Navigacja golf 4 przełozenie

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

sandal1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2009 18:02
Lokalizacja: sosnowiec

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: sandal1975 » pn sty 31, 2011 12:04

właśnie gala mam podpięty i to dobrze bo jak przyśpieszam to radyjko się pogłaśnia nie mam podpiętego sygnału od wstecznego. podepne tylko muszę ustalić który to kabel został mi szaro-biały ale nie mam zielonego pojęcia jak go sprawdzić czy to ten kabelek. podłączyłem zarówkę wrzuciłem wsteczny i nic się nie dzieje ale to może nie jest najlepszy test może to inaczej dziala. dzięki śliczne koledzy za zainteresowanie moim postem jeżeli ktoś może mi jeszcze jakoś pomóc to będe bardzo wdzięczny!!!



sandal1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2009 18:02
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: sandal1975 » pn sty 31, 2011 12:16

maj0nez pisze:
sandal1975 pisze:Witam!
mam podobny problem z navi mfd, podłączyłem jak radzicie i jest prawie ok! tylko ze navi po wybraniu adresu ustala trase informuje ile km ale po ruszeniu samochodem nie porusza się tylko co jakiś czas zmienia położenie i nie informuje gdzie trzeba skręcić. nie mogę nigdzie znaleść przyczyny a jestem laikiem nie mam podłączonej gali bo szczerze mówie ze nie mam zielonego pojęcia co to jest wiem na którym pinie w navi się znajduje ale z czego ją mam podpiąć. a widze ze koledzy macie to wszystko opanowane jeżeli jest ktoś tak dobry niech coś poradzi. z góry serdeczne dzięki!
Witam
Położenie anteny raczej tu nie będzie miało dużego wpływu sygnał Gala jest potrzebny żeby Navi wiedziała z jaką prędkością się poruszasz. A masz podpięty sygnał od wstecznego?
kolega majOnez widze ze ma opanowane takie rzeczy wielki szacun za wiedze którą posiadasz. pewnie masz rację ze chodzi o sygnał wstecznego jak byś mi napisał jaki to jest kolor kabelka to może by pomogło. a jeżeli nie ma tu nic wspólnegoten wsteczny to zostaje tylko chyba kalibracja chociaż podobno mfd sama się powinna skalibrować z tego co wyczytałem na necie tylko po jakim czasie zn ilu km tego też tak dokładnie nikt nie pisze podobno między 10 a 200 sily mnie opadają kupiłem i zamontować nie umie :banghead:



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: hyper74 » pn sty 31, 2011 16:07

ja też nie mam podpiętego wstecznego i u mnie chodzi. Zostały mi tylko dwa wolne przewody z opiswm can + i can -


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

sandal1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2009 18:02
Lokalizacja: sosnowiec

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: sandal1975 » pn sty 31, 2011 16:29

ten kabelek szary z białym to jest k-bus podłączyłem go też i navi nic się nie polepszyło efekt ten sam wszystko wporządku tylko nie prowadzi mnie po trasie którą ustawiłem tylko co chwilkę się loguje w innym miejscu :grrr:
znalazłem jeszcze taką malutką wtyczkę niebieską wygląda tak jak by się składała z innymi wtyczkami i pasowała by w gniazdo c wyjścia od 13 do20tego też ją wsadziłem i nic chyba mnie rozerwie prosze pomóżcie coś wymodzić bo mnie rozerwie



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: Yuri » pn sty 31, 2011 18:07

sandal1975 pisze:właśnie gala mam podpięty i to dobrze bo jak przyśpieszam to radyjko się pogłaśnia
Zaraz zaraz. Pierwsze podstawowe pytanie to czy masz podpięty taki adapter?:

http://www.naviservice.com.pl/?item=92&t=1296489129" onclick="window.open(this.href);return false;

Bo MFD do prowadzenia korzysta z Gali, ale sygnał musi być poprowadzony nie do małej kostki ISO, tylko do tej prostokątnej mniej więcej na środku urządzenia. Ten ww. adapter właśnie m.in. do tego służy. Ja mam u siebie tak podpięte i wszystko działa elegancko.

A co do sygnału wstecznego do z tego co wyczytałem (a na prawdę sporo czytałem :)) to nie jest on potrzebny do prawidłowego działania.
sandal1975 pisze:podobno mfd sama się powinna skalibrować z tego co wyczytałem na necie tylko po jakim czasie zn ilu km tego też tak dokładnie nikt nie pisze podobno między 10 a 200 sily mnie opadają kupiłem i zamontować nie umie :banghead:
Jak jest dobrze podłączone to po maks. 1 kilometrze powinna już się skalibrować.

P.s. Coś sobie jeszcze przypomniałem. Musisz ustawić też w menu serwisowym (wciskasz naraz "3" i "6", a potem "flagę") impulsy "8". Tu masz mniej więcej opisane:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11478" onclick="window.open(this.href);return false;



sandal1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2009 18:02
Lokalizacja: sosnowiec

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: sandal1975 » pn sty 31, 2011 19:21

Yuri brawo pomogłeś mi działa po twoim tłumaczeniu dużymi literami zrobiłem jak nakazałeś i :okej: dzięki serdeczne musze znaleść ten przycisk pomógł i zaraz go klikne jeszcze raz dzięki. dzwoniłem do gościa od navi co ustawia i chciał bym zostawił auto na 3 godz i ze to zrobi ciekawe ile by mnie skasował a ja tylko zmostkowałem gale na 5pin i napięcie po kluczyku na 4 pin w tym 26 pinowym wejściui jest ok. gdzie jest ten przycisk pomógł



Awatar użytkownika
mitusm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: sob mar 06, 2010 10:50
Lokalizacja: Myślenice/Limanowa

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: mitusm » czw mar 24, 2011 18:36

Mam podobną nawigację, ale od mK5. Istnieją jakieś przelotki aby wsadzić to w desce mk4.



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: maj0nez » czw mar 24, 2011 19:17

Witam masz podobną Navi czy MFD2 bo to duża różnica a podstawowa to montaż. Jaki masz model ?


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
sagano88
Only VW
Only VW
Posty: 1267
Rejestracja: pt lip 17, 2009 15:22
Lokalizacja: Strzelno / Poznań
Kontakt:

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: sagano88 » wt lut 26, 2013 21:45

Panowie mam pytanko! Po przesiadce z nawigacji MCD na MFD widze, ze jest potrzebny jakis dodatkowy sygnal do tego aby bylo widac pozycje na mapie. Trasa oblicza sie, wskazuje cel, ale nie wydaje polecen o zakretach itp. Gdzie i co dokladnie trzeba poprowadzic?


Obrazek
Only VW

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: Jarek_NS » śr lut 27, 2013 08:56

Kolego idziesz ostro na lidera do tytułu złotej łopaty :grin:

Potrzebujesz taki adapter.

https://car-tronic.pl/adapter-plugplay- ... -p190.html

Zakładając ze masz navi DX.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
sagano88
Only VW
Only VW
Posty: 1267
Rejestracja: pt lip 17, 2009 15:22
Lokalizacja: Strzelno / Poznań
Kontakt:

Navigacja golf 4 przełozenie

Post autor: sagano88 » czw lut 28, 2013 01:13

Kolego Jarek_NS bardziej chodzilo mi o to jak samemu podlaczyc owe kabelki. Tak Navi DX, MFD ver. D. Ale juz wszystko wiem...
Odkop byl celem rozwiniecia wlasciwego tematu :grin:


Obrazek
Only VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości