Zmiana RCD 310 na RNS 510

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

gotji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 18:43

Zmiana RCD 310 na RNS 510

Post autor: gotji » pn lis 21, 2011 10:27

Sprawa wygląda następująco, chcę wymienić w moim samochodzie(Jetta z tego roku) fabryczne radio RCD 310 na RNS 510. Volkswagen(salon \ serwis) nie oferuje możliwości dokupienia nawigacji do Jetty, a przynajmniej w Polsce, zostaje więc zakup poza salonem np. z Allegro. Próbowałem wyciągnąć kilka niezbędnych informacji z serwisu, ale oni nie bardzo chcą o tym ze mną rozmawiać bo mówią że radia są montowane tylko fabrycznie i oni ich nie wymieniają i nie mają o tym za bardzo pojęcia. Więc mam kilka pytań:

1. Czy mój samochód posiada fabrycznie zamontowaną antenę GPS(nie mam wykupionego żadnego pakietu namierzania auta przez GPS oraz nawigacji)? Na dachu mam tzw. rekina. Jeżeli nie mam anteny to czy jest problem z dołożeniem jej ?
2. Czy będzie można bez problemu wyświetlać komunikaty na wyświetlaczu komputera ? Samochód jest wyposażony w komputer MFA+.
3. Jaką wersję nawigacji kupić? Widziałem kilka wersji różniących się ostatnią literą. Z opisów produktów najbardziej odpowiednio wygląda wersja 'F'.
4. Czy potrzebne jest jakieś dodatkowe okablowanie?



Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Zmiana RCD 310 na RNS 510

Post autor: stepniak.p » pn lis 21, 2011 13:04

trzeba kupić navi i antenę (na allegro za parędziesiąt zł) antenę wrzucisz na deskę albo pod nią (np. pod tą półeczką na srodku deski-na górze) :bigok:
i powinno banglać :bigok:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości