Nawigacja mcd

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
lysek300
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 19:35
Lokalizacja: bytow

Nawigacja mcd

Post autor: lysek300 » sob sty 07, 2012 16:00

Witam chciałbym nagrać zwykłą płyte cd do nawigacij mcd,z jaką predkością nagrywać najlepiej.



Awatar użytkownika
C4NC3R
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: czw gru 18, 2008 22:26
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Nawigacja mcd

Post autor: C4NC3R » śr sty 11, 2012 17:59

Jak najwolniejszą. Chyba musi być jeszcze jakaś specjalna płytka i odpowiedni program aby nagrać prawidłowo.


Avant S4-line + in progress....

290 KM @ 535 Nm // GTB2260vzk // BIG FMIC // HF100 // TIP // DP 2,75" // Sportec Mono 10 // 320/288 // Gwint KW

Wojtek010
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 21:14
Lokalizacja: Sierakowice

Re: Nawigacja mcd

Post autor: Wojtek010 » pn mar 26, 2012 21:02

C4_KAWON pisze:Jak najwolniejszą. Chyba musi być jeszcze jakaś specjalna płytka i odpowiedni program aby nagrać prawidłowo.
Da się też w zwykłym nero ale mi na 5 prób tylko 1 działała (wina leży chyba w prędkości zapisu bo zauważyłem że nero nie utrzymuje stałej prędkości). Z programem alcohol 120% łatwiej. A co do płyt to masz rację przy niektórych płytach prawie zawsze się udaje a przy innych trochę rzadziej


Golf mk2 syncro viewtopic.php?f=87&t=534594

Obrazek Obrazek

Zapraszam do oglądania i komentowania :bigok:

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Nawigacja mcd

Post autor: makeć » pt mar 30, 2012 13:25

temat wałkowany i bardzo szeroko opisywany, jeśli tu nie ma, to google ;)
Program CDclone w wersji full (ja używam 5.0.3.1), płytki mogą być najtańsze z aledrogo, najważniejsze, by strona nagrywania nie była jakaś kolorowa (żółta, czy niebieska), a najlepiej biała (tdk, verbatim, omega). Nagrywamy profilem DATA CD z prędkością x1. Warunkiem jest dobry obraz płyty, a najważniejszą rzeczą jest nagrywarka. Jeśli podczas nagrywania prędkość maksymalna będzie wskakiwać na ponad 4 tys kb, to lipa, optymalna prędkość to coś koło 780 kb, a troszkę ponad 2800 kb. Jeżeli ktoś już próbował i wsadził źle wypaloną płytkę do napędu, otrzymał komunikat o nie kompatybilności, lub błędzie odczytu, to ostateczną opcją jest umiejętne wyczyszczenie soczewki lasera, jeśli to nie pomoże, to po tym można sobie darować dalsze wypalanie płyt na własnej nagrywarce (szkoda kasy i czasu).
Czym starsza nagrywarka, tym większy procent na sukces.
Dobra rada: zwracać uwagę na krawędzie płyt, znając życie, posypią się tematy o nie wypluwaniu nośnika z napędu (blokowanie przy wysuwaniu i powrót płyty do napędu) ;)

Pozdr


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości