Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » wt paź 25, 2011 13:05

Bartek, sorry, wczoraj nie mogem dłużej pogadać, bo do klienta właziłem. W każdym razie na Poleczki dolatywałeś.
Kurcze, sam coraz mocniej kombinuję nad tym by Bertę postawić na dachu i coś w domu uruchomić... tylko czasu na gadanie w domu nie mam.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: BartekGib » ndz lis 06, 2011 19:26

Chmarski pisze:Bartek, sorry, wczoraj nie mogem dłużej pogadać, bo do klienta właziłem. W każdym razie na Poleczki dolatywałeś.
Kurcze, sam coraz mocniej kombinuję nad tym by Bertę postawić na dachu i coś w domu uruchomić... tylko czasu na gadanie w domu nie mam.
A dzięki dzięki :)
No kierunkowo to idzie bo niestety takie umiejscowienie bloku i taka konstrukcja całej instalacji. Ale sprzęt na dniach muszę oddać Jarkowi ....
Powiem Ci - u mnie to samo z czasem ..... Człowiek by nie miał zbytnio czasu na posiadówkę przy radyjku.
Teraz czas na dopał do auta bo sprawa głośnika zew. już się rozwiązała :) A jak nie dopał to Jackson I wleci ale ciężko z miejscem w Golfie .....


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pn lis 07, 2011 20:26

Sirio DV 27S ładnie zbierał i ładnie leciał, ale jego krucha obudowa nie przetrwała próby ataku gałęzi, drzew i wszystkiego innego co jest powyżej 3,9m. Ma głupio rozwiązany stroik, bo jest on na samym czubku i w sumie odleciał jako pierwszy i nawet nie wiem gdzie :panna: Antena umarła śmiercią naturalną i w jej miejsce posadziłem Lemma AT 1200. ML145 jest odrobinę za długa na miejsce montażu w MANie, dlatego zdecydowałem się na optymalny wybór. A co w VW? Majk od Alana 18 jest w naprawie i po powrocie zestaw poleci na sprzedaż a w jego miejsce posadzimy coś lepszego. Co do anteny to jest jeszcze Florida, ale będzie helikal na relingu.



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: micky » wt lis 08, 2011 09:56

Cześć! :)
Zamierzam kupić radyjko Uniden PC68XL. Interesuje mnie ono gdyż zależy mi na względnej ciszy, ładnym i przyjemnym odbiorze. Bardzo nie lubię szumów w aucie. Moje poprzednie radyjko nie było jakieś super. Dostałem je od ojca za bezcen nowe. Nie mniej jednak było koszmarne i strasznie mnie wkurzało.
Decyduje się na Unidena ze względu na bardzo dobre opinie, dobre filtry i o dziwo nawet działający DSC. Jedyny minus to wielkość, no ale coś za coś. :chytry: W związku z powyższym planowanym zakupem chciałbym poradzić się Was moi drodzy w kwestii anteny. Nie chciałbym znowu 145cm. Interesowałoby mnie coś na magnesie do 100cm dlatego że nie chce zbierać dodatkowo większym batem śmieci z eteru. Co Wy na to? :pub:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » wt lis 08, 2011 12:12

U68XL wcale nie jest dużym radiem :bajer:
Nawet 2m antena nie zbiera więcej śmieci z eteru niż krótka antena. Jeśli masz na myśli śmieci od infrastruktury miejskiej, to i krótka i długa je zbiorą. Radio ma rf-gain więc możesz się odczulić na słabsze stacje i sygnały. Przy krótkiej czasami już nie ma jak się odczulać.
Z krótkich anten, to chyba AS100 jest najczęsciej polecana. Ja jej nie używałem. Zadowolony byłem z T3-27, ale ta potrafi gwizdać w czasie jazdy.
Ogólnie z krótkimi antenami miałem mało do czynienia. U mnie za króciaka robi w tej chwili 90cm helikal, ale ona słyszy i nadaje porównywalnie do anten 2m. Przy wysokim SWR (w granicach 1,5) wychodziła o niecały 1S słabiej od Długiego Joe, który ma prawie 3m długości.


U mnie też pewne zmiany. Odzyskałem swoje ulubione radyjko i wylądaowało w miejsce 2950. 2950 przejmuje rolę zastępczaka.
A wczoraj zamówiłem nową przeciwwagę. Także za parę miesięcy powinienem przesiąść sie w Megankę.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob lis 12, 2011 15:10

Wracając ok godz 12 z Torunia, za Gnieznem w kierunku Poznania Polak mieszkajacy w Irlandii próbował złapać kogoś na #19. Wywoływał stacje i zapraszał na sąsiedni kanał. Z tego co udało mi się wyłapać, połączył się bardzo dobrze z dolnym śląskiem. Jego wywołanie to 29 DR 194. Potem słyszałem go jeszcze na przedmieściach Poznania, ale w centrum zbyt wiele zakłoceń i już go nie odbierałem. Mimo to bardzo ciekawe zjawisko.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » ndz lis 13, 2011 13:51

Propa Panie :) Wczoraj na podstawie zaliczyłem łączność z Francją, do kolegi Adama DR194 się nie dobiłem, bo buractwo zasad łączności nie zna i wszyscy na raz przy prośbie o stand-by darli japę, a potem na złość bipali i stawiali nośną.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz lis 13, 2011 23:41

Panowie da się coś jeszcze zrobić z Johnny'm który ma spalone końcówki mocy?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » pn lis 14, 2011 12:56

Dżony 1, czy 2? Końcówka tam jest jedna, ale nie wiadomo, czy coś ze sterowania stopniem końcowym poleciało.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » pn lis 14, 2011 20:54

A mosfet to nie tranzystor? :P Tobie pewnie chodzi o różnicę mosfet, czy bipolarny. W II jest NPN, w I nie pamiętam co.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pn lis 14, 2011 22:25

Okazało się że stary helikal wywalił mi radio w kosmos. Nadawanie max 500metrów, ale odbiór w miarę ok. Podejrzewam że poszły końcówki mocy. Radio to Johnny I wydanie



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » pn lis 14, 2011 22:34

Gdyby końcówka poszła, to by nie było wcale nadawania.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » wt lis 15, 2011 00:41

Jeśli jest jakiś driver do końcówki, to może i słabe nadawanie iść.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » wt lis 29, 2011 14:25

Johnny wyjęty, w jego miejsce miał wejść A18, ale problemy są z mikrofonem nadal. Mikrofon jużbył raz na serwisie i wymianie końcowek, ale coś jest z nim nie tak. Raz po spięciu z radiem pokazuje nadawanie i jest normalny odbiór a po chwili gdy poruszamy kablem nie ma ani nadawania ani odbioru. Co dziwne, gdy kabel ustawimy pod odpowiednim kątem nadawanie i odbór wraca. Podejrzewam winny kabel, ale dziwne to jest, że wraz z uszkodzeniem kabla nie ma też odbioru? Dlaczego tak sie dzieje?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości