Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » czw lis 06, 2014 12:38

Jarek_NS, dam znać czy coś się poprawi


:pub: :pub:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Navigation system MFD

Post autor: karacz » czw lis 06, 2014 16:46

Jak to jest w końcu z tym auxem w MFD A,B ? najpierw muszę podłączyć, żeby sprawdzić, czy mogę uaktywnic tę funcję?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » czw lis 06, 2014 16:55

W wersji D złącze AUX można wyłączyć w ustawieniach MFD. Wtedy przy wyborze szare i nie można go wybrać.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

szczyku

Re: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » czw lis 06, 2014 17:47

Na aukcjach przy kablach aux widziałem info ze potrzebna jest aktualizacja oprogramowania mfd. Ale samo oprogramowanie jest ogólno dostępne, elektroda, chomik. Dzialać na pewno zadziała. C,D i G ma możliwość wyboru z menu, takze odpowiednim pinem (okragle gniazdo) uaktywnia się i navi przełącza się automatycznie. Wydaje mi się że przy A i B jest podobnie.



karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Navigation system MFD

Post autor: karacz » pt lis 07, 2014 17:51

Nagrałem płytę z aktualizacja wrzuciłem do mfd, po przytrzymaniu ASO + INFO wyrzucało płytę. wina plyty czy cos z radiem?

A i czym się różnia te funkcje wzmacniacza

Kod: Zaznacz cały

przestawienie wzmacniacza audio między BOSE i standard DSP
Ostatnio zmieniony wt lis 25, 2014 16:09 przez karacz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Navigation system MFD

Post autor: joseph82 » wt lis 25, 2014 13:45

Witam. Cały temat mam przeczytany. Wpadła w moje ręce MFD ver. A. Mam podłączone tak jak trzeba i w ogóle. Po przytrzymaniu klawiszy 3 i 6 z wciśnięciu prawego pokrętła wyświetla mi się również rok 1999.
Po włączeniu radia wyświetla się komunikat, że navi aktywna. Po ok. 30sek zastępuje je komunikat Defekt CD.
W momencie jak radio jest podłączone do zasilania i stacje radiowe normalnie grają to miałem już prędzej zdjętą tą górna klapkę i widać jak płytka się kręci w napędzie. Ale wyświetla się Defekt CD.
Jaka jest tam płytka to nie wiem, bo radio dostałem na próbę bez przycisku zwalniającego płytę z napędu. Jak przyświeciłem i ten ''miękki przycisk'' naciskałem wykałaczką - było czuć, że wdusza się to płytka i tak nie chce opuścić napędu. Z tego co tu wyczytałem to wychodzi, że laser jest dobry a walnięty jest napęd wysuwania płyt. Zastanawiam się czy dać to radio do elektronika aby ogarną temat.
Na nawigacji mi nie zależy, ale podobno bez sprawnego napędu z płytą którą będzie mógł czytać nie zmienię język navi na polski i nie wejdę w pełne menu radia.
Jedyne co mi zostanie to chyba to radio oddać i poszukać wtedy najlepiej MFD C lub D


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

szczyku

Re: Odp: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » wt lis 25, 2014 14:27

joseph82 pisze: ale podobno bez sprawnego napędu z płytą którą będzie mógł czytać nie zmienię język navi na polski .
Prawda
joseph82 pisze:i nie wejdę w pełne menu radia.
Niby o jakie menu chodzi, chyba tylko te dostępne dla navigacji, na której i tak ci nie zależy.

Wczoraj chciałem dać płytkę z mapą koledze, naciskał przycisk wysuń płytę, a radio zero reakcji, wcześniej wszystko działało, więc i sam muszę to skontrolować.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Navigation system MFD

Post autor: joseph82 » wt lis 25, 2014 14:49

szczyku, cieszę się, że to Ty odpisałeś. Zainspirował mnie ten temat w którym jest podłączone DVB-T pod navi. Zbieram graty do tego.
szczyku pisze: Wczoraj chciałem dać płytkę z mapą koledze, naciskał przycisk wysuń płytę, a radio zero reakcji, wcześniej wszystko działało, więc i sam muszę to skontrolować.
czyli to co u mnie. Daj znać co i jak z tym fantem wyszło. A ja pewnie odwiedzę elektronika.
Głownie myślę, żeby to radio odtwarzało mi filmy z tego gniazda 11pin i żebym muze mógł słuchać z tel, smarta, radio inter na smarcie. Tak jak miałem teraz. A stacje radiowe polskie to przy okazji.
Ta przejściówka załatwi sprawę? Myślę, że tak. Bo wszystko podłączane przez Jack3,5mm http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-aud ... 73096.html" onclick="window.open(this.href);return false;


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

karacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt sie 22, 2014 09:44

Re: Navigation system MFD

Post autor: karacz » wt lis 25, 2014 16:09

karacz pisze:Nagrałem płytę z aktualizacja wrzuciłem do mfd, po przytrzymaniu ASO + INFO wyrzucało płytę. wina plyty czy cos z radiem?

A i czym się różnia te funkcje wzmacniacza

Kod: Zaznacz cały

przestawienie wzmacniacza audio między BOSE i standard DSP
up



szczyku

Re: Odp: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » wt lis 25, 2014 16:26

joseph82 pisze: Ta przejściówka załatwi sprawę? Myślę, że tak. Bo wszystko podłączane przez Jack3,5mm http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-aud ... 73096.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Załatwi sprawę wejścia AUX, ale stracisz możliwość podpięcia zmieniarki CD, lub bardzo popularnej zmieniarki mp3, najtaniej było by wykorzystać wejście 10pin żeby mieć AUX (tam także można), ale stracisz możliwość podpięcia tunera dvbt lub playstation2 :D
karacz pisze:
karacz pisze:Nagrałem płytę z aktualizacja wrzuciłem do mfd, po przytrzymaniu ASO + INFO wyrzucało płytę. wina plyty czy cos z radiem?

A i czym się różnia te funkcje wzmacniacza

Kod: Zaznacz cały

przestawienie wzmacniacza audio między BOSE i standard DSP
up
Przy aktualizacji lub zmiany języka zawsze wyrzuca płytę, trzeba ją w tym czasie jeszcze raz wsunać, poczytaj trochę o aktualizacji lub zmianie języka, jak dokładnie wygląda cała procedura.
A co do opcji bose i sap to były w serii dwa rodzaje wzmacniaczy, właśnie bose i dsp noki. Najczęściej spotykanym jest dsp noki. Ja taki mam.
Ostatnio zmieniony wt lis 25, 2014 16:30 przez szczyku, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Navigation system MFD

Post autor: joseph82 » wt lis 25, 2014 16:29

przejściówkę AUX pod gniazdo 10pin też widziałem na aukcji ale ta odpada z powodu na który pisałeś


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

szczyku

Re: Navigation system MFD

Post autor: szczyku » wt lis 25, 2014 16:34

Tamta ma taką wysoką cenę bo jest w niej właśnie wykorzystany ten symulator zmieniarki, mfd myśli że jest pod piętą zmieniarka i jakby aktywuje sygnał audio.



Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Navigation system MFD

Post autor: joseph82 » wt lis 25, 2014 20:43

dobra wymontowałem radio z samochodu i zabrałem do domu. Zacząłem rozbierać, żeby wyjąć płytę, która siedziała w napędzie. Okazało się, że to płyta Audio CD :banghead: :banghead: :banghead:
Nie wiem co za idiota tam ją włożył :kac:
A więc tak
1 zdjąłem to górną pokrywkę
2 odkręciłem skrzynkę z napędem, która przykręcona jest na 4 śruby typu Torx. Taki mały.
3 odwróciłem do góry nogami by skrzynka z napędem wyszła z radia
4 na dole do tej skrzynki jest przykręcony napęd na 4 takie same śruby jak prędzej
5 okazało się, że napęd połączony z radiem jest za pomocą taśmy. Ja ją odłączyłem do strony napędu. W tym celu trzeba przesunąć plastikowe zaczepy o jakieś 2mm i wtedy można wysunąć nich taśmę
Obrazek
5.1 dobra teraz mam już napęd w rękach z tym nieszczęsnym Audio CD jak się za chwilę okaże
6 żeby wyjąc tą nieszczęsną płytę, która znajduje się w środku trzeba kręcić tym kółkiem (foto niżej), żeby napęd zwolnił płytę z tego ''uścisku'' i zaczął wysuwać płytkę.
Obrazek
7 zaczynamy składanie w odwrotnej kolejności szczególnie uważając, by nie połamać taśmy.
Po zamontowaniu próba w samochodzie i komunikat. Włóż CD-ROM.
Ktoś może się spytać po co tyle rozbierania? Czy nie da się to zrobić w samochodzie? Nie wiem. Wczoraj próbowałem ale radio było podłączone pod zasilanie i podczas próby kręcenia tym kółkiem napęd obracał CD znajdujące się w środku. Może jakbym odłączył zasilanie to by poszło tak. Napisze to jak będę musiał wyjąć kolejną płytę kiedyś tam. To podejmę próbę wyjęcia płyty bez wyjmowania napędu a tylko odłączę zasilanie.


Teraz inny temat. Przygarnę płytkę do wgrania polskiego menu (podobno idzie) do MFD ver. A


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

japaqonik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2013 23:03
Lokalizacja: Przedecz

Navigation system MFD

Post autor: japaqonik » wt lis 25, 2014 21:25

http://chomikuj.pl/megakuter/MFD+DX+PL+ ... KIE+MODELE" onclick="window.open(this.href);return false;
jak dojdziesz jak nagrac i zainstalowac to daj znac



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości