vr6 nie chce odpalic rysy na kopółce POMOCY

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

zbyszekptaszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:06
Lokalizacja: mopolis

vr6 nie chce odpalic rysy na kopółce POMOCY

Post autor: zbyszekptaszek » śr mar 17, 2010 17:28

witam mam taki problem auto szarpalo na dolnych obrotach brakowalo mocy na wyzszych wszystko bylo ok jechalem i nagle zgaslo zauwazylem ze na kopolce na wyjsciu przewodu na cewke sa rysy tak jakby wypalone palec tez jakis dziwny osad ma auto kreci ale nie moze zapalic
zdjolem przewod idocy z cewki do kopolki zdjolem przy kopolce przekrecilem zaplon i iskra jest bardzo dobra
mmam pytanie czy takie rysy na kopolce maga byc objawami tego dodam ze kopolke wyczyscilem dokladnie ale nic nie dalo
co moglo jeszcze pojsc czy to tylko kopolka czy mioze palec czy caly aparat zaplonowy
auto to golf 3 z 92 r silnik AAA 2.8 vr6 174 km

pomocy !!!!!!
niech ktos mi podpowie czy te szarpanie przed awaria to wina zaplonu a dokladni e kopolki



Awatar użytkownika
kotekavr6
VR6
VR6
Posty: 133
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:53
Lokalizacja: szczekociny

Post autor: kotekavr6 » śr mar 17, 2010 17:36

kolego różne sa przyczyny,iskra moze byc ale za słaba,w tych aparatach czesto pada czujnik halla odpowiedzialny za zaplon,ostatnio znajomy miał te same objawy i okazalo sie ze ap siadł,kupił odemnie i śmiga



zbyszekptaszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 20:06
Lokalizacja: mopolis

Post autor: zbyszekptaszek » śr mar 17, 2010 17:45

dodam ze gdy zaczol tak dziwnie chodzic na kopolce bylo duze przebicie wlasnie przy kablu laczacym z cewka i tam na tym srodkowym wyjsciu z kopółki jest rysa mwypalona tam wlasnie gdzie to przebicie

kto mi powie gdzie jeszcze moge dostac nowa kopolke i palec czy to razem z kopolka upie czy oddzielnie trzeba



Awatar użytkownika
kotekavr6
VR6
VR6
Posty: 133
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 16:53
Lokalizacja: szczekociny

Post autor: kotekavr6 » śr mar 17, 2010 17:53

nowa kopułka ok 40zl w sklepie palec tez kup nowy i zobacz czy usterka minie



Awatar użytkownika
Fałer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 20:17
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: Fałer » śr mar 17, 2010 21:16

Nowy komplet palec + kopułka Boschowski lub Beru to około 100-120zł także nie ma na czym oszczędzać.. Można to kupić osobno, jasne..


[img]http://img31.imageshack.us/img31/6241/sygnp.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246776]:grin: Mój Passiasty Variat :grin:[/url]

Rokoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 17:43
Lokalizacja: uk

Post autor: Rokoś » czw mar 25, 2010 23:42

moze wyrobil sie bolec, na ktorym siedzi palec wtedy palec kreci sie nierowno i zawadza o scianki kopulki. Auto szarpie i gasnie. Wtedy wymiana aparatu tylko cie ratuje.


tylko .: R32

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości