Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » ndz wrz 07, 2014 15:35

WITAM , mam problem!!! a więc zaczne od tego że posiadam mk2 jako dodatkowe auto , kiedys sluzyl mi na dojazdy do pracy a teraz stoi pol roku bez uzytku... szkoda mi go oddac na zlom bo vw to swietne autko:) ( posiada on motor 1.3 NZ ale to dalej ) . Wpadłem na pomysl aby go zeswapowac i jezdzic nim na codzien bo jednak nowe auta to nie to samo:) tylko pytanie co teraz wybrac? VR6 czy 1.8t czy moze 2.0 GTi? a dodam jeszcze ze blacharka sie juz robi od podstaw :smoke: ... prosze nie pisac ze takie tematy juz byly i ze pelno tego w necie bo szczerze siedze po pracy do poznej nocy i nic konkretnego nie znalazlem ... chce aby na moje pytanie wyrazila zdanie osoba ktora sie na tym zna i miala do czynienia z takimi silnikami... ?

wiec teraz nastepne pytanie czy to ze on mial oryginalny silnik 1.3 nic nie przeszkadza w swap? bo mowiono mi aby kupil mocniejsza bude tj . gtd gti gt ? co w tym jest? siedzenia ? hamulce ? wnetrze ? dodam ze chce kupic calego sprawnego dawce jakim pewnie bedzie golf 3 hamulce mi podejda od niego srodek tez (chyba) gwinty jakies kupie , rozporki to samo wiec o co w tym chodzi? do tego chcialem dac szeroka stal 13" tyl 10 cali i przod 9 co o tym sadzicie? czy do swap szeroka stal za słaba? :rozpacz:
i ostatnie pytanie co mysliscie o kosztach zwiazanych z wrzuceniem silnika tak aby wyjechal na kolach od znachora? bo boje sie ze ktos mnie wydyma :ass:
Niestety sam nie mam kiedy zrobic a mysle ze moze powolutku by sie udalo ale no niestety jestem po za granicami panstwa..:/

bardzo prosze o odp bo naprawde bardzo dlugo nikt nie potrafi mi odp..:/ pozdrawiam i licze na wyrozumialosc .:) :okej:



marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: marog60 » ndz wrz 07, 2014 16:47

co kto lubi 1.8t mozna podkrecic i w mk2 to juz jedzie, vr ??? chyba nie ewentualnie 2.3v5 dzwiek jest fajny co do kol 13 to slabo to bedzie z hamulcami minimum to 15.co do kosztow to takie mimimum to pewnie z 10tys



Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » ndz wrz 07, 2014 17:22

czyli vr6 to nie zbyt dobry pomysl? a v5 2.3 znajdowal sie w vw 4 a mi taki dawca nie pasuje ..:/ bo srodek i hamulce itp nie bedzie do mojego mk2...:/ wiec co szukac na dawce zeby sie nadalo? corrado? bo tylko one mialy 1.8t nowsze to juz jakies audi a3 ale tez mi nie podchodzi..:/ i dodam ze chce tym autem jezdzic na codzien czasem dlugie trasy ... :bajer:



marog60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 03, 2010 19:49
Lokalizacja: lubelskie

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: marog60 » ndz wrz 07, 2014 19:11

wez troche poczytaj bo nie jestes wogole w temacie.zadne corrado nie mialo 1.8t,ja proponuje ci cos swiezszego czyli golf4 audi a3 jakis leon itp a nie jakies mk3.kup angola wez co potrzebujes a reszte sprzedaz



Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » ndz wrz 07, 2014 19:26

sorry corrado g60 moj błąd :) ale masz racje troche moze i nie jestem w temacie wiec dlatego tutaj napisalem by dowiedziec sie czegos wiecej:) czekam na inne odpowiedzi:)

a i jeszcze jedno zalezy mi na tym zeby miec czesci z tego mk3 ! jak caly srodek ! hamulce itp! a cos mi sie wydaje ze z golfa 4 lub audi nie podejdzie mi to o czym mowie. wiec bede musial kupic i cos nowszego jak mowisz i dodatkowo caly pakiet do mojej 2 ?;) hym?



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: kkkacper » ndz wrz 07, 2014 21:49

Gavranowsky, srodek z mk III tez Ci nie podejdzie idac tym tropem rozumowania ;] nie napisales nic czego wymagasz i oczekujesz po tym swapie.. teoretycznie najprostsza i chyba najtansza moc do uzyskania do 1.8T.. 2.3 v5 wedle uznania, ale wedlug mnie te silniki sa niewarte zachodu, ani to nie brzmi jak vr ani nie jedzie... o zalozeniu 13nastek mozesz odrazu zapomniec, bo tak jak kolega wyzej pisal minimum 15 cali Cie czeka, zeby miec jakiekolwiek w miare normalne hamulce ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » pn wrz 08, 2014 17:13

tzn nie chodzi mi o srodek w całosci bo oczyiwiscie kokpit chcialbym zostawic :) interesuja mnie jakies siedzenia typu gti , skóra itp boczki drzwi i to wszystko ... moze kierownica ale to juz najmniejszy problem :) no i te hamulce tj. tarcze .... bo zawieche kupie sobie we wlasnym zakresie.:) wiec prosze doradzcie mi jakie auto kupic aby te siedzenia mi weszly i to hamowanie... no i silnik bez jakichs wiekszych problemow ...:/ bo zaczynam sie zniechecac ... ajajaj :banghead:



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: kkkacper » pn wrz 08, 2014 17:51

patrzac na to jakich info potrzebujesz to lepiej sobie odpusc, bo ciemno to widze, zebys to ogarnalem.. srodek trojkowy wymaga przerobki szyn, hamulce pasuja i z mk III ixmk IV


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » pn wrz 08, 2014 18:06

to wiem ze wymaga przerobki:) nie wejdzie od tak .:) poprostu chcialem to zrobic zeby nie zlomowac golfika ale jak odpuszcze to bede musial to zrobic..:/ aj nie dobrze . widocznie to tak latwo nie wyjdzie jak mi mowionio:) kup sobie trojke z vr6 bedziesz mial daawce bla bla bla ...:/ sranie w banie ...



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: kkkacper » pn wrz 08, 2014 18:13

ogolnie kupujac trojke z vr'em to faktycznie nie byloby tyle roboty.. moglbys wjechac z calym przednim zawiasem do dwojki, lacznie z heblami, wahaczami itp. i to mialbys z glowy, pozostaloby podpiecie elektryki.. niby nie duzo roboty, ale jednak troche trzeba ogarniac.. no i wez teraaz znajdz zdrowa vr'e na dawce ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » pn wrz 08, 2014 18:21

tzn wiesz co :) ja mam juz kogos kto by mi to zrobil :) sam sie nie bede za to bral :) mam troche za malo dowswiadczenia co ty hehe:) tzn zawieszenie to tam pol biedy mozna ogarnac ale elektryke i silnik napewno zrobi mi ktos bardzo dobry :) aktualnie jestem w niemczech wiec moze tutaj szukac jakiegos vr? jak myslisz? czy juz ogladac sie za jakims 1.8 t? kurde no nie wiem sam :) doradz mi ty jeden !:D



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: kkkacper » pn wrz 08, 2014 20:45

kazdy ma inne wymagania, wiec trudno Ci doradzic.. musisz usiasc i sie zastanowic czego chcesz, wziac kartke i napisac sobie za i przeciw i zobaczyc co wyjdzie :P wedlug mnie tak: dzwiek -> tylko vr, stosunkowo tania moc i mozliwosc dalszego modzenia w normalnych pieniadzach (bynajmniej do tych 300-350PS) -> 1.8T.. tyle ode mnie ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Gavranowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz wrz 07, 2014 14:58

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: Gavranowsky » pn wrz 08, 2014 21:26

no w sumie juz z tym dzwiekiem to bym mogl sobie odpuscic:) he jezeli bym sie zdecydowal wszczepic to 1.8 to jakiego auta szukac ? tyle ze dodatkowo musze cos szukac na zawieszenie i rozne *#cenzura#*? ehh kur*wa ciemny jestem :(



Awatar użytkownika
danielson10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: czw lis 18, 2010 21:02
Lokalizacja: Oświęcim

Do mk II ? VR6 czy 1.8t ?? pomocy !

Post autor: danielson10 » wt wrz 09, 2014 21:36

według mnie jeśli nie zamierzasz dłubać 1.8t dla zwiekszenia mocy to ładuj vra, z dobrym wydechem i paroma drobnymi modami w dwójce bedzie robił szał. To moje zdanie a to i tak twoja kwestia indywidualna, tylko więcej zdecydowania i chyba musisz pierw pojezdzic tymi dwoma motorami zeby ocenić co Ci pasuje..



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość