Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » pt sty 07, 2011 17:54

No to stało się , przed świętami musiałem kupić antenke i podjechałem do takiego sklepu co od razu można to zestroić .
Tak mnie namawiał aż się skusiłem na Misouri , taka na bajerze ze szklaną cewką , powiedział że ma dobry zasięg i tak z 10 kilometrów pociągnie .
Jak na razie z tych 10 km. to jest połowa , ale zobaczę co dalej będzie .
Na razie to myśle że sprzedawca mnie trochę naciągnął na tak drogą antene .
Co myślicie o tej antenie koledzy ?
Czy warto ją zareklamować ? bo prosiłem o taką żeby miała zasięg z 10 km.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: VDO - Blink » pt sty 07, 2011 18:15

Romano Balini pisze:Tak mnie namawiał aż się skusiłem na Misouri , taka na bajerze ze szklaną cewką , powiedział że ma dobry zasięg i tak z 10 kilometrów pociągnie .
72cm i Ty chcesz mieć 10km zasięg? :panna: Wybacz, ale przy radiu 4W jakie są dostępne w sklepach to szczytem może być 5-7km. Za cenę tego Presidenta dostałbyś solidną antenę Sirio ML-145 i na pewno ze spokojem te 10km by było i zostałoby Ci jeszcze na dobry czteropak piwka :pub:



boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » pt sty 07, 2011 19:32

Stary sprzedawca klasycznie zrobił Cię w jajo i choćby się zaklinał to na standardowych 4 watach mobil - mobil nie zrobisz tym 10 kilosów po lini prostej ;). Zapamiętaj sobie że fizyki nie oszukasz i żadna super, hiper wypasiona z wyglądu mała antena nie da Ci tego co długi bat. Na zasięg składa się wiele elementów takich jak przede wszystkim długość anteny, ukształtowanie terenu, wysokość pojazdu, umiejscowienie anteny, moc jaką pakujesz w antenę. Więc może przy bardzo dobrych warunkach na terenach płaskich i poza miastem licząc drogą osiągniesz ten wynik ale to już będzie granica słyszalności a zapewne twój rozmówca będzie musiał dysponować anteną typu ML-145. Więc jedź i oddaj tą anteną bo Cię gość naciągnął, nawet nie pisz ile za nią dałeś bo pewnie ze 2 ML-145 byś miał ;). I pamiętaj naprawdę niewielu jest sprzedawców którzy chcą Ci szczerze doradzić, większość wciska klientowi to co nie schodzi, lub mają od tego spore profity.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » pt sty 07, 2011 20:37

Przed zakupami w serwisach CB radzę odwiedzić forum cb-forum.pl i tam poczytać porady.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Kristensen » pt sty 07, 2011 20:53

Jak się nie da jak się da, szklana cewka, bajerka i gra gitara :grin: .


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » pt sty 07, 2011 20:56

Szklana cewka +3km zasięgu. Nazwa President dodatkowe 5km. Przepraszam nie mogłem się powstrzymać.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » pt sty 07, 2011 21:23

I jak to było na pewnej aukcji - wymiana kabla na H155 poprawia osiągi anteny o 25% :P


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » sob sty 08, 2011 02:14

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anten ... d,490.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » sob sty 08, 2011 12:16

Podjade do tego sklepu w poniedziałek albo we wtorek i zobacze co na to sprzedawca , może wymieni na ml ke .
w końcu prosiłem o coś dobrego a nie ładnego .
Co mi po wyglądzie , jak nie mam zasięgu , a jeżdze sporo po takich trasach gdzie jest mniejszy ruch .
Jak mnie naciągnął to teraz niech wymienia na dobrą , albo zwraca kasę .
Serdeczne dzięki za podpowiedz .
Napisze co udało się załatwić .



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Kristensen » sob sty 08, 2011 13:31


Można kupić dużo tańszą antenę Sonar 875 http://moto.allegro.pl/antena-cb-sonar- ... 91871.html" onclick="window.open(this.href);return false; , i tak wiekszosc sprzętu pochodzi z Azji.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » sob sty 08, 2011 16:06

Zgadza się, Podróbki, które wyglądają identycznie jak Missouri również działają identycznie, więc nie ma po co napychać kabzy firmie żerującej na wyrobionej niegdyś renomie. A opis ze strony sklepu dot. Missouri aż do bólu szczery :D


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » sob sty 08, 2011 16:17

Popieram kolegę k0nr4d sam mam podróbkę misuri do miasta za 55zł ;), chodzi identycznie tylko różnica jest w materiałach, ale nieco własnej pracy i będzie trochę służyła a nie kusi tak złodziei. Jeśli nawet któryś się skusi to i tak mała strata ;)



Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » wt sty 11, 2011 12:15

Pojechałem wymienić tą antene do sklepu ale sprzedawca powiedział że jest uzywana i już nie może wymienić .
Ale sam mi ją doradził na zasięg do 10 km. to jak miałem sprawdzić ten zasięg nie używając anteny ?
Przez te kilkanaście dni testowałem ją na mobilku i słyszałem kilka razy kierowców nawet z około 20 km. ale mnie nie było słychać .
Ja rozmawiałem na jakieś 3 do 5 km , ale jakość była słaba , oczywiście na trasie .
Jak mnie to wnerwi to podjade do tego sklepu i wyprostuje ten złamany nos sprzedawcy , bo już jakiś niezadowolony klient potraktował go właściwie i wyraził swoje niezadowolenie na jego nosie .
Najpierw namawia na najdroższą antene , a potem udaje głupa . :grrr:



boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » wt sty 11, 2011 12:38

Standardowy chwyt na klienta który się nie zna, na przyszłość radzę najpierw poczytać na forum. A z tych 20 kilometrów to chyba bazy słyszałeś i to licząc drogą ;), ewentualnie była propagacja ;). Kolego jak wcześniej wspomniałem fizyki nie oszukasz i żadne wypisywanie na antenach także tego nie zmieni. Anteny Cb to akurat taki temat że zanim kupisz musisz się dokształcić. Trudno, masz drogą nauczkę na przyszłość. Teraz nic mu nie zrobisz, bo gdybyś jeszcze tego samego dnia pojechał to ok, ewentualnie trzeba było zrobić test w sklepie na miejscu, odrazu przy nim ustawić, dostroić i sprawdzić jego zapewnienia, gwarantuje Ci że śpiewałby wtedy inaczej ;).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości