Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Re: Citizen Band

Post autor: Chmarski » ndz maja 05, 2013 13:10

Wlasnie jestem. Wpadlem doslownie na 5 minut i wracam do domu. Zone i corke odbieram z dworca PKS po majowkowych wojazach.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz maja 05, 2013 22:54

Zaczynam na poważnie zabawy w SSB. Na razie jestem na nasłuchu i staram się wyłapać wszystkie "smaczki" które mogą się przydać oraz szperam w sieci literaturę potrzebną do nawiązania jakiegoś DX. Dziś na podsłuchu 3 razy złapałem makaronów, wpadł też Ruski oraz Francja. Modulacja z ich strony czytelna, zrozumiała, dolatywali na 5 - 8 S. Z racji braku znaku odpuściłem "brekowanie" i chcę się jeszcze podszkolić w tym, żeby nie spalić pierwszej łączności.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pn maja 06, 2013 12:14

Wstąp do klubu. Mamy na siódemce. Znak dostaniesz gratis :pub:
Oczywiście nie jest to znak krótkofalarski.

Nie przejmuj się spaleniem pierwszej łączności. Z każdą następną powinno być łatwiej. Każdy kiedyś zaczynał. Ten, z którym będziesz gadał też.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw maja 09, 2013 12:36

Nowy nabytek. Farun FS 264.

Obrazek


A tak stroi Tank whip (zdjęcia trochę niewyraźne, bo robione na szybko telefonem)

SWR na #20 w okolicy 1.55. Standardowo prosi o wydłużenie ze względu na przejściówkę 3/8 na DV, ale już nie zamieniam promiennika. Na skrajnych wystroił minimalnie ponad i mniej 1,55

Obrazek


A tu kosmos:

Obrazek

Discovery wystroiłem perfekt. Po zamontowaniu dłuższego promiennika miarka pokazywała mniej niż 1.00 :panna: Biorąc poprawkę na to założyłem że jest w okolicy tej wartości (1,00) i na skrajnych pokazywała równe 1,0.

A tak wygląda montaż na uchwycie i przejściówka w akcji.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 20, 2013 23:06 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pn maja 20, 2013 22:57

Macie jakieś pomysły na co wymienić Galaxy ??? Albo zapytam inaczej: Ile mogę wołać za Galaxiaka ???



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » śr maja 22, 2013 10:06

Już się nie podoba? :popcorn:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr maja 22, 2013 21:30

Czas na coś mocniejszego :food:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » śr maja 22, 2013 21:54

Może Ranger 6900 w tej najmocniejszej wersji z radiatorem na dole?


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » czw maja 23, 2013 14:11

Dokup TexasStara DX500. Jesli praca radia Ci pasuje to nic wiecej nie potrzeba. Raczej bedziesz mial najmocniejsza stacje w okolicy.

No chyba, ze ja podjade...


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw maja 23, 2013 22:47

Chmarski pisze:No chyba, ze ja podjade...
Wyczekam jeszcze trochę i skonsultuje temat na Kobielskiej 15 co dalej robić - wymienić czy dołożyć fantów. Zdam się na radę fachowców. Poza tym - ciężko jest sprzedać takie radio, ludzie nie chcą kupić.

No i dołączyłem do Whiskey Golf :food: W weekend porobię kilka zdjęć i wstawię na forum siódemki.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pt maja 24, 2013 08:21

Mocne radia to po prostu radia z wbudowaną witaminą do środka. Większość bardzo zbliżona wewnętrznie do Twojego. Bazują na kilku bardzo podobnych o siebie płytach (Alan 87) różniących się ewentualnymi dodatkami, czasem lepsze części, dodatkowe moduły echa, mierniki częstotliwości itp. Do tego na dole włożona witamina. Najmocniejszy Ranger ma wrzucone 4 sztuki 2SC2879. I niestety, na dzień dobry wymaga poprawy. Mamy na siódemce przynajmniej jedną sztukę i Yankes musiał z nią trochę powalczyć.


Dodanie witaminki ma swoje plusy i minusy.
Z minusów - trzeba wziąć dobrej jakości - klasa AB. Klasa C nadaje się tylko do FM. Klasa B właściwie też. W AM i SSB modulacja jest nie do zaakceptowania. Klasa AB jest droższa. Potrzebujesz dodatkowo dorzucić grata, który gdzieś musisz schować. W mk6 i Megance wchodzi bezproblemowo pod fotel pasażera :food:
Z plusów - masz dwa elementy zestawu. Jak wysyłasz radio na serwis, to zapasowe radio możesz podłączyć do witaminy i cieszyć się jej mocą. Jak padnie witamina, nadal masz sprawne radio, które nieźle daje. Dodatkowo w witaminie masz wbudowany przedwzmacniacz, którego w razie czego możesz użyć. Radio jest mniejsze niż z wbudowanym wzmacniaczem - dochodzi prawie druga wysokość radia.

Texas Star DX500 ma dokładnie takie same końcówki mocy jak ten Ranger. Pracuje w klasie AB i na ucho nie ma różnicy w modulacji pomiędzy włączonym i wyłączonym wzmacniaczem. Na ebay'u wisi za 275$ - http://www.ebay.com/itm/Texas-Star-DX-5 ... 3a816b7702" onclick="window.open(this.href);return false;
N ioffer.com za około 375$ do wyrwania.

W razie czego nie szarp się na Texas Stara 667. Stopień końcowy ma taki sam z dodatkowo dorzuconym driverem 2SC2290. Pasuje do radii o niskiej mocy. Do Twojego się nie nadaje. Dla Ciebie idealny będzie DX500.

P.S. Ranger u Konektora kosztuje 3700 PLN... W USA ponad 600$.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt maja 24, 2013 12:17

Aż tak mocno dopalać się nie chce :panna: Myślałem o drobnej zmianie na S9 albo na S45. Albo na Generała. Na razie zaczekam jeszcze chwilę, pogadam z Jarkiem na ten temat, ustalę budżet i zobaczymy co mi doradzi - czy dłubniemy DX99 czy coś nowego wjedzie do auta.

Na chwilę obecną wyrwałem za grosze od szefa z wyprzedaży garażowej Alana 87. Stan gabinet. Przez ostatnie kilka lat leżał po prostu w szafie przerzucany z kąta w kąt. Nie mam do niego kabla zasilającego. Muszę kupić. Potem sprawdzę jak to śmiga i albo zostawię, albo sprzedam i kupię coś innego. Mimo to się cieszę, bo radio bardzo zadbane. Jutro wrzucę kilka zdjęć.

Szef mówi, że ma gdzieś jeszcze antene bazową. Musi poszukać. Też ją zgarniam. :food:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pt maja 24, 2013 14:17

Nie odczujesz zmiany po przesiadce na S9 (chyba, że wersja 175) lub S45. Nawet na wersje 80W. Zasięgu Ci to zbytnio nie poprawi. W tej chwili masz około 40W.
Jak już zmieniać to na coś konkretniejszego. Takie jest moje zdanie.
Może lepiej słabsze mocowo radio i do tego Zetagi B400 lub B550, ewentualnie KL500... Wszystkie trzy ładnie chodzą, ale Twoje radio jest dla nich za mocne. Nie wiem na ile uda Ci się zejść z mocą przy modulacji, jak zjedziesz na 4W nośnej.
Jak chcesz przełazić tą samą ścieżką co inni, to kupuj, zmieniaj itd. Jak złożysz zestaw z dużą witaminą, to już nie będziesz myślał o kolejnych witaminkach, bo Ci mocy mało. Wiem co mówię, bo sam przerzuciłem u siebie tego od groma. W końcu mam zestaw, którego nawet nie myślę rozbudowywać... bo już nie mam specjalnie o co. :okej:


P.S. O tym nawet nie myśl: http://allegro.pl/cb-radio-ranger-rci-6 ... 24287.html" onclick="window.open(this.href);return false; - wraca jak bumerang. Miał niszczyć mierniki mocy itp. Wyszła lipa. ciekawe czy Yankes dałby radę go zrobić własciwie. Znamy historię projektu i nikt u nas tego nie chce wziąć by nie wtopić.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt maja 24, 2013 20:12

Nowy nabytek: sorry za jakość zdjęć - robione telefonem na szybko

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ten ranger z aukcji mnie nie interesuje. Nie dla mnie takie wodotryski. Przydały by się najpierw mikrofony ze wzmocnieniem do obu radii, później można pomyśleć o dopałce. Na pewno jakieś radio poleci na kobielska na przegląd i dopasowanie mikrofonu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości