Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » wt paź 30, 2012 19:09

zimnylech pisze:bzdura totalna
Dokładnie. Przytrzymujesz w manetce strzałkę w górę i masz spowrotem spalanie!


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: krzyzak » wt paź 30, 2012 19:47

A jak ja nie mam w liczniku opcji wybierania manetka MENU i załoze sobie MFD wer D to jak to sie bedzie przełaczac zeby wyswietlało na fisie :bajer: automatycznie jak włacze navi ? :bajer: czy jak. Orientuje sie ktos ??

oczywiscie licznik bez CAN pełen fis :chytry:


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
MefjuWw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob gru 24, 2011 18:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Navigation system MFD

Post autor: MefjuWw » śr paź 31, 2012 17:21

artur_n pisze:
zimnylech pisze:bzdura totalna
Dokładnie. Przytrzymujesz w manetce strzałkę w górę i masz spowrotem spalanie!
a to nie wiedziałem, przepraszam za wprowadzenie w błąd :blush: i dziękuję za oświecenie :)



Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: krzyzak » wt lis 20, 2012 23:27

siemka. Mam do Was jeszcze pytanie dotyczace tych adapterów, bo nawi nie działa mi tzn nie prowadzi i nie wiem króry kupic ?? czym one sie róznia ?? auto mam bez CAN (jakby co)

http://allegro.pl/plugplay-adapter-do-m" onclick="window.open(this.href);return false; ... 97606.html

http://allegro.pl/kabel-nav-26-max-vw-m" onclick="window.open(this.href);return false; ... 12447.html

z góry dzieki za odpowiedz


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » śr lis 21, 2012 11:18

Panowie mam jedno pytanie. Bawił się ktoś w podłączenie sygnałów z ABSu do nawi czy stosowaliście adaptery z allegro? Ten adapter ogranicza się do podania duch sygnałów napięcia na pin 4 i sygnału gala na pin 5. Jak działa nawi po takim podłączeniu, bo czytałem na elektrodzie że może wtedy nie być dokładna.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: Yuri » śr lis 21, 2012 16:31

Ja mam sygnał z gali i wszystko działa idealnie.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » śr lis 21, 2012 16:40

Jarek_NS pisze:Jak działa nawi po takim podłączeniu, bo czytałem na elektrodzie że może wtedy nie być dokładna.
Osobiście mam tak podłączone i wszystko działa jak należy, sygnały typu ABS są potrzebne do określenia kierunku i szybkości np. w tunelu gdzie nie ma zasięgu GPS. Wskazania pozycji dzięki GPS, Gali oraz kompasowi są w zupełności wytaczające. Wskazania pozycji nie są aktualizowane na wyświetlaczu na bieżąco ale podaje informacje w odpowiednim czasie.

krzyzak, twoje linki nie działają ale kupujesz taki z dodatkową wtyczką z wyprowadzonym sygnałem Gala i + po stacyjce. Tylko mała uwaga. Radzę przerobić + po stacyjce na stały gdyż styk S stacyjki na którym jest bezpiecznik 5A przepalił się a bezpiecznik jest cały więc morał takki iż wytrzymuje on mniej jak bezpiecznik który w nim siedzi. Teraz czeka mnie wymiana kostki stacyjki.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » śr lis 21, 2012 16:50

artur_n pisze:
Jarek_NS pisze:Jak działa nawi po takim podłączeniu, bo czytałem na elektrodzie że może wtedy nie być dokładna.
Osobiście mam tak podłączone i wszystko działa jak należy, sygnały typu ABS są potrzebne do określenia kierunku i szybkości np. w tunelu gdzie nie ma zasięgu GPS. Wskazania pozycji dzięki GPS, Gali oraz kompasowi są w zupełności wytaczające. Wskazania pozycji nie są aktualizowane na wyświetlaczu na bieżąco ale podaje informacje w odpowiednim czasie.

krzyzak, twoje linki nie działają ale kupujesz taki z dodatkową wtyczką z wyprowadzonym sygnałem Gala i + po stacyjce. Tylko mała uwaga. Radzę przerobić + po stacyjce na stały gdyż styk S stacyjki na którym jest bezpiecznik 5A przepalił się a bezpiecznik jest cały więc morał takki iż wytrzymuje on mniej jak bezpiecznik który w nim siedzi. Teraz czeka mnie wymiana kostki stacyjki.
A nie wiesz gdzie podpiąć sygnał ABS? w Passacie B5 jest podobno w słupku A przy nogach pasażera.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » czw lis 22, 2012 16:21

Ja bym sobie je podarował ale sygnał z ABS-u możesz znaleźć odpowiednie kable w wiązce koło bezpieczników. Jeden jest zielono/biały a drugi jest zielono/żółty
Nie jestem do końca pewny musisz to potwierdzić.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pt gru 14, 2012 09:20

Panowie ma ktoś z was antenę diversity podłączoną do MFD? gdzie jest ona zamontowana ori. Pasuje mi coś zrobić z antena bo radio średnio zbiera przy moim MFD. Uprzedzam pytanie, wzmacniacz w podstawce anteny sprawny.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: krzyzak » śr gru 26, 2012 13:45

Wczoraj u siebie zauwazyłem takie cos ze jak wyswietlane sa wskazywania navi na fisie i spadnie temp to automatycznie zmienia sie na fisie na temperature i mruga sniezynka. I probujac przełaczyc spowrotem wskazywania navi na fisie to nie moge tego przełaczyc. Musze wtedy nawi wyłaczyc właczyc zeby znowu było wyswietlanie na fis. Czy to normalne hmmmm. Bo jak przytrzymuje manetke od zmiany mfa to nic sie nie dzieje. A jak np sa wskazywania navi na fisie i chce sobie przełaczyc np na spalanie to wtedy bez problemu moge przełaczac miedzy navi a funkcjami mfa :) a jak juz zmieni na temp automatycznie to kiszka nie idzie spowrotem :(


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » sob gru 29, 2012 17:20

Pika i pokazuje śnieżynkę ze względu na możliwe ślisko na drodze i pewnie dlatego wywala komunikaty aby pokazać temp. i ową snieżynkę. Ale dziwne jest to dlaczego nie wracaj do wskazań navi. najlepiej nich ktoś kto ma MFD i FullFIS da znać jak jest u niego.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
krzyzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1270
Rejestracja: sob maja 10, 2008 18:02
Lokalizacja: MALBORK
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: krzyzak » sob gru 29, 2012 18:00

artur_n pisze:Pika i pokazuje śnieżynkę ze względu na możliwe ślisko na drodze i pewnie dlatego wywala komunikaty aby pokazać temp. i ową snieżynkę.
no to to wiem :)
artur_n pisze:Ale dziwne jest to dlaczego nie wracaj do wskazań navi.
ale to mnie własnie dziwi :) przytrzymuje manetke i nic :)


Obrazek
Obrazek

:gora:-------------------krzyzako-wóz----------------------- :gora:

Awatar użytkownika
edziu82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sty 22, 2009 21:39
Lokalizacja: Gdańsk/Koszwały

Re: Navigation system MFD

Post autor: edziu82 » czw sty 17, 2013 10:06

Koledzy dziś sprawdzałem u siebie(pełny fis) bo mnie to zaciekawiło i jak zapalała się snieżynka, pomrugała i dalej powrócila navi do kierowania. Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości