Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » czw gru 23, 2010 14:35

Panowie, dajcie sobie spokój z Floridą, szkoda pieniędzy, zasięg do 5 km w szumach. Porażka nie polecam. Każda antena około 1 m będzie o niebo lepsza.
Co do radia polecam Unidenka 520 lub nowość czyli to samo co Uniden 520, Harry II tylko że z homologacją czyli Legend II http://allegro.pl/cb-radio-legend-ii-un ... 02875.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » czw gru 23, 2010 15:12

Myśle o łączności w obie strony. Radio jak w temacie Uniden PRO 520 XL.
Ale jeśli Floryda nie daje rady to może coś zaproponujecie ?
Fajnie by było żeby nie wozić takiego wielkiego bata .



boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » czw gru 23, 2010 15:32

Jeśli chodzi o antenę to testowałem wiele anten, między innymi także floridę. Dobór anteny to kwestia względna, wszytko zależy w jakim terenie będziesz używał, jaką chcesz mieć łączność itp. W koło komina używam np. takiej http://allegro.pl/presenter-875s-ant-cb ... 40663.html" onclick="window.open(this.href);return false; i powiem Ci że mam łączność poza miastem na poziomie 8km, w mieście 5km , natomiast w trasę zabieram antenkę ML-145. Tyle że u mnie jest teren raczej płaski, jeśli ktoś mieszka w terenie górzystym i zalesionym to niech zapomni o antenach do 1m bo szkoda kasy wydawać odrazu polecam ml-145. Niestety łączność CB to czysta fizyka i nie oszukacie tego żadną choćby najpiękniejszą i najdroższą anteną która ma 30cm ;). Trzeba wybrać jakiś kompromis i tyle. Albo ładnie wygląda i nic nie słyszysz i się wkurzasz albo nieco gorzej ale za to słyszysz i wiesz co się dzieje na drodze ;). Także wybór zależy od was.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » czw gru 23, 2010 15:50

Mówi się, że antena najlepszą dopałką jest.
Jak chcesz na te 10km w trasie w miarę spokojnie dolatywać, to przy tym radiu (jeśli nie jest grzebane) to ML'ka jest najpopularniejszym rozwiązaniem.
Jak chcesz mimo wszystko trochę tych centymetrów w dół złapać, to myślę, że spokojnie powinna dać radę Lafayette Richmond. Wyszła zaskakująco nieźle w "naszych" testach.

A to czy usłyszysz kogoś z 10km zależy głównie od jego sprzętu. Jak będzie miał kikucik zamiast anteny, to żebyś nie wiem jakie radio i jaką antenę miał, to on do Ciebie nie doleci. Oczywiście im lepszy Twój sprzęt, tym większe jego szanse.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Kristensen » czw gru 23, 2010 15:57

Romano Balini pisze:Ale jeśli Floryda nie daje rady to może coś zaproponujecie ?
Kwestia gustu, bo nikt nikogo nie zmusza do zakupu presidenta florida. ''Milion pińcet'' razy to było np. 1.5m- z serii ML145, 1 m Sirio As100, krótsza to Sirio T3-27.
boobik pisze:Dobór anteny to kwestia względna, wszytko zależy w jakim terenie będziesz używał, jaką chcesz mieć łączność itp.
Oczywiście, zależy też od auta itd, itp


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » czw gru 23, 2010 16:46

Co do wypowiedzi na poprzedniej stronie n/t M-techa, to kolega jest w błędzie, głupi sprzedawcy grają na naiwności kupujących i potem są takie kwiatki - M-tech to klon Harrego Classica, z U520 nie ma nic wspólnego i działa od niego gorzej!


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: VDO - Blink » czw gru 23, 2010 17:57

k0nr4d pisze:Co do wypowiedzi na poprzedniej stronie n/t M-techa, to kolega jest w błędzie, głupi sprzedawcy grają na naiwności kupujących i potem są takie kwiatki - M-tech to klon Harrego Classica, z U520 nie ma nic wspólnego i działa od niego gorzej!
A potem rosną takie kwiatki i gadają, że mają następce Unidena, jedno z najlepszych radii jakie kiedykolwiek wychodziły :rotfl: :panna: Już miałem rozmowę na radiu z takim 'inteligentem' co się spierał, że nie ma nic lepszego od Unidena 520 :panna:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » czw gru 23, 2010 18:18

Najważniejsze to mieć świadomość, że zawsze znajdzie się lepszy zestaw od posiadanego :) Na szczęście ja tę świadomość mam i na razie korzystam ze swojego skromnego kompletu :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » czw gru 23, 2010 18:37

Nie pisałem że jest najlepsze od Harego Clasica ;), tylko w korzystnej cenie i że to odpowiednik Harrego II lub Unidena ;), a świadczą o tym elementy składowe wewnątrz, proszę przestudiować schemat ;) inaczej mówiąc ma dobrą relacje ceny do jakości. Co do radia M-tech kolega wypowiedział się że jest gorsze od Unidena tak ?, a mogę wiedzieć skąd to wie ?, jeśli tylko po samym odsłuchu to gratuluje nieprzeciętnego ucha ;).
A tu poniżej to co znajdziecie w M-techu Legend II. Proszę zwrócić uwagę kto jest producentem UNIDEN ;), inaczej President na rynki poza Europą. O tyle Uniden był mocno rozstrojoną i nie trzymającą parametrów jednostką to to radio akurat posiada homologację PAR.

Obrazek

Dla przypomnienia Uniden także jest Made in China jak większość radi CB ;)

JA nikogo nie namawiam na to radio, każdy ma prawo wyboru, ale proszę was nie piszcie czegoś o czym nie macie pojęcia. Przerobiłem mnóstwo radii CB od wysokiej półki do niskiej i tak naprawdę 90% tzw. CB radiowców korzysta z nich jako antymiśki a w takim wypadku relacja cena do jakości w tym wypadku jest świetna. Oczywiście to nie jest żaden następca tylko konstrukcja bliźniacza dla ścisłości. Ale to tylko moje zdanie.

Dla przykładu tu macie Harrego II ;)
Obrazek

A tu M-Tech ;)
Obrazek



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » czw gru 23, 2010 19:19

Wiemy doskonale kto i co produkuje. Jednak M-tech/Harry Classic to zupełnie inne radio niż U520 i nie można ich porównywać. ANl w M-techu/Harrym działa dużo gorzej niż w U520, jak dla mnie zbiera więcej szumów, pomimo ekranowanego toru wejściowego. Owszem, cena M-techa jest bardzo atrakcyjna, jednak tylko dla samego papierka deklaracji zgodności nie zamieniłbym na niego swojego Unidena. Zauważ, że U520 to radio oparte na elektronice analogowej, w w/w radiach mamy już procesory - niby postęp, ale jakość już nie ta.
P.S. PARu nie ma już dawno, jest UKE.
Ostatnio zmieniony czw gru 23, 2010 22:30 przez k0nr4d, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » czw gru 23, 2010 20:30

Fakt masz rację, z tego co pamiętam były Unideny 520 made in Filipina i one faktycznie odbierały lepiej. Nie twierdzę że M-Tech jest lepszy od Unidena bo uważam że Uniden jest naprawdę ciekawym i wartym swej ceny radiem. Co do zakłóceń niestety mamy ich coraz więcej a jak mówi stara szkoła analogu, zwłaszcza w filtrach nie zastąpi elektronika ;). Co znakomicie potwierdzają np. wzmacniacze lampowe które nie mają sobie równych. Swoim postem pragnąłem jedynie zwrócić uwagę na drobne niuanse i moim zdaniem bądź co bądź ciekawą propozycję. Co prawda jest to nowość więc tak naprawdę wszytko okaże się w praniu, lecz myślę że przy odpowiednich przyrządach pomiarowych, wiedzy i doświadczeniu kolegów radiowców to może być ciekawa baza i po regulacjach całkiem przyjemne radyjko. Oczywiście wybór jest przeogromny i każdy może sobie coś wybrać. Sam osobiście długo używałem Unidena 520 a teraz będę miał do testów Legenda II więc punkt odniesienia już mam, zobaczymy jak będzie się sprawował.

A tak z czystej ciekawości zamieszczam parametry radyjek, myślę że to wiele wyjaśnia pod względem bliźniaczych konstrukcji ;), proszę zwrócić uwagę zwłaszcza na czułość ;)

PARAMETRY TECHNICZNE radiotelefonu CB UNIDEN PRO 520 XL:

* Częstotliwość pracy - 26,960 MHz -27,400 MHz
* Moc wyjściowa - 4W
* Rodzaj modulacji - AM
* Napięcie zasilania - 10,8 - 13.8 V
* Pobór prądu - Nadajnik - 1.6 A, Odbiornik - 300 mA
* Czułość 20 dB SINAD - 0,5 uV
* Ilość kanałów - 40 AM

Pamięć kanału - 9
Wyciszanie szumów - SQUELECH
Regulaca czułości odb. - RF- GAIN

Wyświetlacz ze wskazaniem wielkości odbieranego sygnału lub mocy nadajnika

Wskaźnik stanu nadawania

Blokada szumów / trzasków ANL wywołanych aparatem zapłonowym pojazdu

Impedancja anteny 50 ohm




Parametry CB PRESIDENT JOHNNY II:

* Częstotliwość pracy - 26,960 MHz -27,400 MHz
* Moc wyjściowa - 4W
* Rodzaj modulacji - AM
* Napięcie zasilania - 10,8 - 13.8 V
* Pobór prądu - Nadajnik - 1.6 A, Odbiornik - 300 mA
* Czułość 20 dB SINAD - 0,5 uV
* Ilość kanałów - 40 AM

Pamięć kanału - 19
Wyciszanie szumów - SQUELECH
Regulaca czułości odb. - RF- GAIN

PARAMETRY TECHNICZNE RADIA M-TECH LEGEND II:

OGÓLNE

* Zakres częstotliwości: 26.960 – 27.410 MHz
* Ilość kanałów: 40 AM / FM
* Typ modulacji: AM, FM
* Temperatura pracy: -10/+55 °C
* Zasilanie: 13,8 V prąd stały
* Wymiary zewnętrzne: 180x115x35
* Waga: 1,35 kg

ODBIORNIK

* Częstotliwości pośrednie: 10.695 MHz i 455 kHz
* Czułość: 0,5 μV przy 20dB SINAD
* Tłumienie sygnałów lustrzanej lepiej niż 70 dB
* Pobór prądu 0,5 A / 0,8 A
* Moc audio 5 W

NADAJNIK

* Moc wyjściowa: 4 W
* Tłumienie częstotliwości harmonicznych lepsze niż 63dB
* Impedancja wyjściowa: 50 Ohm
* Tolerancja częstotliwości ± 300 Hz
* Pobór prądu max 1.7A



Radiotelefon M-TECH LEGEND II posiada:

* SQUELCH - wyciszanie szumów (manualne)
* VOL - regulacja siły głosu
* RF GAIN - płynna regulacja czułości odbiornika
* AM/FM - wybór rodzaju modulacji
* AUTOMATIC ANL - automatyczny filtr przeciwzakłóceniowy
* F - wybór standardu
* Szybki przełącznik na kanał 19
* Głośnik - wbudowany od spodu radia


Po parametrach jestem skłonny powiedzieć że jednak różnią się niuansami które prawdopodobnie przeciętny odbiorca nie zauważy.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Kristensen » czw gru 23, 2010 21:56

Radio radiu nie jest równe.boobik, Ty wiesz, że unideny są dobre, ja o tym wiem, jeszcze pare osób także się z tym zgodzi. Ale są też osoby, które wstrząsa na samą myśl o unidenie. Można je porównać do tych, co uważają, że aut na F sie nie kupuję, a pytanie dlaczego odpowiadają, bo tak. :rotfl:


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » czw gru 23, 2010 22:29

Powtarzam po raz kolejny - Johnny II, M-tech, Harry II Classic to radia, których konstrukcyjnie nie można porównywać do Unidena 520. Druga sprawa - czułość to za mało, żeby porównywać parametry. Najlepiej by było jakbyś miał na stanie U520 i M-techa, oba woził w aucie i organoleptycznie ocenił działanie obu. Ja właśnie takie porównania robiłem - dla czystej zabawy i z ciekawości. Przy takich testach zobaczysz, że M-tech, Harry II, Johnny II działają gorzej od Unidena 520. Co do najmroczniejszej wady Unidena, która może wg niektórych spychać go za wymienione przeze mnie modele radiotelefonów - siania po kanałach - z tym bywa różnie, ja mam dwa egzemplarze, które sieją jak każde inne normalne radio, czyli przy małych odległościach, ale z relacji innych wiem, że bywają egzemplarze walące po kilka kanałów góra/dół w promieniu 2km. Tyle ode mnie. Kto chce radio tanie, z papierkiem i mieć złudzenie, że niby ma U520 - niech bierze M-techa. Ja potestowałem go jeden dzień i oddałem z powrotem.

Moje spostrzeżenia są takie:

- modulacja gorsza niz w U520 - wg rozmówców ze stacji bazowych;
- ANL gorzej działa i nie można go wyłączyć kiedy tego potrzebujemy;
- RF Gain pracuje mniej liniowo;
- zbiera więcej śmieci z eteru;
- cichszy głośnik wewnętrzny;
- nie ma wyjścia na papugę - dla mnie minus, już parę razy na drodze się przydała.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Hz » ndz gru 26, 2010 16:01

yoto pisze:dobra jest uniden 520xl do tego antenka president florida 45cm myslicie ze wystarczy?
Legend II + Floryda = dobry zestaw 0 szumów i to w Rudzie Śląskiej gdzie dużo tego jeździ nie wiem czemu niektórzy tak krytykują, obecnie jeźdzę na Legend II + Sirio Ml-145 też jest good radio jest dobre + dobra antena = elegancki zestaw !


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości