Lewarek zmiany biegów do VR od mk4

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Majki93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 16:53
Lokalizacja: ELA / DW

Lewarek zmiany biegów do VR od mk4

Post autor: Majki93 » sob paź 03, 2015 15:58

Witajcie, wybierak 02J 301 232 A podejdzie do skrzyni DZL bezproblemowo? Na chwilę obecną mam stary typ 02A, a zmieniłem lewarek z linkami na te przykręcane i pozostał mi jeszcze wybierak do zmiany, wydaje mi się, że powinien pasować, ale wolę się upewnić :) Co należy zrobić w przypadku, gdyby byłe różne średnice wałków? Czytałem już kilkukrotnie o tym, że wałki mogą być różne, ale zawsze była odpowiedź ,,mała przeróbka tu, trochę tam i pasuje", ale co to za przeróbka? Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo samochód stoi unieruchomiony.


Mój temacik: KLIK, KLIK, KLIK!!!

Obrazek

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Lewarek zmiany biegów do VR od mk4

Post autor: dawid018 » sob paź 03, 2015 20:22

Majki93 pisze:ale co to za przeróbka?
w moim przypadku było to przeszlifowanie lub przetoczenie wałka do odpowiedniej średnicy


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Majki93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 16:53
Lokalizacja: ELA / DW

Lewarek zmiany biegów do VR od mk4

Post autor: Majki93 » pt paź 09, 2015 19:12

No i powracam, całe szczęście udało się zakupić wybierak z golfa 1.8T, który ma średnicę taką samą jak ten, który miałem. Ale mam problem, 2 i 4 wchodzi pięknie, ale wsteczny, 1, 3 i 5 nie wchodzą, czyli wszystkie biegi, gdzie lewarek idzie do przodu. Czy powodem tego może być nieco dłuższy wałek nowego wybieraka (ok. 1cm)? I czy mogę go najzwyczajniej w świecie przyciąć do długości starego? Lewarek starego typu z wysoką obudową, linki i wybierak na końcówkach, które są blokowane tymi spinkami (dwie strony wcześniej pokazane - te na śrubki). Regulowałem wszystko wg. filmiku na YT.

EDYCJA: Już problem rozwiązany, wystarczy się przyłożyć do regulacji i wszystko chodzi jak należy. Nie potrzeba żadnych kombinacji. Faktycznie, zakres ruchu linki jest niewielki, gdzie wszystko dobrze chodzi.


Mój temacik: KLIK, KLIK, KLIK!!!

Obrazek

zajcm3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 19:06
Lokalizacja: Jaworsko

Lewarek zmiany biegów do VR od mk4

Post autor: zajcm3 » czw mar 10, 2016 16:17

Odpokuje, ktoś ma numery mechanizmu zmiany biegow ktory moge zastosowac do golfa III 16V P&P?? :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości