cb w golfie IV

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

marcin399
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 20, 2007 22:47
Lokalizacja: małopolska

cb w golfie IV

Post autor: marcin399 » pt lip 20, 2007 23:16

witam.
na początku pisze ze szukałem na forum lecz nie znalazłem nic interesującego mnie jeśli było coś takiego dajcie linka...a teraz do rzeczy ;)
mam zamiar kupić cb do golfa IV.nie chodzi mi tu jakie radio i antena ale o to jak je zamontować... nie widze tam jakiegos dobrego miejsca...zastanawiam sie czy można by pionowo z boku przy kolanie...ma ktoś coś takiego?macie jakieś fotki?
Ostatnio zmieniony sob lip 21, 2007 00:11 przez marcin399, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob lip 21, 2007 00:25

tu masz sporo materiału: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Awatar użytkownika
siVWy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1170
Rejestracja: czw mar 02, 2006 21:59
Lokalizacja: DDZ
Kontakt:

Post autor: siVWy » sob lip 21, 2007 12:48

marcin399, ja nie mam wogole zamontowanego ;) poprostu lezy mi kolo recznego :P
,a mam tak bo czesto przekladane jest do sprintera ;) wiec poprostu sobie lezy i nie martwie sie tym ;) ale takie rzeczy to lepiej pytac w dziale CB i nawigacja moze tam predzej by sie zainteresopwali tym ;)
tu masz link do dzialu ;) napweno cos znajdziesz
http://forum.vwgolf.pl/viewforum.php?f=70


Rothenburg cultstyle 09'11'13
Świdnica VAG 09'
Nysa VAG 08',09'11'
Pleszew VWigwamy 09'
VAG Event wolfsgruppe... 09',10',11'12'13
VAG meeting Bielawa 10'11'12'13
Worthersee 11'
DUB-it Kielce 13
Vag Day Żmigrod 13'

tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

Post autor: tresor » czw lip 26, 2007 22:29

Moje też leży luzem koło ręcznego, bo musi być w każdej chwili gotowe na wypięcie i przeniesienie do drugiego auta. :]



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » sob lip 28, 2007 11:18




Awatar użytkownika
05Mariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:37
Lokalizacja: D-wo
Auto: SPORTSVAN
Silnik: CZDA

Post autor: 05Mariusz » sob lip 28, 2007 19:47

Ja mam od strony pasażera przy lewym kolanie - to ma nawet jakiś wygląd. Jutro zapodam jakąś fote.
PZDR


[You]! spotkamy się na trasie :pub:

Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

Tak to wygląda u mnie w MK4.

Post autor: perduto » pn lip 30, 2007 15:13

Witam.

Od kilku dni zadawałem sobie dokładnie takie samo pytanie jak Marcin399.
Na początku do głowy przychodziła mi wolna półeczka ponad radiem.
Niestety, aby w niej zamontować CB trzeba by albo zrobić w niej dziurę ( półka ma głębokość 11cm. Poza nią jest w sumie ok 19cm luzu ) i wtedy CB by się zmieściło, albo CB ułożone w półeczce wystawało by ok 7cm co wydawało mi się niepraktyczne.
Robienie dziury w półeczce to także nie pomysł dla mnie, gdyż CB nie mam zamiaru wozić codziennie, nie jestem do tego zmuszony i nie mam takiej potrzeby, więc nie chciałem niszczyć miejsca dobrego na dokumenty i telefon.

Wtedy przyszedł mi do głowy pomysł który przedstawię poniżej.
Nie jest on jakimś pionierskim rozwiązaniem, ale chyba jedynym logicznym i łatwo dostępnym dla CB w MK4.
Część z nas ma CB leżeć pomiędzy siedzeniami, ale myślę że moje rozwiązanie nie wymaga jakiegoś dużego nakładu pracy a jest praktyczne. Tak szybko można zamontować jak i zdjąć CB i zabrać ze sobą.

Fotki daje poniżej. W razie jakichkolwiek pytań piszcie, chętnie się podzielę spostrzeżeniami.
Moje CB to UNIDEN 510, antena na magnes Hustler IC-100.
Kabel z anteny pociągnąłem tuż ponad tylną prawą lampą w bagażniku za listwą, pod listwą przy progu tylnych drzwi i wychodzi mi pod pasami przedniego pasażera, następnie pod dywanikiem i wychodzi tuż przy samym cb. Ogólnie jest widoczne troszeczkę po wyjściu spod progu, zanim się chowie pod dywanikiem. Reszta jest ok, myślę że to dobre rozwiązanie, a nakład pracy to ok. 15min. Dla ułatwienia dodam że pod tylnym siedzeniem wystarczy odkręcić jedną plastikową śrubę i się robi prosty dostęp pod próg boczny i dolny z drzwi.
Nie sugerować się w żaden sposób dwoma okrągłymi otworami przy miejscu na CB, gdyż to otwory na kluczyk i blokadę skrzyni biegów, więc nie mają związku z CB. Do zrobienia otworów na śruby do haczyków pod CB wystarczy zwykła wkrętarka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lip 30, 2007 15:23 przez perduto, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
05Mariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:37
Lokalizacja: D-wo
Auto: SPORTSVAN
Silnik: CZDA

Post autor: 05Mariusz » śr sie 01, 2007 11:33

Witam ! Mam podobnie .Jednak bez wiercenia .Gumowa kieszeń ,paski z gumy zakończone haczykami.SSORRY !że dopiro terza ale pogode mieliśmy taką ,że z domu szkoda było wyjść.Narazie jedna fota -ja ktoś byłby zainteresowany do dorobie pare.
PZDR Obrazek


[You]! spotkamy się na trasie :pub:

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » śr sie 01, 2007 22:08

perduto, 05Mariusz,

fajnie ale mnie rażą te przewody widoczne.

Ja podobnie jak kolega od nas z kącika MK4 orlik zrobiłem nad radiem.



Awatar użytkownika
05Mariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:37
Lokalizacja: D-wo
Auto: SPORTSVAN
Silnik: CZDA

Post autor: 05Mariusz » śr sie 01, 2007 22:26

Przewody widać bo zasilanie radia jest z gniazda zapalniczki .Możesz od spodu pociągnąć przewód i podłączyć do zacisków zapalniczki lub włącznika dmuchawy(tu możliwość większych zakłuceń)dlamnie to szkoda było tyle zachodu.
PZDR


[You]! spotkamy się na trasie :pub:

Awatar użytkownika
perduto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 15, 2007 20:51
Lokalizacja: Katowice

Post autor: perduto » śr sie 01, 2007 23:46

hmmm, akurat z tym się nie da nic zrobić. Widoczny jest tylko kabel zasilający, ale to nie ma wyjścia, skoro CB jest wyjmowane przy opuszczaniu samochodu. Jedyne co bym mógł to je skrócić tylko po co? Szkoda ciąg przewody... a nigdy nie wiadomo co jak długie się może kiedyś przydać.
Ogólnie CB nie przeszkadza pasażerowi w jeździe, a szybko i bez problemu można wypiąć i schować, więc spełnia swoje zadanie :D

ale dzięki za uwagę ;-)

ps. co Cie nie zabije to Cie wzmocni :D



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » ndz lut 17, 2008 08:02

a nie lepiej tak jak poniżej ;)

Obrazek

troszkę zabawy ale warto :)
podr
Ostatnio zmieniony ndz paź 24, 2010 07:50 przez makeć, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » sob mar 29, 2008 15:57

Moje lezy kolo recznego. :)



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr kwie 02, 2008 16:52

aha unideny nie maja homologacji, najprosciej mowiac maja zakaz sprzedazy w sklepach na terenie polski jak i niektorych innych krajow europy ze wzgledu na to ze sieja na kanalach, jak masz cos kupic to juz cos uzywanego z tanich to valery, herbert, sa o niebo lepsze od unidenow, albo cos tanszego np. tti 880, do tego antena sirio as-100 (1m), lub ml-145 sirio, midland,president (1,5m) lub turbo/performer 5000 (1,9m) lub 2,7m sirio l



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości