vr6 - remont głowicy :) 2.9

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Goffer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 06, 2009 00:30
Lokalizacja: Gliwice ( SG )
Kontakt:

vr6 - remont głowicy :) 2.9

Post autor: Goffer » pt kwie 17, 2009 12:25

witam!

czy ktoś może z uzytkowników zaliczył juz taką operację ?
chodzi mi o wstępne koszta :jezor: bo mnie to czeka i macie może kogoś godnego polecenia w okolicach gliwic ? ja wiem, ze zawsze można kupic drugi silnik ale niestety nigdy nie bedzie pewności,że będzie oki :)

pzdr_g


jeden golf to za mało . . . b2 szczupak w Krakowie, teraz Jetta !

Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » pt kwie 17, 2009 12:31

sam to zrób , żadna z tego filozofia :) . Dlaczego chcesz ją remontować ? .


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
Goffer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 06, 2009 00:30
Lokalizacja: Gliwice ( SG )
Kontakt:

Post autor: Goffer » pt kwie 17, 2009 12:43

heh!
no pewnie :rotfl: generalnie pięknie kompresi cisnienie w układ chłodzenia no i na bagnecie tez już widać obecność wody :grin: wszystko zapewne okaże sie po sciągnięciu głowicy. Szkoda mi silnika bo to 2.9 .. Ech, no niestety stara prawda, tanie mięso psy jedzą :grin: tak wstępnie liczę koszty na ok 1,5k :grrr:

pzdr_r


jeden golf to za mało . . . b2 szczupak w Krakowie, teraz Jetta !

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt kwie 17, 2009 12:59

Remont głowicy to ok 700zł (licze tak jak ja zapłaciłem za 2 głowice w v-ce więc tu może wyjść taniej). Ja robiłem, gniazda, prowadnice, przytarte zawory, uszczelniacze, sprawdzenie szczelności i planowanie. i 700zl za 2 glowice wyszło.
W vr jest jedna głowica więc i roboty mniej. Teraz pytanie czy sam bedziesz to rozbierał czy oddajesz do mechanika?.
Jeżeli sam to dojdą ci do tego tylko części jakie musisz założyć nowe. Śruby, uszczelki ewentualnie prowadnice i naciągacz do rozrządu.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt kwie 17, 2009 13:57

Po znajomości ostatnio TheGwiazdor robił i 500zł wyszło. Prowadnice do ABVa są dość drogie bo ponad 19zł za sztukę, do tego szlif gniazd i zaworów, sprawdzanie lub szlif płaszczyzny i inne duperele.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt kwie 17, 2009 14:03

TAZ pisze:i inne duperele.
I to zakończenie jest najważniejsze bo tych "dupereli" zawsze wychodzi trochę w trakcie prac nad silnikiem i trzeba niestety się liczyć z tym zanim się zabierze do pracy.
Co do ceny tak jak pisałem za 2 głowice od v-ki zapłaciłem 700 za jedna dużą w vr-ce może wyjść trochę mniej, chociaż dużo zależy od użytych części i zakładu który to robi.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Goffer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 06, 2009 00:30
Lokalizacja: Gliwice ( SG )
Kontakt:

Post autor: Goffer » pt kwie 17, 2009 23:38

hej !
a nie lepiej pilnikiem ??? a super finisz papierem wodnym na szybie ??
tak na serio, to same uszczelki, śruby to wydatek ok 500 pln, sprawdzenie szczelności głowicy plus planowanie ( jak będzie ok to 150 - 200pln ) plus robocizna jakieś 300 - 400 pln .. czyli tutaj kwota ok 1,5kpln robi się realna....
jak sciągnę głowicę ( mam nadzieję, że w poniedziałek) to już bedzie prawie wszystko wiadomo :)

pzdr_g :hehe:


jeden golf to za mało . . . b2 szczupak w Krakowie, teraz Jetta !

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob kwie 18, 2009 10:52

Gdzieś ty takie ceny znalazł ???? Z sufitu to piszesz czy jak ???? Plan głowicy max 100zł, sprawdzanie szczelności max 80zł, szlif zaworów 12X 12zł max, szlif gniazd to samo, wymiana prowadnic 20zł + prowadnice, czyli 20zł + 25zł max X 12, do tego uszczelniacze i poskładanie do kupy.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob kwie 18, 2009 13:27

Goffer pisze:hej !
a nie lepiej pilnikiem ??? a super finisz papierem wodnym na szybie ??
tak na serio, to same uszczelki, śruby to wydatek ok 500 pln, sprawdzenie szczelności głowicy plus planowanie ( jak będzie ok to 150 - 200pln ) plus robocizna jakieś 300 - 400 pln .. czyli tutaj kwota ok 1,5kpln robi się realna....
jak sciągnę głowicę ( mam nadzieję, że w poniedziałek) to już bedzie prawie wszystko wiadomo :)

pzdr_g :hehe:
Planowanie to ok 80zl w Warszawie.
Uszelka głowicy do vr to ok 60-80 zl za dobrą uszczelke. Po 300zl to chyba niedawno metalowe były do kupenia.
Cała komletna regenracja głowicy w profesjonalnym warsztacie to koszt ok 350zl W Warszawie.
I zanosisz zostawiasz, odbierasz gotową do zamontowania.
Jakby to miłao wszystko tyle kosztować to nikt by nierobił glowic.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Goffer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 06, 2009 00:30
Lokalizacja: Gliwice ( SG )
Kontakt:

Post autor: Goffer » ndz kwie 19, 2009 00:56

ok..

ja mam nadzieję też, że wyjdzie taniej.
postaram się wkleić rozpiskę z cześćiami w poniedziałek..
być może warsztat się rozpędził ale tak mi to mniej więcej naświetlili.


pzdr_g


jeden golf to za mało . . . b2 szczupak w Krakowie, teraz Jetta !

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » pn kwie 20, 2009 08:42

Marioo pisze:
Goffer pisze:hej !
a nie lepiej pilnikiem ??? a super finisz papierem wodnym na szybie ??
tak na serio, to same uszczelki, śruby to wydatek ok 500 pln, sprawdzenie szczelności głowicy plus planowanie ( jak będzie ok to 150 - 200pln ) plus robocizna jakieś 300 - 400 pln .. czyli tutaj kwota ok 1,5kpln robi się realna....
jak sciągnę głowicę ( mam nadzieję, że w poniedziałek) to już bedzie prawie wszystko wiadomo :)

pzdr_g :hehe:
Planowanie to ok 80zl w Warszawie.
Uszelka głowicy do vr to ok 60-80 zl za dobrą uszczelke. Po 300zl to chyba niedawno metalowe były do kupenia.
Cała komletna regenracja głowicy w profesjonalnym warsztacie to koszt ok 350zl W Warszawie.
I zanosisz zostawiasz, odbierasz gotową do zamontowania.
Jakby to miłao wszystko tyle kosztować to nikt by nierobił glowic.
Pozdrawiam
daj namiar na ten profesjonalny zakład za 350zł... bo w wawie w auto-szlifie chca znacznie więcej bo x3


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 20, 2009 10:04

daj namiar na ten profesjonalny zakład za 350zł... bo w wawie w auto-szlifie chca znacznie więcej bo x3
Mogę ci dać namiar na mechanika który mi robił silnik i on zawoził głowice do naprawy. ale to na priv jeżeli jesteś zainteresowany poważnie, a nie piszesz złośliwie.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn kwie 20, 2009 10:56

Marioo pisze:Mogę ci dać namiar na mechanika który mi robił silnik i on zawoził głowice do naprawy. ale to na priv jeżeli jesteś zainteresowany poważnie, a nie piszesz złośliwie.
Marioo dawaj namiar na ogólnym :-) Albo jak nie chcesz to daj mi na priv :-)
Może się kiedyś przydać :-) Pozdro :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szymonrs » pn kwie 20, 2009 15:07

Marioo pisze:
daj namiar na ten profesjonalny zakład za 350zł... bo w wawie w auto-szlifie chca znacznie więcej bo x3
Mogę ci dać namiar na mechanika który mi robił silnik i on zawoził głowice do naprawy. ale to na priv jeżeli jesteś zainteresowany poważnie, a nie piszesz złośliwie.
borń boże złośliwie...
mechanik mnie nie interesi, tylko sam zakład obróbki silników.
wszystkie głowice jakie robiłem woziłem do autoszlifu na białołęcką ale niestety pełen komplet to u nich 1000zł więc warto mieć tańszą(mam nadzieje że równie dobrą) alternatywę...
może być na PW choć dobry kontakt powinien być dostępny dla innych userów


"Red Devil" Golf mk2 ABVT 4motion 722PS 855Nm ?second car

Zablokowany

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości