Podkładka magnetyczna, czy da się zestroic?

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

jano0244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 21, 2011 15:25
Lokalizacja: Mrągowo

Podkładka magnetyczna, czy da się zestroic?

Post autor: jano0244 » śr lis 30, 2011 10:26

Mój zestaw Yosan120 + antena Sirio AS100 MAG do niedawna używałem w poprzednim autku, Vectrze A. Antenka była strojona na Vectrze. Ponieważ pomimo gumowej osłony drapała lakier, założyłem podkładkę magnetyczną http://allegro.pl/dobra-podkladka-magne ... 89398.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Nie zauważyłem pogorszenia odbioru i nadawania. Teraz przesiadłem się na Golfika IV Var. Przełożyłem posiadany zestaw łącznie z w/w podkładką magnetyczną. Strojenia nie było i wydaje mi się, że działa znacznie gorzej niż na Oplu. Mam zamiar pofatygować się na strojenie. Moje pytanie: Czy antena posiadająca swoją gumkę i będąca na dodatkowej podkładce magnetycznej da się zestroić ? Dodam, że nawet przez tę podkładkę magnes trzyma supermocno.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Podkładka magnetyczna, czy da się zestroic?

Post autor: Chmarski » śr lis 30, 2011 11:53

Musisz pojechac i spróbować.
Ja już trafiłem na takie anteny, które gdzie indziej się stroją, a na moim samochodzie nie chcą. Trafiłem też taką, która zestroiła się tylko na moim samochodzie.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

jano0244
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lis 21, 2011 15:25
Lokalizacja: Mrągowo

Podkładka magnetyczna, czy da się zestroic?

Post autor: jano0244 » czw gru 01, 2011 13:41

Dzisiaj pofatygowałem się do serwisu. Trafiłem na gościa, który akurat nie jest miłośnikiem anten Sirio AS-100. Stwierdził, że nie dają się zestroić na dachach małych autek. Ale dach mojego jest duży (Variant), więc bez strojenia SWR na K19 wyszedł 1,06. Po strojeniu trochę lepiej, ale tego to już ucho nie usłyszy. A co do podkładek magnetycznych, to one (wg gościa) strat nie powodują.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Podkładka magnetyczna, czy da się zestroic?

Post autor: k0nr4d » czw gru 01, 2011 14:26

Podkładka magnesowa jeszcze bardziej będzie Ci rysować dach. Zamontuj antenę na reling, jeśli nie chcesz otworu w dachu.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości