Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

maxio-1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 26, 2013 09:59

Re: Navigation system MFD

Post autor: maxio-1991 » wt lut 26, 2013 10:52

lukasc_n pisze:3B0 035 191 G czy po tym nr mozna stwierdzic jaka to wersja mfd?? sprzedający upiera się przy wersji D, ja obstawiam wersja G

Nie słuchaj ich, na 100% masz wersję G nie szukaj żadnej płyty do sprawdzania itp, Mam identyczny MFD i polecam przeczytać mój post :)

http://forum.vw-passat.pl/threads/52850 ... ost1855996" onclick="window.open(this.href);return false;

W razie pomocy z PL menu C,D oraz G jak i mapami służę pomocą na PRIV :)



Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Navigation system MFD

Post autor: Rogal7 » czw kwie 04, 2013 23:29

stałem się szczęśliwym posiadaczem golf z full fis i nawigacją, mam pytanko, bo jakimś cudem wyłączyłem wyświetlanie radia na FISie ?
jak przytrzymam strzałkę w górę albo dół to mam menu i 4 opcję do wyboru: MFA, coś tam check, Navi albo wył FIS. Wszystko po niemiecku. Zatwierdza się chyba resetem?
I jak zatwierdzę napis MFA to przez ułamek sekundy próbuję załapać radio i znika całkowicie górna linijka tekstowa, dlaczego?


MK4 ASZ Variant

rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: rozyk_l » wt kwie 16, 2013 19:05

co do języka. Da się go ustawić na ang. Ja zmieniłem i nie chciałem polskiego bo nie wyświetla polskich znaków więc i tak bieda. Nie pamiętam jak to się robi, musisz znaleźć hasło na forum coś na pewno jest.

Ja mam pytanie, jaki adapter do radia żeby podłączyć mp3 będzie lepszy. Jest wybór na kostkę ISO 8DIN (mowa o MFD wer. D) - to samo wejście co zmieniarka, lub aux. Na którym jest dobra jakość porównywarna do zmieniarki? - Audiofilskiego nagłośnienia i tak nie mam.

Chcę kupić jakiś adapter bo:

1.Radio mi słabo odbiera - chyba padł wzmacniacz w antenie,
2.Zmieniarka nie działa przez zimę- "CD error".

Jestem upośledzony muzycznie w aucie :P



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » śr kwie 17, 2013 21:31

rozyk_l pisze:Ja zmieniłem i nie chciałem polskiego bo nie wyświetla polskich znaków więc i tak bieda. Nie pamiętam jak to się robi, musisz znaleźć hasło na forum coś na pewno jest.
Nie chciałeś polskiego bo go wcale nie ma!
Adapter kup sobie pod złącze zmieniarki.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Navigation system MFD

Post autor: rozyk_l » śr kwie 17, 2013 21:59

artur_n pisze:
rozyk_l pisze:Ja zmieniłem i nie chciałem polskiego bo nie wyświetla polskich znaków więc i tak bieda. Nie pamiętam jak to się robi, musisz znaleźć hasło na forum coś na pewno jest.
Nie chciałeś polskiego bo go wcale nie ma!
Adapter kup sobie pod złącze zmieniarki.
Może z navi mi się pomyliło? coś było z opcją języka polskiego oczywiście po głębokich modyfikacjach.
Uzasadnisz czemu adapter pod iso a nie aux?



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » pt kwie 19, 2013 18:49

Gdyż pod ISO będziesz mógł sterować z navi a z AUX nie.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: rozyk_l » ndz kwie 21, 2013 09:56

nie sądzę żeby dało się sterować mp3'ką podłączoną przez jacka i adapter iso...



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » ndz kwie 21, 2013 14:40

rozyk_l pisze:nie sądzę żeby dało się sterować mp3'ką podłączoną przez jacka i adapter iso...
Miałem na myśli emulator. Wiem że się da bo sam jestem w posiadaniu,


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pt cze 21, 2013 07:51

Kochani. potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Od zakupu mam w samochodzie stare radio ALPHA, które działa prawidłowo. Nie posiadam do niego KODU.
Wczoraj nabyłem MFD - g, które właśnie montuję. Jednak zanim odepnę stare radio chciałbym wgrać ALFIE nowy kod, abym mógł je póżniej (ewentualnie) ponownie zainstalować w samochodzie.

Czy jest możliwość ustawienia mojego nowego KODU DO RADIA... tak bym go gdzieś zapisać??
Bo starego kodu nie posiadam i nawet nie wiem jak mógłbym odblokować starą alfę w przypadku zakodowania...

Bardzo proszę o fachową poradę i tutorial jak wykonać USTAWIENIE NOWEGO KODU DO RADIA ALPHA.


I druga sprawa. Przypatrzyłem się dokładnie nalepce na radiu oraz dotyczącej tej nalepki wtyczce zasilającej radio - nie tej z głośnikami i cóż zauważyłem.
Z samochodu jest wyprowadzonych 7 kabli (Plus, minus, Gala, Oświetlenie, SAFE i jeszcze jakieś Kan czy cuś....) natomiast na radiu jest naklejka ze schematem PINÓW zamontowanych w radiu.
Z tego rysunku stwierdziłem że w radiu nie ma odbieranego sygnału SAFE. Na schemacie jest narysowane w który pin wchodzi Plus, gdzie Minus radia, gdzie jest oświetlenie radia i jeszcze czwarty kabel. Ale nie ma wogóle oznaczonego pinu SAFE.
Czy to oznacza że radio nie ma samo w sobie OPCJI KODOWANIA??

Nie chcę jeszcze odpinać wtyczki zasilającej bo boję się że od razu RADIO MI SIĘ ZAKODUJE - ZABLOKUJE i nie będę mógł już wtedy nic wogóle zrobić.

Co poradzicie??



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pt cze 21, 2013 14:06

Kodu sam nie odzyskasz, możesz spróbować zapytać w tym temacie, i może podadzą ci kod viewtopic.php?f=19&t=55856

Co do podłączenia to najprościej jest kupić gotową przejściówkę
https://car-tronic.pl/adapter-plugplay- ... -p190.html

Montaż wtedy ogranicza się do spięcia wtyczek, jak ci się chce to możesz podać na pin safe +12V radio zacznie działać, do uruchomienia nawigacji potrzebujesz jeszcze podprowadzić zasilanie po stacyjce i galę za sygnał ABS z lewego koła, obydwa do kostki 26 pin.

Jak masz licznik ful fis to do jego ogarnięcie potrzebujesz jeszcze moduł TMC.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pt cze 21, 2013 14:19

Właśnie nie mam żadnego FIS. :) licznik nietypowy coś takiego

http://www.google.pl/search?biw=1440&bi ... B640%3B480" onclick="window.open(this.href);return false;


chcę własnie kupić ten kabel za 50 zł.... plug &play. A czy MFD będzie działało gdy podepnę tylko te dwie kostki??
Wiadomo ,że nie będzie działała navi. (musze dokupić antenę), ale wyświetlacz chyba powinien, co??RDS STACJE I PODŚWIETLENIE... czy jak mówisz??

Czy jednak muszę mieć koniecznie ten kabel PLUG & PLAY bo może bez niego nic mi nie pójdzie??



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pt cze 21, 2013 14:29

Jak dasz +12V na safe to radio ruszy.

Jak masz licznik z tym małym paskiem na dole to. Jest to licznik z automatów.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pt cze 21, 2013 14:42

no tak. bo moje wozidło to automat...
a to w mojej oryginalnej wiązce nie ma plus 12 v na SAFE??? bo tak jak wcześniej pisałem ze z samochodu do kostki radia wychodzi 7 kabli. kurcze że też nie mam zdjęcia jak to wygląda... (w ośmiopinowej kostce jest jeden PUSTY)


I jeszcze jedno.
SIADŁO MI PODŚWIETLENIE wszystkich gizuków: el. szyb awaryjnych, cała konsola środkowa podświetl. radia WRAZ z podświetleniem TABLICY REJESTRACYJNEJ...
co jest tego powodem...??

Świeci tylko włącznik świateł, które to jednak podświetlenie gaśnie po włączeniu świateł postojowych/mijania.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pt cze 21, 2013 15:15

Spalony bezpiecznik. Albo walnięty wyłącznik świateł.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości