Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob kwie 27, 2013 10:45

Chmarski pisze:Jadę jutro do Poznania. Po 10 będę wracał, chyba że podjadę jeszcze do Wschowy.

AAAAAAA :banghead:

I dlaczego ja to dopiero teraz czytam! Moje okolice, szkoda że nie dałeś wcześniej znać to bym podleciał na krótki spot jeśli byłaby możliwość. Wczoraj zabiegany cały dzień w pracy i nie miałem czasu wejść na forum.


Co do tank whipa to pośmiga ze mną trochę. Trudno będzie mi się przesiąść na coś krótszego ale czasem sytuacja bedzie tego wymagała. Narazie chce kupić porządną SWR miarkę, bo ta obecna jest w fatalnym stanie. No i jak to z chorobą CB - radio już nie wystarcza, przydałby się coś lepszego :food:



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Citizen Band

Post autor: nitrox89 » sob kwie 27, 2013 11:18

VDO - Blink pisze:radio już nie wystarcza, przydałby się coś lepszego :food:
Mówią że po czasie się odechciewa się dopałek i majków ze wzmocnieniem, bo ponoć psuje to eter ;P
Chyba że chodzi Ci o jakąś baze ;D


Rust is lighter than carbon fiber

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob kwie 27, 2013 11:21

Bazy nie zakładam ze względu że w domu mam statut gościa. Wpadam dosłownie na kilka godzin lub pospać - taka praca. Dlatego jest baza mobilna.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob kwie 27, 2013 18:37

Eter bardziej psują różnego rodzaju zakłócacze, przeklinacze, odstrojeńcy itp. Dzisiaj od Poznania do Wrześni było "Ptasie radio". Na trasie kupa mobili z radiami odstrojonymi o 3-5 KHz. To jak mój rówieśnik, 40-letni Turner M+2/U Coś tu zaśmieca, że o zdecydowanie młodszym, aczkolwiek też już pełnoletnim TexasSatrze mówiąc. Do tego równie pełnoletnia antena.Jedyne co mam niepełnotlenie to kilkunastoletnie radio. Większość bluzgających użytkowników #19 nosiła pieluchy gdy mój sprzęt siał zniszczenie w eterze.

Szkoda Blinq'u, że się nie udało pogadać. Prawdopodobnie będę jechał w przyszłą niedzielę. Dzisiaj wyprawiłem kobiety z dworca autobusowego a za tydzień je odbieram.
A co tam teraz wozisz w Aucie? Może nie ma sensu zmieniać. Chyba, że się znudziło... Do Jarka zawitał Connex 4800... ale raczej nie będzie na sprzedaż. Polowałem na to radio dawno temu. Wyprodukowali niewiele, a Hamerykańce nie sprzedają tego poza US (pojawia się wyjątkowo rzadko na sprzedaż). No to został przez zaprzyjaźnioną osobę tam kupiony i dotarł do Polski. Kto wie, byc może jedyny egzemplarz w naszym kraju...


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz kwie 28, 2013 21:48

Wracając w nocy z piątku na sobotę do domu i słuchając #19 miałem "przyjemność" słuchać jakiegoś barana z "bazówki" który obrzucał ostrym mięsem każdego kierowcę na autostradzie, który z nim wchodził w polemikę. Aż dziw bierze, że osoba posiadająca stacje bazową potrafi takie świństwa robić w eterze.
Chmarski pisze: Prawdopodobnie będę jechał w przyszłą niedzielę

Gdybyś był, daj znać odpowiednio wcześniej i podjadę do miasta. Zobaczysz jak sie miewa u mnie Galaxiak od Jarka sprzęgnięty z Tankiem. Weekend majowy od środy mam wolny więc będę w dyspozycji.

Co do zmiany radia - poczekam jeszcze trochę. Niemniej pojawia się chęć zamiany na coś innego, raczej wynika to ze znudzenia niż z braku zadowolenia z Galaxy. Co do Connexa - na siódemce w Warszawie znajdzie się kilku którzy chcieliby nabyć takie radyjko więc trafił się niezły rarytas. Słuchałeś już jak to leci? Ja raczej chciałbym upolować od Jarka Generała, ale nie wiem czy jeszcze będzie miał na sprzedaż? W czasie gdy nabywałem u niego obecne radio to miał, ale nie miałem tyle kasy by nabyć tego grzmota.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » wt kwie 30, 2013 22:59

O Generała musisz pytać Jarka. Miał w którymś momencie ze dwie sztuki na sprzedaż. Może coś jeszcze ma. Swojego raczej nie sprzeda.
Ja chwilowo bezrobotny to i nie jeżdżę praktycznie. Nie do końca wiem co się u chłopaków dzieje bieżąco. Z radia na #19 grzmi głównie małżonka. I podoba jej się to :los2:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr maja 01, 2013 20:41

Najeździłem trochę z tank whipem i stwierdzam, że antena nareszcie daje mi to, czego szukam. Mimo iż jest całkowicie niepraktyczna (nie idzie jej schować do bagażnika, wchodzi tylko na długość całego wnętrza) daje pogrom razem z Galaxy na pokładzie.

Dzisiaj z ciekawości rozebrałem drugą antenę - Discovery III na części pierwsze. Miałem małego pecha, bo na jej gwincie złamała mi się w trakcie nakręcania przejściówka 3/8. Dziwne robią teraz te przejściówki - w ogóle nie chciała się nakręcić, jakby była zbyt mała. Poprzednia wchodziła bez problemu. Przynajmniej sprawdziłem, na ile wytrzymuje i muszę przyznać, że jest naprawdę solidna. Ale wracając do Disco, nie obyło się bez użycia szlifierki i antena trochę ucierpiała, dlatego od razu przystąpiłem do rozkręcenia jej na części pierwsze. Przeczyściłem to i owo, złożyłem ponownie i wystroiłem. I tu pojawia się problem - antena na całej 40stce stroi równo na 1.0. Na skrajnych pojawiają się małe odchyły, ale są naprawdę mikroskopijne. Nie pomaga wysunięcie ani wsunięcie promiennika - cały przedział stroi prawie identycznie. Zdziwiony idealnym SWR, założyłem bat dłuższy o 35cm i SWR pokazuje na nim wartości od 2,5 do 3, czyli wychodzi na to, że cewki są ok (????) Przydałby się analizator teraz tylko jak zwykle jest to poza moim zasięgiem.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » śr maja 01, 2013 21:42

Nic dziwnego. Ta antena stroi się szeroko. Użyteczny zakres masz zapewne na 4, może nawet 6 czterdziestkach. To nie jest AS-100 czy coś podobnego, która nadaje się na jedną czterdziestkę.
Ja się chyba pokuszę na pozimowe szorowanie anten jutro... :pub:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr maja 01, 2013 22:02

Chcę kupić jeszcze lepszą miarkę, teraz jednak krzyżową. Zastanawiam się jeszcze nad większym głośnikiem zewnętrznym. No i zakup kolejnej przejściówki 3/8, co by każda antena miała swoją "na stałe"

Patrząc dzisiaj na swoje zaplecze anten to mam pełny przedział :okej:
62cm -Sirio T3-27
132cm - Sirio DV 27S
175cm - Discovery III
275cm - Tank Whip

na każdą okazje :hmm:

Zbieram opinie czytając o innych, dobrych radiach. Ale znając życie i tak zdam się na rady Jarka co do wyboru czegoś innego. Na razie chcę zebrać trochę kasy i poczekać jeszcze trochę.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » śr maja 01, 2013 23:05

Chciałbym mieć takie dylematy... Ja muszę szybko przeciwwagę kupić, bo prywatną już sprzedałem a służbową zdaję pod koniec maja.

Głośnik - szukaj Motoroli lub Unidena. Ja się zastanawiam czy Motoroli nie opchnąć, ale jeszcze chyba nie jestem na to gotów. Wrzuciłem ją u siebie i z nią ostatnio jeżdżę, ale i tak wolę Texas Ranger'a.
Miareczka... tu już musisz sam wybrać. Ja mam elektroniczną i jest git. Wpięta na stałe i wszystko widzę. Do mobila najlepszy wybór.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt maja 03, 2013 12:42

Jeden dzień w trasie z krótszą anteną i różnica kolosalna w porównaniu z ćwierćfalówką.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob maja 04, 2013 23:24

Galaxy ma filtry NB oraz NB+. Dlaczego po przejściu suwakiem na NB+ wyświetlacz częstotliwości się wyłącza?????? Dzisiaj dopiero to zauważyłem :kac:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » ndz maja 05, 2013 00:19

NB+ANL. Ten typ tak ma. Nie wiem czemu, ale tak to zrobili. Jak już się radio troszkę nagrzeje, to przestaje pływać. Wtedy nie jest Ci potrzebny wskaźnik częstotliwości poza SSB. Ja nie używałem NB+, bo nie widziałem różnicy.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz maja 05, 2013 10:18

Na rozkręconym SQ przejście z NB na NB+ wycisza minimalnie szumy, ale różnica jest minimalna. Nie testowałem jeszcze tego w czasie jazdy. Dzisiaj się będę bawił.

Chmarski, byłeś wczoraj w Poznaniu???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości