Wkurzający problem

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Wkurzający problem

Post autor: Xandar » pt maja 04, 2012 23:37

Witam Kolegów

Otóż już zmagam się z problemem co tu zrobić by było dobrze otóż mam problem bo mam zamontowaną antene na klapie za pomocą uchwytu o tak:

Obrazek

I już masę rzeczy robiłem by ją jakoś usztywnić otóż przy prędkości ponad 120km/h porpostu się przechyla do tyłu ;/ a chciałbym żeby stała jak na zdjęciu antene mam już zestrojoną.

Podkładałem jakieś gumy pod uchwyt by jakoś nie gibała się a tu lipa 150km/h i leży :/ czy ma ktoś z kolegów pomysł jak to usztywnić ?



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Wkurzający problem

Post autor: Chmarski » sob maja 05, 2012 13:13

Sprobuj uzyc podkladki kontrujacej. Takiej z zabkami. Prawdopodobnie zabki anteny nie do konca pasuja do zabkow glowki.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Wkurzający problem

Post autor: k0nr4d » sob maja 05, 2012 13:14

Miejsce do montażu anteny strasznie lipne. Nie lepiej wyciągnąć antenę FM i w jej miejsce włożyć CB? Żeby się nie pochylała, to zdejmij uchwyt i porządnie dokręć główkę montażową i pod śrubę podłóż podkładkę z ząbkami, która powinna być w zestawie. A najlepiej zmień uchwyt na SPS Inox, bo ten to rdzewiejący szmelc.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wkurzający problem

Post autor: Xandar » sob maja 05, 2012 13:28

No fakt trochę niestety rdzewieje i mało tego miałem na początku źle zamontowany :( i przy każdym otwarciu klapy uderzał o krawędź i teraz są tam mocne odpryski :(.

Ok chyba tak zrobię jak mówisz kupię ten uchwyt i przeniosę antenę wyżej ale chyba nie będę musiał już stroić ponownie co ? ;)



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Wkurzający problem

Post autor: k0nr4d » sob maja 05, 2012 13:32

Pewnie małą korektę trzeba będzie zrobić, sprawdzić jednak SWR trzeba koniecznie.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wkurzający problem

Post autor: Xandar » pn maja 07, 2012 19:23

Poszedłem za radą kolegi ;) zamówiłem ten uchwyt Sp-S Inox zobaczymy jak przyjdzie zamontuje a dziś stary uchwyt z hukiem wyleciał i co sie okazało eh zmatowiały lakier pod gumą :( i obicia pod klapą :( pordzewiałe eh



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości