Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: dan992 » pt sie 15, 2014 11:26

Cześć wszystkim, chciałbym założyć nawigacje mdf do swojego golfa i mam pare pytań na które nie mam nadal odpowiedzi po wcześniejszym przejrzeniu całego internetu. A chciałbym nazbierać powioli potrzebne do montażu graty.
1.Czy aby założyć navi trzeba zakupić jakąś ramke montażową 2din? szukałem wszędzie ale nie znalazłem wiec pewnie nie trzeba?

2.Czy jakość dźwięku jest dużo gorsza od tej z np jvc pionera itp?

3.Czym się konkretnie różni wersja C od D? (bo wiem ze A i B nie czyta dx a wer. G jest na Can pod nowsze liczniki i potrzebne do tego jest TMC) Znajomy chce mi sprzedać wersje C za 570zł i nie wiem czy warto. Czy może dołożyć 50-100zł i kupić wersje D ?

4.Która antena gps będzie najlepsza? Cieżko znaleźć te co były orginalnie montowane za rozsądne pieniądze bo ceny wachają się w granicach 200zł :/ a nie wiem czy warto kupować wewnętrzną antene przyklejaną do szyby, czy może antene „płetwe” co były montowane np. w golfie V?

5.Do kostki 26pin podobno trzeba podłączyć sygnał abs z lewego i prawego koła. Czy zakupienie adaptera plug&play załatwi sprawę sygnałem GALI? Będzie to miało rece i nogi żeby dokładnie pokazywało prędkość, czy co tam ma pokazywać?

6. Jak podlaczyć nawigacje by mozna diagnozowac vagiem?


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Navigation system MFD

Post autor: Xandar » pt sie 15, 2014 12:25

dan992 pisze:Cześć wszystkim, chciałbym założyć nawigacje mdf do swojego golfa i mam pare pytań na które nie mam nadal odpowiedzi po wcześniejszym przejrzeniu całego internetu. A chciałbym nazbierać powioli potrzebne do montażu graty.
1.Czy aby założyć navi trzeba zakupić jakąś ramke montażową 2din? szukałem wszędzie ale nie znalazłem wiec pewnie nie trzeba?

Nie trzeba navi wchodzi normalnie

2.Czy jakość dźwięku jest dużo gorsza od tej z np jvc pionera itp?

Jakoś dźwięku na pewno będzie gorsza ale czy dużo to zależy od indywidualnych odczuć

3.Czym się konkretnie różni wersja C od D? (bo wiem ze A i B nie czyta dx a wer. G jest na Can pod nowsze liczniki i potrzebne do tego jest TMC) Znajomy chce mi sprzedać wersje C za 570zł i nie wiem czy warto. Czy może dołożyć 50-100zł i kupić wersje D ?

Dwie wersje różnią się tym że inaczej nieco komunikują się z zegarami np jeżeli masz full fis to wersja G potrzebuje specjalnego tunera TMC. Czym więcej nie wiem trzeba będzie poczekać na odpowiedź kolegów po fachu ;)

4.Która antena gps będzie najlepsza? Cieżko znaleźć te co były orginalnie montowane za rozsądne pieniądze bo ceny wachają się w granicach 200zł :/ a nie wiem czy warto kupować wewnętrzną antene przyklejaną do szyby, czy może antene „płetwe” co były montowane np. w golfie V?

Kiedyś w poprzednim golfie miałem zamontowaną antenę zwykłą z allegro i ściągała sygnał bardzo dobrze koszt około 30zł

5.Do kostki 26pin podobno trzeba podłączyć sygnał abs z lewego i prawego koła. Czy zakupienie adaptera plug&play załatwi sprawę sygnałem GALI? Będzie to miało rece i nogi żeby dokładnie pokazywało prędkość, czy co tam ma pokazywać?

Kupując tzw. oszusta spokojnie będzie działać sygnał GALA załatwi sprawę sam na tym jeździłem i było ok.


6. Jak podlaczyć nawigacje by mozna diagnozowac vagiem?

Sądzę że samo podłączone navi będzie wykrywane przez VAG ale na to pytanie dokładnie odpowiedzi nie znam



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Navigation system MFD

Post autor: karacz » ndz wrz 21, 2014 14:59

panowie ma ktoś spolszczenie do wersji A?



szczyku

Re: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » ndz wrz 21, 2014 16:19

Na chomikuj.pl są do wszystkich.



Awatar użytkownika
Adi 89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob gru 28, 2013 20:17

Re: Navigation system MFD

Post autor: Adi 89 » śr lis 05, 2014 21:11

Xandar pisze:
dan992 pisze: Do kostki 26pin podobno trzeba podłączyć sygnał abs z lewego i prawego koła. Czy zakupienie adaptera plug&play załatwi sprawę sygnałem GALI? Będzie to miało rece i nogi żeby dokładnie pokazywało prędkość, czy co tam ma pokazywać?

Kupując tzw. oszusta spokojnie będzie działać sygnał GALA załatwi sprawę sam na tym jeździłem i było ok.



czyli reasumujac kupuje ten adapter i wiecej nic nie musze dlubac zeby wszystko smigalo czy jeszcze musze cos podlaczyc ?? mam taki adapter na nim bedzie smigac oczywiscie wersja c lub d ??Obrazek


Obrazek
MOJ BLUE JAZZ GOLF IV 25th USA :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533474" onclick="window.open(this.href);return false;

szczyku

Re: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » czw lis 06, 2014 07:49

Kupiłem taki adapter do mfd G, wsadzilem do lupo mojej lubej i śmiga aż miło, oczywiście przy wersji G bez tunera tmc o GPS mogę zapomnieć.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » czw lis 06, 2014 09:25

Adi 89 pisze:czyli reasumujac kupuje ten adapter i wiecej nic nie musze dlubac zeby wszystko smigalo czy jeszcze musze cos podlaczyc ?? mam taki adapter na nim bedzie smigac oczywiscie wersja c lub d ??
będzie działać. Sam mam tak podłączone MFD.
szczyku pisze:Kupiłem taki adapter do mfd G, wsadzilem do lupo mojej lubej i śmiga aż miło, oczywiście przy wersji G bez tunera tmc o GPS mogę zapomnieć.
dlaczego?


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

szczyku

Re: Odp: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » czw lis 06, 2014 10:27

Jarek_NS pisze: dlaczego?
Bo ori navi w wersji G nie działa bez tunera tmc. Ale tylko navigacja, reszta działa normalnie. Czytałem że wgrywaja wsad z D do G i wszystko działa właśnie bez tego tunera tmc. Zastanawiam się w ogóle gdzie w mk4 był ten tuner montowany, bo jednak puszka dość spora. Na 100% passaty miały navi w wersji G, co do golfow to nie mam pewności.



Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Re: Navigation system MFD

Post autor: on6222 » czw lis 06, 2014 10:44

Mi sie wydaje ze wersja g bez tunera działa ale nie wyświetla komunikatów na fisie, i żeby były komunikaty na fisie właśnie jest potzrbny tuner tmc ale do samej nawigacji chyba nie



szczyku

Re: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » czw lis 06, 2014 10:56

Muszę sprawdzić, bo mam i D i G. Tylko czas potrzebny :)



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » czw lis 06, 2014 11:46

Ja mam wersje G bez TMC i mam właśnie problem bo wydaje mi się, że nie chodzi tak jak powinna - bo np. lektor kończy się na "przeliczam trasę" i koniec nie pokazuje wskazówek ani nic, mapy mam najnowsze z lektorem PL od jednego z koleżków z forum - więc powinno być OK.


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » czw lis 06, 2014 11:57

on6222 pisze:Mi sie wydaje ze wersja g bez tunera działa ale nie wyświetla komunikatów na fisie, i żeby były komunikaty na fisie właśnie jest potzrbny tuner tmc ale do samej nawigacji chyba nie
[*]

Dlatego zadałem pytanie. Tuner TMC służy tylko do podłączenia FISa bo CAN z MFD jest inny niż CAN VW.
HojaNT pisze:Ja mam wersje G bez TMC i mam właśnie problem bo wydaje mi się, że nie chodzi tak jak powinna - bo np. lektor kończy się na "przeliczam trasę" i koniec nie pokazuje wskazówek ani nic, mapy mam najnowsze z lektorem PL od jednego z koleżków z forum - więc powinno być OK.
A masz podany sygnał gala i +12V do złącza 26pinów?


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » czw lis 06, 2014 12:29

Jarek_NS pisze: Tuner TMC służy tylko do podłączenia FISa
też tak mi się wydaje

Jarek_NS pisze:A masz podany sygnał gala i +12V do złącza 26pinów?
Nie mam, czyli chyba wiem jak rozwiązać ten problem :) - adapter na tą kostkę 26 pinów z galą mam leżeć gdzieś bo chciałem założyć tuner, ale nie pomyślałem że do poprawnego działania navi - było by to potrzebne :).


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » czw lis 06, 2014 12:37

HojaNT pisze: adapter na tą kostkę 26 pinów z galą mam leżeć gdzieś bo chciałem założyć tuner,
????

Jak masz to zakładaj.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2014 12:55 przez Jarek_NS, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości