MFD i problem z płytą

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

youth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 23:58

MFD i problem z płytą

Post autor: youth » śr maja 14, 2014 19:27

Witam,

stałem się szczęśliwym posiadaczem MFD wraz z podłączonym w schowku emulatorem zmieniarki.
Niestety nawigacja jest w języku Belgijskim i chciałem wgrać nasz język ojczysty :bajer:

Ale tu się pojawia problem, bo tam gdzie powinien być przycisk od wyjmowania płyty nie mam nic... (urwany, zgubiony?)
Próbowałem go wcisnąć na wszelkie sposoby śrubokrętami ale nic się nie dzieje a znowu wkładając dowolną płytę wchodzi ona do połowy i dalej nie da się wsadzić...
Czy to może oznaczać, że coś jest uszkodzone? Myślałem, że może zmieniarka "blokuje" napęd ale odkręciłem ją i wchodząc w "audio" mam wyszarzoną opcję CD
a niestety dalej nie da się nic włożyć :-(



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

MFD i problem z płytą

Post autor: Mattpl » sob maja 24, 2014 22:43

Masz "wyszarzoną" opcję CD, bo MFD nie czyta płyt CD



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

MFD i problem z płytą

Post autor: Jarek_NS » pn maja 26, 2014 08:22

Opcja CD w ustawieniach audio dotyczy zmieniarki. Po jej odpięciu dlatego jest nieaktywna.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

szczyku

Re: MFD i problem z płytą

Post autor: szczyku » pn maja 26, 2014 10:51

Górny panel ściągasz bez odkręcania czegokolwiek i widać jak na dłoni czy jest w środku płyta czy jej nie ma. Przedni panel ściągasz odkrecajac 8 srubek po bokach. Jeśli nie masz przycisku a pod spodem jest mikrostyk to zapewne juz go uszkodziles. Spotkałem się juz z próbami wysunięcia płyty za pomocą śrubokręta próbując trafiajac w mikrostyk. Da się go reanimować. Ale trzeba rozebrać panel przedni. Trzeba takze wiedzieć gdzie wsadzić ten śrubokręt aby zadzialalo, mikrostyk jest specyficznie przesunięty chyba do lewej strony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości