Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » wt sty 11, 2011 13:06

Romano Balini, podejdź do tego na spokojnie. Na razie antenę masz. Możesz jej spokojnie używać. Na tej tańszej podróbie osiągi miałbyś zbliżone. Na te 10km raczej byś nie poleciał. Do tego potrzebujesz anteny dłuższej niż 1m a i tak nie ma gwarancji, że Ci się za każdym razem uda.
Możesz sprzedać to Missouri i kupić w jej miejsce ML145 (nie Presidenta), Lafayette Richmond lub Sirio Carbonium. Każda z tych anten będzie lepsza i prawdopodobnie nie będziesz musiał nic dokładać do tej kasy, którą weźmiesz za Missouri.
boobik pisze:A z tych 20 kilometrów to chyba bazy słyszałeś i to licząc drogą , ewentualnie była propagacja .
Przy propagacji (takiej jaką zapewne masz na myśli, bo jakaś propagacja to zawsze jest) często łatwiej jest złapać łączność na kilkaset kilometrów niż na kilkanaście.
A jesli chodzi o mobile... to znam przynajmniej kilkanaście takich, dla których łączność na 20km w linii prostej w Warszawie jest normą.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » wt sty 11, 2011 13:45

A jesli chodzi o mobile... to znam przynajmniej kilkanaście takich, dla których łączność na 20km w linii prostej w Warszawie jest normą.
Zgadza się ale te mobile mają antenki powyżej metra ;)



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » wt sty 11, 2011 15:32

boobik pisze:Zgadza się ale te mobile mają antenki powyżej metra
Czasem trochę mniej, czasem sporo więcej niż 2m.
Jednak zdarza się założyć antenę poniżej 1m i też na te 20km się leci.

Aczkolwiek, generalnie trzeba Ci przyznać rację.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » wt sty 11, 2011 16:20

Znalazłem jeden sklep , podjade i zobacze co oni na to .
Nie przyznam sie że już coś wiem jaką antene musze kupić , powiem tylko do 10 km.
Jak gość mi poda jakieś małe badziewie to normalnie go wyśmieje .
Ciekaw jestem co zaproponuje ?
Byłem dziś w jednym sklepie nie dla idiotów , tam to dopiero wciskaą kit , ale nic dziwnego bo sami sie nie znają w tm temacie .
Ja sie nie znając wiem więcej niż ten sprzedawca z MM.
:hehe:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » wt sty 11, 2011 16:56

Jak byłem niedawno w Saturnie to zagrałem laika. I muszę powiedzieć, że z tego czym dysponowali na półkach dobrali mi najrozsądniejszy zestaw. Także czasem można trafić na kogoś rozgarniętego.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

boobik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt paź 22, 2010 13:19

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: boobik » wt sty 11, 2011 18:13

Oczywiście, nie każdy chce wcisnąć klientowi badziew. Więc nie można generalizować ale zasada jest taka, by choć trochę wiedzieć o tym co się zamierza kupić ;). Niestety ale żyjemy w Polsce ;).
To opowiem wam swoją przygodę kiedy to poszedłem kupić TV do sklepu i stał model który sobie wcześniej upatrzyłem i poczytałem o nim ;). Póki się uginały od różnych marek TV ale ten jeden jako jeden z nielicznych miał jakiś słaby obraz i lekko śnieżył ;). Więc podchodzę do sprzedawcy i pytam czy jest możliwość podłączenia lepszej anteny lub dvd by ocenić głębie kolorów i funkcje, na to sprzedawca stwierdził tak " wie Pan ja panu nie polecam tego TV bo jak pan sam widzi słabo odbiera ponieważ ma tylko 50 Mhz ha ha ha myślałem że pęknę ze śmiechu ;), przyszedł drugi podłączył inną antenę i nagle TV dostał więcej herców i zaczął pięknie grać ;D. Niestety takich przypadków miałem już wiele, ale i znalazł się Pan który faktycznie szczerze doradzał, szkoda tylko że na około 8 sprzedawców był tylko jeden. No cóż ale to tylko dowodzi że jednak są uczciwi sprzedawcy ;).



Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: stepniak.p » wt sty 11, 2011 19:30

takich historii jest mnóstwo :bigok: :jezor: ....niestety....
sam słyszałem jak sprzedawca w MM wciskał kita że na ml145 to zasięg sięga w granicach 25 km :jezor: pierwszy raz myślałem że źle usłyszałem, ale powtarzał to niejednokrotnie :kac: :kac: :rotfl:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: k0nr4d » wt sty 11, 2011 20:22

stepniak.p pisze:na ml145 to zasięg sięga w granicach 25 km
Ze stacją bazową w otwartym terenie tak :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: stepniak.p » wt sty 11, 2011 23:56

k0nr4d pisze:
stepniak.p pisze:na ml145 to zasięg sięga w granicach 25 km
Ze stacją bazową w otwartym terenie tak :)
oczywiście że tak :bigok:
ale sprzedawca mówił o 25km mobil --->mobil :panna: a i jeszcze miał jakieś dziwne teorie na temat ml145 w mieście i o tym że różnicy między drogimi a tanimi radiami nie ma praktycznie żadnej :panna: :panna: :panna: :kac:
ogólnie miałem wrażenie jakby sprzedawca nigdy nie korzystał z cb :panna:

sorry za OT :pub:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » śr sty 12, 2011 13:08

Ludzie ten kit kupują i biorą "rekomendowany" sprzęt. Potem są załamani, ale słowem sie nie zająkną, że źle wybrali. Inne po prostu muszą być jeszcze gorsze.

Każdy powinien choć chwilę posłuchać w swoim samochodzie radia które zamierza kupić. Nie przejmować się tym, że wybór i testowanie różnych radii zajmie czasem i kilka godzin. Sprzedawcy trzeba dać popracować a dopiero później dać zarobić. Ma tego towaru w sklepie to wykorzystajmy możliwość porównania. I czasami nie warto oszczędzać 100-150 PLN różnicy.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » czw sty 13, 2011 12:44

W wielkich marketach , sprzedawca ma do obsługi czasem kilka działów , często się zmieniają i w takim sklepie sprzedawca może nie znać się na tym co sprzedaje , a jak już coś skuma to go zmieniają albo odchodzi do innej pracy .
Ja swoją antene kupiłem w sklepie specjalistycznym , tam gdzie jest również serwis tego sprzętu .
Sprzedawca zapewnił że będe zadowolony z tej anteny , a tu lipa .
Gdyby powiedział żebym kupił taką antene 1,5 m, bo da zasięg na trasie około 10 km. to nie ma sprawy , ale wcisnął mi drogą antene , bo ma większy zysk na niej , albo chciał się pozbyć jej .
Znalazłem ich w internecie , są w Google na pierwszym miejscu , i szkoda że trafiłem do nich , teraz moge przestrzec innych przed tymi naciągaczami z firmy Welszu z Traktu Brzeskiego .
Potraktowali mnie jak idiote co może raz do nich trafił i nigdy więcej nie przyjedzie , a nie jak klienta co chce zrobić zakupy za ich poradą .
Znalazłem w internecie kilku niezadowolonych klientów z ich usług , i zdecydowanie ich odradzali .
Tak sobie myśle że jak sie wkurze to podjade do nich i przefastryguje ten złamany nos w drugą stronę temu oszustowi z firmy Welszu .
Gdybym sam wybierał antene nie było by tematu , bo nie muszę sie znać .
Ale normalnie zrobili ze mnie idiote i wcisneli dziadoską antene .



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » czw sty 13, 2011 14:31

Romano Balini, ten punkt co to w sklepie meblowym sie mieści?


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Romano Balini
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 13:33

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Romano Balini » czw sty 13, 2011 16:36

Nic dodać , nic ująć .



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Uniden PRO 520 XL z anteną President Florida

Post autor: Chmarski » czw sty 13, 2011 21:27

A jesteś pewny, że kupiłeś Missouri?

Znam trochę gościa i zdarzyło mu się nawet przy mnie powiedzieć klientowi co z taką anteną przyjechał, że przepłacił i że to nie ma sensu bo równie dobre są podróbki.
Zaskoczyłeś mnie mocno. Tym bardziej, że on nawet u siebie takich anten raczej nie ma. Przynajmniej nie miał w poniedziałek.

Wiedzę o antenach ma bardzo konkretną. Jest "guru" w kwestii anten na naszym kanale. A jest na nim kilka głów w tej tematyce z bardzo dużą wiedzą i nieznajomość tematu błyskawicznie wyszłaby na wierzch.
Dlatego jestem, delikatnie mówiąc, w szoku.

Jak się z nim nie dogadasz, to sprzedaj tą antenę i kup coś innego w jej miejsce.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości