Nawigacja MCD pomocy!!!

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

crusaderx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 10, 2010 01:24
Lokalizacja: Poznań

Nawigacja MCD pomocy!!!

Post autor: crusaderx » ndz kwie 11, 2010 14:52

Witam serdecznie, od pewnego czasu jestem szczęśliwym właścicielem Golfika z redyjkiem MCD i w tym miejscu zwracam się do drogich forumowiczów o pomoc. Chciałbym ruszyć z nawigacją, ale nie wiem jaka płytke kupiclub "załatwić" aby miec w nim pełnowartościową nawigacje, mape polski z polskim lektorem.

Będe bardzo wdzieczny za jakies podpowiedzi i ewentualnie kierunki gdzie cos takiego zakupic

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » pn kwie 12, 2010 06:59

jeśli na panelu navi jest napis "radio navigation system MCD" to potrzebujesz mapy w formacie DX, czyli teleatlas DX, jak do tej pory najnowsza była polska/czechy 09/10. Polski lektor, krąży w sieci, dla chcącego nic trudnego.
jeżeli jednak masz na panelu przednim tylko "radio navigation system", to możesz sobie odpuścić szukanie map, taka nawigacja nie czyta formatu DX i nic z tym nie zrobisz, a mapy polski wychodziły tylko DX.
poczytaj też o nagrywaniu płyt (map).
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

crusaderx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 10, 2010 01:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: crusaderx » pn kwie 12, 2010 09:51

makeć pisze:jeśli na panelu navi jest napis "radio navigation system MCD" to potrzebujesz mapy w formacie DX, czyli teleatlas DX, jak do tej pory najnowsza była polska/czechy 09/10. Polski lektor, krąży w sieci, dla chcącego nic trudnego.
jeżeli jednak masz na panelu przednim tylko "radio navigation system", to możesz sobie odpuścić szukanie map, taka nawigacja nie czyta formatu DX i nic z tym nie zrobisz, a mapy polski wychodziły tylko DX.
poczytaj też o nagrywaniu płyt (map).
Pozdrawiam
Dzięki za podpowiedz, mam tą pierwszą czyli RNS MCD, także z tego co mowisz to wystarczy mi tylko płyta z polskim lektorem, czy musze jeszcze cos w sofcie tego radia zmieniać? Na co musze zwrócić uwage przy zakupie takiej płytki?

Dziekuje za pomoc

Pozdrawiam z Poznania

[ Dodano: 12 Kwi 2010 12:31 ]
Ok mam juz płytke z teleatlasem 09/10wlozyłem niby wszystkie dane powgrywały sie ok itd, nastepnie przechodze do menu nawigacji, wciskam status a tu że niby mnie nie znaleziono czy cos... :crazy: czy to moze byc problem anteny???, poza tym babka ciagle po angielsku nawija ale to chyba od menu radia i miga mi NO MCM?

co to moze byc???

Dodam ze radyjko dokupiłem teraz fabrycznie było bez mcd-ka



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » pn kwie 12, 2010 20:04

crusaderx pisze:Dodam ze radyjko dokupiłem teraz fabrycznie było bez mcd-k
To w takim razie kolego najprawdopodobniej brakuje Ci w sumie ważnej rzeczy czyli anteny ;). Jak navi była montowana w serii to antena na dachu różniła się trochę od tej z wersji bez navi. Mianowicie przy nasadzie jest taka jakby okrągła stopka (odbiornik GPS). Możesz też pokombinować z jakąś customową anteną GPS, np. montowaną na podszybiu. Kolegi ojciec ma właśnie tak i mu MFD działa elegancko. Generalnie bez anteny ani rusz.



crusaderx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 10, 2010 01:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: crusaderx » wt kwie 13, 2010 00:20

Yuri pisze:
crusaderx pisze:Dodam ze radyjko dokupiłem teraz fabrycznie było bez mcd-k
To w takim razie kolego najprawdopodobniej brakuje Ci w sumie ważnej rzeczy czyli anteny ;). Jak navi była montowana w serii to antena na dachu różniła się trochę od tej z wersji bez navi. Mianowicie przy nasadzie jest taka jakby okrągła stopka (odbiornik GPS). Możesz też pokombinować z jakąś customową anteną GPS, np. montowaną na podszybiu. Kolegi ojciec ma właśnie tak i mu MFD działa elegancko. Generalnie bez anteny ani rusz.
No tak tylko ze to radio MCD ma z tyłu tylko jedno wyjście antenowe..., czyli jesli bede chciał miec radio to nwigacji nie bedzie..?, bede musiał z tyłu przełączac..?, przeciez to sie kupy nie trzyma :bigok:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » wt kwie 13, 2010 06:10

A może po prostu w oryginalnej antenie z GPS, kabel z odbiornika GPS i zwykłej anteny idą w jednej wiązce?



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » wt kwie 13, 2010 12:45

nie, nie, nie ...
antena radiowa ma inne wyjście, niż gps, zobacz niżej:
Obrazek
to czarne zabezpieczenie przekręca się, tylko teraz nie pamiętam w, którą stronę. Anten na alledrogo jest opór (tylko przy zakupie zapytaj czy podejdzie pod MCD).
Po za tym do poprawnego funkcjonowania navi trzebaz podłączyć sygnał biegu wstecznego.
Super, jeśli udało Ci się wypalić płytkę za pierwszym razem :)
lektora ustawiasz w menu języka, musisz wybrać: angielski metryczny, zadziała, pod warunkiem, że lektor jest faktycznie na płycie.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » wt kwie 13, 2010 19:51

Tak właśnie myślałem czy to aby nie ten złoty "dzyndzel" jest wyjściem na GPS :).



crusaderx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 10, 2010 01:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: crusaderx » czw kwie 22, 2010 11:01

Witam ponownie, antena zainstalowana, płytka równiez odpowiednia, ale nie moge dojść do ładu z tą nawigacją i wybrać trasy żeby prowadził. Płytaniby z polskim lektorem a ciagle cos po angielsku bzdoli, juz zmieniałem na niemiecki i z powrotem na angielski metryczny.

Mruga mi cały czas "NO TMC"

Pomózcie bo nie moge dojść do ładu a troche juz mnie to wszystko kosztowało zachodu

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » czw kwie 22, 2010 14:44

Mruga mi cały czas "NO TMC"
trzeba przekodować nawigację, bo Ty nie masz TMC.
jeżeli zminiłeś język z niemieckiego na angielski metryczny, to znaczy, że na płycie nie ma polskiego lektora.
crusaderx pisze:wybrać trasy żeby prowadził.
dest.. i wybierasz :)
instrukcję masz ??
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości