Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pt cze 21, 2013 16:37

Ok,.. śmiga :):) tylko teraz kabel plug play i wio :)


ale jak zmienić język choćby na angielski.. Bo te SZKOPSKIE SZPREHANIE jest irytujące,,,

MFD -G

wiem ze ciężko wgrać tu polski soft. dlatego nawet nie będe próbować.. ale inny język MUSI BYĆ w tym radiu. lecz nie mogę znaleźć.. pomóżcie :)



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pt cze 21, 2013 22:12

W ustawieniach można zmienić na EN, po wgraniu polskich map lektor będzie dostępny PL.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pt cze 21, 2013 23:30

tak, tylko gdzie są te ustawienia? bo ja już od tego niemieckiego dostaje szału ;/
nigdzie nie mogę znaleźć zmiany ustawienia języka...

sprawdzałem orginalną płytę nawigacyjną BLAUPUNKT AUTOATLAS czy jakoś tak...
płyta działa bezbłędnie u mojego wujka w nawigacji AUDI RNS - d.
Po włożeniiu do mojej navi - komunikat Płyta error czy jakoś tak, w każdym razie nie pasuje.

Sam nagrywałem wcześniej wujowi kilkanaście płyt do jego AUDI z miernym skutkiem.. dlatego zaopatrzył sie w oryginał mapa 2007--2009.

Zdziwiłem się że nie czyta jej moja MFD - pomimo że płyta BLAUPUNKT DX z MOTO ATLAS czy auto atlas jakiś tam atlas...

proszę pomóżcie z tą płytką... może ktoś podeśle,,

A podświetlenie konsoli raz działa - raz nie .istna choinka. muszę wyjąć włącznik świateł i coś pogrzebać. ma ktoś wiedzę jak wyjąć to ustrojstwo>> wiem że w audi trzeba przekręcić włącznik na pozycję między światłami i wyciągnąć- a jak to jest w golfie??


A, co tam.... nie będę zakładać nowego wątku, spytam jeszcze o jedną rzecz. mianowicie- jakie urządzenie można podłączyć pod wyjście AUX- to 10 pinowe... na środku z tyłu navi...
moduł tv? czy odtwarzacz CD. czy co?



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: artur_n » ndz cze 23, 2013 17:20

Wyczyść soczewkę lasera. Częsty problem gdyż nawigacja ma już kilka lat. Do podłączenia źródła video potrzebny jest dodatkowy adapter. Możesz również podłączyć zmieniarkę CD.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pn cze 24, 2013 22:39

mam nadzieję ze to tylko laser.. choć rozebrałem navi i ku mojemu zdziwieniu . już ktoś przyu niej grzebał. bo pooznaczane sąśrubki różnymi kolorami markerów.. PISAKÓW,,,

odnośnie choinki opanowałem temat... włącznik jest zmostkowany na dwóch pinaach... i trzerba było poprawić MOSTEK... :)

mam pytanie odnośnie późnieejszych moich modów.. m. in . chęć wstawienia lamkpki W8.... ale to chyba w innym dziale. albo odezwę się na PW.... do Jarka:)



Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » śr cze 26, 2013 08:30

Śmiga, że hej... :)

Jak ktoś potrzebuje płytkę z działającymi mapami - posiadam PL - CZ 2012/2013.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » śr cze 26, 2013 08:54

Arashhh pisze:A, co tam.... nie będę zakładać nowego wątku, spytam jeszcze o jedną rzecz. mianowicie- jakie urządzenie można podłączyć pod wyjście AUX- to 10 pinowe... na środku z tyłu navi...
moduł tv? czy odtwarzacz CD. czy co?
Najlepiej to złączę przeznaczyć na tuner DVBT robi się przejściówkę i jest taki efekt

Obrazek
Obrazek

Lektura do poczytania
viewtopic.php?f=19&t=459938


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » śr cze 26, 2013 20:17

Tak . tylko nie mam takich zdolności konstruktorskich..... Dlatego byłoby Naprawdę super gdybyś może pomógł mi zdobyć gotowy taki kabelek..
Własnie... bo akurat jestem na etapie ogarniania klaksonu. Odgrzebałem stary temat i zacząłem drążyć swoją instalację...

viewtopic.php?f=140&t=463512&p=5584608& ... u#p5584608" onclick="window.open(this.href);return false;

I tak kolega tam pisze, że po sprawddzeniu powinienem mieć takie parametry:

No więc po sprawdzeniu :
-na bezpieczniku 40 jest +12V
-na przekaźniku (na nóżce nr. 30) jest +12V
-na klaksonie jest masa
Co teraz sprawdzić ?

Natomiast ja nie mam PLUS 12V ani na bezpieczniku nr 40 ani też na przekaźniku - na tej nóżce 30.
Co miałbym dalej zrobić, bo tamten wątek już zamknięty.

Co więcej obok przekaźnika 53 jest przekaźnik nr 100 i następnie jest luka - tak jakby brakowało tam jakiegoś przekaźnika i dopiero później jest taki duży z nr 29? Natomiast chodzi mi - czy tam czegoś brakuje w tej luce - czy tak ma być??

A wracając do navi - jaki kabel lepiej nabyć>?? ten z alledrogo za 30zł wystarczy??
Bo ten sam sprzedawca oferuje kable po 99 zł. ale ze zdjęć wynika że to są takie same kable... sam już nie wiem.. Czym one się różnią. i który wkońcu wybrać,,,
Bardzo proszę o pomoc...
Tu link do aukcji. jedna za 50 zł.
http://allegro.pl/antena-gps-smb-mfd-vw ... 67125.html" onclick="window.open(this.href);return false;


A tu druga - za 99 zł
http://allegro.pl/antena-gps-smb-mfd-vw ... 58730.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I czym to się różni??



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » śr cze 26, 2013 21:26

Arashhh pisze:A wracając do navi - jaki kabel lepiej nabyć>?? ten z alledrogo za 30zł wystarczy??
Bo ten sam sprzedawca oferuje kable po 99 zł. ale ze zdjęć wynika że to są takie same kable... sam już nie wiem.. Czym one się różnią. i który wkońcu wybrać,,,
Bardzo proszę o pomoc...
Tu link do aukcji. jedna za 50 zł.
http://allegro.pl/antena-gps-smb-mfd-vw" onclick="window.open(this.href);return false; ... 67125.html


A tu druga - za 99 zł
http://allegro.pl/antena-gps-smb-mfd-vw" onclick="window.open(this.href);return false; ... 58730.html
Ja mam antenę za 30 pln i działa. Za 100 pln to można znaleźć markową antenę, co reszty to nie rób zamieszania w temacie.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » pn lip 22, 2013 07:35

Działa wszystko świetnie...

Sam zobiłem sobie kabelek GALA , + po stacyjce do NAVI.


Gala na 5
+ po stacyjce na 4

Ustawienie rozmiaru kół:
wcisnąć razem 3i6 później Flagę.. i tak ustawić najpierw 8 dla sygnału gala a później rozmiary kół


Skąd kostka????

Ludzie ta wtyczka 26 pinowa to gra nie warta świeczki...

Ja wziąłem wtyczkę 10 pinową z drzwi rozbitego passata....

Pasuje idealnie 10 pin = 5 pinów w każdym rządku:) więc więcej nie potrzeba :) :) :) :)


Życzę udanych podłączeń taką właśnie własnoręcznie stworzoną "przejściówką"


Pozdrawiam :) :)



Awatar użytkownika
BuliQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob lip 26, 2008 15:05
Lokalizacja: Rzepin
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: BuliQ » śr lip 31, 2013 16:24

Mam pytanie ile jest potrzebnych satelit do wyznaczenia trasy..Bo u mnie widzi tylko 2 na 31



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Navigation system MFD

Post autor: Xandar » śr lip 31, 2013 16:37

BuliQ pisze:Mam pytanie ile jest potrzebnych satelit do wyznaczenia trasy..Bo u mnie widzi tylko 2 na 31
Jeżeli jest mniej niż 4 sprawdź dokładnie połączenie Navi z Anteną i czy "wajcha" to takie zabezpieczenie jest skierowane w dół.
Bo na moje oko coś jest nie tak z połączeniem anteny bądź samą anteną.

Pytanie czy navi w ogóle działa i prowadzi ?



Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » śr lip 31, 2013 16:38

4 to minimum



Awatar użytkownika
BuliQ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: sob lip 26, 2008 15:05
Lokalizacja: Rzepin
Kontakt:

Re: Navigation system MFD

Post autor: BuliQ » czw sie 01, 2013 22:02

Xandar pisze:
BuliQ pisze:Mam pytanie ile jest potrzebnych satelit do wyznaczenia trasy..Bo u mnie widzi tylko 2 na 31
Jeżeli jest mniej niż 4 sprawdź dokładnie połączenie Navi z Anteną i czy "wajcha" to takie zabezpieczenie jest skierowane w dół.
Bo na moje oko coś jest nie tak z połączeniem anteny bądź samą anteną.

Pytanie czy navi w ogóle działa i prowadzi ?

Kupiłem nowa antene gps i zobaczymy..navi działa, wyznacza trase ale nie widzi satelitów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości