Nawigacja do 500 zł

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

03iverson91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw lis 25, 2010 23:18
Lokalizacja: Wrocław

Nawigacja do 500 zł

Post autor: 03iverson91 » śr gru 19, 2012 22:12

Witam jako iż jestem laikiem w tej dziedzinie mam pytanie odnośnie nawigacji. A mianowicie chcę zakupić nawigację do swojego Passata b5 tylko nie mam kompletnie pojęcia jaka firma i na co zwracać uwagę nie chodzi mi o to by grało śpiewało i tańczyło tylko porządnie wskazywało drogę wiem tylko tyle, że w sumie dużo robi wgrane oprogramowanie ale tym będę się martwił po zakupie dobrej nawigacji więc na co patrzeć ?? Cena jaką bym chciał przeznaczyć to do 500zł da rade coś fajnego kupić ?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nawigacja

Post autor: Jarek_NS » śr gru 19, 2012 22:33

Za 500pln masz teraz w euro tomtoma z 3 letnia aktualizacją na całą Europę.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Nawigacja

Post autor: artur_n » czw gru 20, 2012 11:42

Jak będziesz jeździć po polsce to bierz AutoMapę a jak po europie to TomTom.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
pawel1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:50
Lokalizacja: Gdzieś w czasie

Nawigacja

Post autor: pawel1971 » pt sty 04, 2013 15:14

AM po europie też daję radę.Co do TomTom-a to kiedyś go używałem i jakoś dawał radę ale problemy były z mapami.Czasami latam z MIO i jego mapami .Zasadniczo dostawcą map dla MIO i TomTom-a jest Teleatlas. Różnica tkwi w wyznaczaniu tras(niektóre się różnią raz na + raz na - ) no i w kolorze tła(skórce). Zasadniczo każda mapa się nadaje ale trzeba brać ją z przymróżeniem oka i ślepo jej nie wierzyć

Każde urządzenie ma swoje technologie i tak
TOMTOM który jest właścicielem Teleatlas-a co zrozumiałe w całości korzysta z zasobów (mapy PL traktowane po macoszemu).

MIO ma swoją technologię nazwaną MIOMAP która ma mapy europy od Teleatlasa połączone z mapą PL od emapi . I ta mapka PL jest lepsza
tzn ma więcej zasobów ale ma też wady(jak każda) min czasami kiepsko wytycza trasę ale można to sobie korygować na stronie
producenta i zapisać w urządzeniu.

AutoMapa jest niby polska ale europę ma kopiowaną od NAVTEQ-a .Zaleta jest taka że często aktualizują dane ale też wywala babole
przy wytyczaniu tras w PL Są drużki którędy ona prowadzi ale ja tamtędy nie wysłał bym nawet wroga

Każdy ma prawo do swojej opini więc ktoś może się z nią nie zgodzić. Ja wyrobiłem sobie zdanie o tych urządzeniach i programach używając ich osobiście .Obecnie używam AM i stwierdzam że ma też swoje wady jak i wiele zalet ale tak samo jest z każdym innym urządzeniem czy dostawcą map.



03iverson91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw lis 25, 2010 23:18
Lokalizacja: Wrocław

Nawigacja

Post autor: 03iverson91 » wt sty 08, 2013 22:16

Dzieki koledzy za pomoc już zakupiłem nawigacje Peiyinga 6 cali i wgrałem Auto Mapę i póki co śmiga aż miło naprawdę narazie jestem zadowolony z zakupu. Temat chyba do zamknięcia :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości