co radzisz????


mk4 by bamber137
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=469358" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: k0nr4d » czw sie 25, 2011 17:55

Wyłącz ASC i ustaw SQ i RF Gain wg swoich upodobań. Automat nie załatwia nigdy sprawy, ja osobiście wolę pokręcić gałkami. One po coś w końcu tam są.

BTW: Posty o Wilsonie z urwanym kablem przeniosłem do nowego tematu i jeśli chcesz ten wątek kontynuować, pisz w tamtym.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
KryG411
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 31, 2011 21:41

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: KryG411 » pt sie 26, 2011 21:30

to jaki wkoncu sprzet polecicie? Z krotkich anten podobno PIRAT jest dobry ale wydaje nieznosne szumy i inne dzwieki podczas jazdy.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: k0nr4d » pt sie 26, 2011 22:10

Buczy przy wyższych prędkościach. Każda antena helikalna tak ma. Mnie to nie przeszkadzało, kiedy używałem Sirio Delty. Z bardzo krótkich Pirat i Sirio T3, z metrówek Wilson, AS 100 i Omega. Z 1.5m Sirio ML145, Alan 9 Plus, Sirio Turbo 2000. Dwumetrówki to już wedle uznania SS1200, MW4000, Performer/Turbo 5000, Performer 1000.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

President Tommy + President Missouri ?

Post autor: Chmarski » śr sie 31, 2011 12:08

bamber137 pisze: teraz w mk4 po włączeniu ASC słyszę wszystkich nawet do ok 20 km. A chyba powinienem tych, co są blisko, słychać szumy, a tego właśnie chce uniknąć.
ASC to nic innego jak automatyczna blokada squelcha. A squelch to nic innego jak ustawienie progu puszczenia sygnału audio na głośnik. A jak już wpuszcza, to wpuszcza wszystko. Nie tylko te ładnie słyszalne stacje.
Dla mnie ASC/ASQ itp to bezsensowne rozwiązanie. Może się przydać jedynie w FM'ach, choć tam i tak chyba lepiej zadziała SQ, bo sobie to można ładnie ustawić.
Do tego co chcesz uzyskać lepiej zadziała rf-gain. On obniża czułość radia. Niekoniecznie oznacza to, że nie usłyszysz stacji z 20km. Jak trafisz na silną stację to może Ci się przebić i z większej odległości.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości