cb radio i jego podłączenie.

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
LaserDGL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt maja 31, 2011 22:09
Lokalizacja: Głogów (DGL)

cb radio i jego podłączenie.

Post autor: LaserDGL » ndz lip 17, 2011 00:40

Podłączyłem w aucie CB-Radio wszystko fajnie ale denerwuje mnie kabel idący do zapalniczki z wtyczką zapalniczki - estetycznie to raczej nie wygląda no i ma jeden poważny według mnie minus - w zapalniczce napięcie jest stale a radio mam schowane więc nie mam zamiaru ciągle je wyłączać zresztą zapomnieć można np. zostawiając na noc lub nawet więcej później zonk a tu auto nie odpala no ale to już czarny scenariusz. Chodzi mi o to gdzie najprościej dostać się do jakiegoś kabelka w którym napięcie jest po przekręceniu zapłonu. Oczywiście chodzi o to by był on gdzieś w miarę blisko siedzenia kierowcy bo pod siedzeniem znajduje się radio. Z góry dzięki za pomoc.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

cb radio i jego podłączenie.

Post autor: VDO - Blink » ndz lip 17, 2011 01:19

Z tym będzie ciężko. Ja na twoim miejscu dałbym połączenie na stałe prosto z akumulatora. Masz wtedy najlepsze napięcie do radia. Tylko musiałbyś sie dostać do wnętrza przez ścianę grodziową, a jak to wygląda w IV to Ci już nie powiem. Każde inne połaczenie da Ci to samo co z zapalniczki. A jeśli nie chcesz wyczerpać aku, to nie zostaje Ci nic innego jak po prostu wyłaczyć radio (wtyk w zapalniczce może być na stałe)



Awatar użytkownika
LaserDGL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt maja 31, 2011 22:09
Lokalizacja: Głogów (DGL)

cb radio i jego podłączenie.

Post autor: LaserDGL » ndz lip 17, 2011 10:47

No wiesz pamiętać za każdym razem by wyłączyć radio to trochę ciężko. Inaczej gdyby coś się świeciło itd. ale w moim przypadku radio schowane jest pod siedzeniem więc go bezpośrednio nie widać. Na pewno jest coś co działa po zapaleniu zapłonu kwestia tylko co to takiego.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

cb radio i jego podłączenie.

Post autor: k0nr4d » ndz lip 17, 2011 15:30

Wepnij się pod bodajże czerwony kabelek w kostce ISO do radia. Tam jest +12V po przekręceniu kluczyka. Po wyłączeniu zapłonu nadal jest tam napięcie, a zanika dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

cb radio i jego podłączenie.

Post autor: makeć » pn lip 18, 2011 13:50

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=114736" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=70&t=355332" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

zasilanie w kostkę iso, tak jak pisze kolega wyżej, z tym, że ja podłączyłem pod pin 4.

Obrazek

pozdr


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości