Maxon MX-3000 pomoc w montarzu

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Maxon MX-3000 pomoc w montarzu

Post autor: anaba255 » sob lip 02, 2011 09:48

Witam.
Właśnie kupiłem takie radyjko
Obrazek Obrazek Obrazek
Mam kilka pytań przed założeniem;
Gdzie podłączyć + i - ?
Przełacznik z boku radia, do czego służy?
Gruszka jest Alana, z czasem pomyśle o innej, da radę założyc taka z przełaczaniem kanałów, czym sie kierowac przy zakupie?
Polecacie konkretna antene pod to radio, myslę o bacie ok 1.5m na klapę?
Dodam, że radio trafi do Jetty A1.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Maxon MX-3000 pomoc w montarzu

Post autor: k0nr4d » sob lip 02, 2011 14:39

Masz rozblokowane wszystkie kanały w AM? Sztuka nakazuje, żeby na szerszym złączu kostki był plus, ale nie wiadomo, kto to podłączał. Daj fotkę środka radia, gdzie ten kabel jest przylutowany do płyty. Da radę założyć mikrofon ze zmianą kanałów. Kupić można byle jaki dynamiczny sześciopinowy ze zmianą kanałów, ale pewnie trzeba będzie dostosować wtyk do pinoutu radia. Ewentualnie można kupić pojemnościowy, ale trzeba dorobić dla niego zasilanie kondensatorem i rezystorem.

Antenę stawia się na dachu, nie na klapie. Jeśli masz zamiar stawiać 1.5m na klapie, to lepiej kup jakąś 1m i stawiaj na dach. Ja polecam Sirio AS100 i Sirio Omega 27, ale uważaj na podróbki, ja znam pewny namiar na sklep, który sprowadza anteny bezpośrednio od producenta z Włoch. Przełącznik z boku radia to przełącznik 0/5. W Polsce pracujemy w zerach, przełącznik zostaw w tej pozycji, w której lepiej słychać innych na kanale 19. Oczywiście po zakupie obowiązkowe strojenie anteny.

Generalnie radio bez rewelacji, wspaniałego odsłuchu i nadawania się nie spodziewaj.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości