Jak ogarnąć navi w mk4??

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: makeć » sob mar 03, 2012 08:26

a możesz ją wyjąć ? dobrze było by zajrzeć na okablowanie ... Czasami ludzie wsadzają navi przed sprzedażą, tylko dla wyglądu :) wtedy wychodzą takie chocki klocki.
Pozostaje jeszcze opcja źle wypalonej płyty, ale jeśli mówisz, że z oryginałem jest też nie halo, to wskazuje na coś innego. Wyczyścił bym jeszcze soczewkę.
Na aledrogo masz adapterki pod zmieniarkę, możesz też podłączyć jakieś DVD przez adapter multimedialny, opcji trochę jest.
pozdr


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: vw_vandal » ndz mar 04, 2012 21:31

Myśle, że to oryginał bo w książce serwisowej jest wbite że na zamówienie niemiec dobrał czujnik parkowania i navi. Mógłbyś dać namiar na ten odtwarzach multimedialny bo adapter znalazłem :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

drlubicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 20:55
Lokalizacja: wrocław

Re: Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: drlubicz » ndz mar 04, 2012 22:43

vw_vandal pisze::chytry: makeć, a wiesz jak poustawiać mapę Polska 2011-2012 bo kupiłem na szrocie oryginalną i coś nie fafa mi. Włącza się ale po angielsku krzyczy, że nie może obliczyć drogi i strzałka oznaczająca moje położenie jest po za drogą :(
z tymi mapami telatlas jest tak dziwnie ze aby mieć polskiego lektora musisz język ustawić na metric i włożyć jakąkolwiek płytę z polskim lektorem i przejechać się kawałek i dopiero wtedy włożyć swoją płytę i wtedy będzie działać , co do tego ze jesteś poza mapą sprawdź po prostu ile widzi satelit bo tu akurat nic nie trzeba ustawiać moze masz cos nie tak z anteną gps, ogólnie wiele ludzi olewa te systemy nawi dx bo w sumie teraz jest tak fajnie ze za 150 zł mamy nawigacje z kolorowym wyświetlaczem i można śmigać ale to dlatego ze nie poznali wszystkich możliwości takich systemów właśnie przez niekompletne systemy w aucie lub to ze mapy są drogie a skopiować trzeba umieć, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć ze taka mapa w aucie spokojnie może konkurować nawet z nową automapą



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: iigAlisArr » pn mar 12, 2012 10:01

Jak już "ogarniesz" swoją NAVI to mając na uwadze, iż posiadasz pełen FIS pociągnij wiązkę:
zielona ISO radia -> zielona licznika
8 -> 30
9 -> 31
10 -> 32
i będziesz miał komunikaty na FIS (czasem trzeba jeszcze zmienić kodowania radia i licznika - nie zawsze).


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: vw_vandal » pn mar 12, 2012 20:48

iigAlisArr, Jak leci coś w radiu albo z płyty to mam na Fis co leci :) Może wiesz jak naprawić martwe linie w tym wyświetlaczu Fis??


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: iigAlisArr » pn mar 12, 2012 20:56

vw_vandal pisze:mam na Fis co leci
:bigok: Tak już miałeś czy sam robiłeś ?
Naprawy wyświetlaczy są mało opłacalne - są usługi np. w aukcjach A. ale kilka stówek trzeba wydać i prawdopodobnie wyświetlacz już będzie chiński (słyszałem opinie, że są różnice w kolorach i jakości).


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: vw_vandal » wt mar 13, 2012 22:10

Tak już miałem fabrycznie Fis zamontowany :) Ale kupić można taki wyświetlacz ?? Bo u mnie średnio już widać :banghead:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: iigAlisArr » wt mar 13, 2012 22:29

Tu masz małą lekturę: http://aceef.pl/rodzaje_uszkodzen_lcd_fis.pdf
Przykładowe aukcje: http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... etlacz+fis. Pewnie gdyby poszukać/podpytać sprzedających to w jakiejś hurtowni się uda kupić taniej.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
zimnylech
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob sie 21, 2010 14:40
Lokalizacja: EL/D.

Jak ogarnąć navi w mk4??

Post autor: zimnylech » śr mar 28, 2012 21:48

vw_vandal pisze:zmieniarki jakiś odtwarzacz multimedialny
mozna


ROBIĘ TO CO LUBIĘ, LUBIĘ TO CO ROBIĘ
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości