president johny iii + misouri

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

golfik71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: śr sty 04, 2012 23:22
Lokalizacja: wroclaw

president johny iii + misouri

Post autor: golfik71 » sob maja 25, 2013 20:23

witam Kolegów,

Mam w-w radio i problem jest taki że praktycznie nic nie jestem w stanie odebrać. Poza miastem ze 2 wymiany zdań odebrałem, lecz tak to cisza. Czytałem że przy takiej antenie nie powinno się korzystać z asc bo będzie jedno wielkie nic. Przestawiłem na manuala i dalej nic. W poniedziałek będę jechał w trasę to zobaczę bardziej co i jak w miejscach o mniejszych zakłóceniach. Rozmawiałem z wieloma osobami na temat krótszych anten i mimo wszystko je polecają, twierdzą że na kilka km zasięg jest ok. Poza tym jeżdżę sporo po dolnym śląsku i większość aut ma krótsze baty. Niestety na forum o cb radiach po przeczytaniu kilku postów odechciało mi się tego czytać gdyż każdy przytacza prawa fizyki, mimo że ich nawet nie rozumie tylko kiedyś coś usłyszał... A jak ktoś już wspomniał cokolwiek o krótszych batach to mało go nie zjedli bo w końcu sami posiadają po 2m baty. Ja jednak bym mimo wszystko wolał pozostać przy krótkim, tylko pytanie, czy da się coś z tym radyjkiem zrobić. rf gain ustawiłem na max. Czy można coś jeszcze zrobić ? Przewodzik od anteny niestety ledwo starcza gdyż radio mam z przodu, tak więc chciałbym przedłużyć ten kabel w przyszłości, mam kabel rg-58 koncentryk, myślę że się nada, tylko czy przedłużenie go na złączkach nie utraci jakości ?

pozdrawiam i dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

president johny iii + misouri

Post autor: marcinek84 » sob maja 25, 2013 20:58

Miałem podobny problem z Harry II ASC wysłałem do Sinad, okazało się że radio sprawne a anteny są do bani Missouri i Florida. Jak możesz pożycz antenę od kogoś i sprawdź jak działa. Ja zamieniłem Missouri na ml-145 i okazało się że radio działa normalnie a wcześniej same zakłócenia.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

president johny iii + misouri

Post autor: Jarek_NS » ndz maja 26, 2013 12:56

golfik71 jeśli sprzęt masz sprawny i poprawnie zamontowany to nie powinno być problemów, sam używam krótkich anten nie narzekam.
W johnym masz wskaźnik poziomu sygnału, zrób prosty test, włącz samochód, tak żeby działały, światła, wentylator i radio. Włącz CB z ASC i zobacz czy będzie ci pokazywał coś na wskaźniku poziomu sygnału, każda kropka to mogą być zakłócenia, przy ustawionym na maksa RF odkręcaj SQ i zobacz kiedy wytnie zakłócenia, jak wszystko jest OK to powinno wyciąć przy ustawieniu około godziny 10, jeśli tak ci wytnie to wszystko jest OK. Ale podejrzewam że wytnie w okolicy godziny 12 lub nawet dalej, wynika to z tego że coś sieje zakłócenia, możesz kolejno wyłączać wszystkie odbiorniki prądu w samochodzie i sprawdzać czy zmniejszył się poziom zakłóceń. Jeśli się zmniejszy to już wiesz co sieje zakłócenia ( mogą to być dokładane Xenony, wentylator, czy wycieraczki) jak nor nie pomoże i nawet na wyłączonym zapłonie masz duży poziom zakłóceń to wina leży raczej po stronie anteny i pewnie będzie uszkodzony kabel, a właściwie jego ekran. Wtedy przez zakłócenia przebijają się tylko najmocniejsze stacje. Sam tak miałem jak przez pękniętą obudowę podstawy woda dostał się do środka i utlenił się ekran w przewodzie.
Zawsze możesz spotkać się z kimś kto ma CB i podmienić antenę. Ale twoje objawy są podobne do sytuacji jaką ja miałem, więc obstawiam że problem będzie w kablu anteny.


Opisane metoda jest raczej amatorska, ale sam tak robiłem i zawsze udawało mi się wytypować źródło zakłóceń.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

president johny iii + misouri

Post autor: k0nr4d » pn maja 27, 2013 09:51

Sprawdź multimetrem przewód antenowy, mógł się przerwać. O Mizuri nie chce mi się pisać, wystarczy, że wkleję link: http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anten ... d,490.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedaj to i kup Pirata, tańsza, lepsza i ma 5 metrów kabla.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

president johny iii + misouri

Post autor: marcinek84 » pn maja 27, 2013 15:38

Missouri można też sprawdzić czy sama antena wywołuje zakłócenia odkręcając ją od podstawy, jak zakłócenia znikają to wina anteny. Z serwisu Sinad polecają anteny Sirio tańsze niż President a mają bardzo dobrą jakość w stosunku do ceny.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości