Zakłócenia od silnika nie ustają

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Zakłócenia od silnika nie ustają

Post autor: Petor14 » sob paź 27, 2012 12:07

Witam :bigok: mialem już kilka radyjek i we wszystkich slysze ,,terkotanie'' wraz ze wzrastaniem obrotow (byl Alan 109,Yosan 120 , President Harry II -aktualnie ,oraz Uniden 68 który jakos dawał rade ale takiego duzego radia nie mam gdzie zamontowac dlatego odpadł . Byłem juz w serwisach Cb i mowili ze do elektryka z tym , pojeździlem i tez mi nie pomogli nic bo albo sie nie zajmują tym albo nie wiedza itp. Co by poradzić na to , znacie jakies sposoby ? Czy jakiś filterek na kabel zasilający dał by rade ?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Zakłócenia od silnika nie ustają

Post autor: k0nr4d » sob paź 27, 2012 22:59

Petor14 pisze:Czy jakiś filterek na kabel zasilający dał by rade ?
Nie ma takiej opcji, terkotanie wchodzi przez antenę zapewne. Można jedynie założyć antenę na stałe, aby miała lepszą masę i wymienić radio. Harry II to śmieć, w którym ANL działa tylko na papierze. U68 to tutaj minimum, Herbert lub stara Cobra 29 może lepiej by się spisały.

Jednak leczy się bardziej przyczyny, niż skutki. Terkotanie jest od zapłonu, czyli do sprawdzenia cewka, kable, świece, palec, kopułka.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości