Dobra moc a mały moment.

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Paździoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw sie 28, 2008 20:10
Lokalizacja: Śląsk (SRB)

Dobra moc a mały moment.

Post autor: Paździoch » ndz lut 20, 2011 15:33

W ostatnim czasie byłem na hamowni i nie wiem czy się cieszyć czy też nie,moc wyszła dobra bo 186km ale moment 220 mnie niepokoji bo wyszedł mały.Czym to może być spowodowanie?Od jakiegoś czasu zauważyłem ze sprzęgło zaczyna się ślizgać.Może to wina sprzęgła?
Obrazek



HGP vr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 23:47
Lokalizacja: z garażu..:P

Dobra moc a mały moment.

Post autor: HGP vr6 » pn lut 21, 2011 20:04

wymien sprzęgło i sprawdz :) :panna:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Dobra moc a mały moment.

Post autor: TAZ » wt lut 22, 2011 09:34

Jakie masz przeróbki zrobione przy silniku ?? Wydech, dolot, głowica ??



Awatar użytkownika
Adanio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob lut 06, 2010 17:45
Lokalizacja: LUB (prawie Lublin)
Kontakt:

Dobra moc a mały moment.

Post autor: Adanio » wt lut 22, 2011 16:52

Ja miałem jeszcze lepiej bo:
:jaja: 177KM i 213Nm w 2.9
Ale byłem na takiej hamowni co goście czaili mniej ode mnie i wynik był wg normy EWG coś tam coś tam a podane cisnienie powietrza 1030 albo 1040hPa (gdzie pogoda tego dnia padła, lało cały dzień i wszyscy podawali 990hPa :D ) Jak zacząłem to przeliczac orientacyjnie na DIN to wychodziło około 182-183 KM (dla tego cisnienia co podali) albo około 188-189KM (dla 990hPa), a momentu nawet już nie próbowałem.
Wg mnie ten pomiar o kant d... potłuc bo na moje oko to moc nie miała być prawa tak duża, a moment z kolei przymały. O niczym niewytłumaczalnych falach na wykresie nie wspominam.
Tak więc z tymi hamowniami to czasem tylko więcej pytań niż odpowiedzi :P Ogólnie nie polecam hamowni ZAMEL w Białej Podlaskiej mimo ze to niby MAHA.
A jeszcze dodatkowo miałem trochę zwężony dolot przez moja nadgorliwośc i niedopatrzenie :kac:



Awatar użytkownika
Paździoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw sie 28, 2008 20:10
Lokalizacja: Śląsk (SRB)

Dobra moc a mały moment.

Post autor: Paździoch » wt lut 22, 2011 19:50

Jak widać robiłem pomiaty na hamowni V-tech.
TAZ pisze: Wydech, dolot, głowica ??
Kolektor ABV czyściłem układ wtryskowy,zmieniłem dawki wtrysku.
Po samym kolektorze i czyszczeniu było widać róznice ale po zmianach dawki jest jak jest :ass:
Adanio pisze:Wg mnie ten pomiar o kant d... potłuc bo na moje oko to moc nie miała być prawa tak duża, a moment z kolei przymały. O niczym niewytłumaczalnych falach na wykresie nie wspominam.
Wytłumacz bardziej.



Awatar użytkownika
Adanio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob lut 06, 2010 17:45
Lokalizacja: LUB (prawie Lublin)
Kontakt:

Dobra moc a mały moment.

Post autor: Adanio » śr lut 23, 2011 01:36

Oj, sorki źle się wyraziłem - z tym kantem d... to chodziło mi o mój pomiar :)
Chociaż u Ciebie te falki wyglądają bardzo podobnie jak u mnie.
W każdym razie trzeba wyniki z hamowni traktować z przymrużeniem oka, najlepiej jak na jednej hamowni jednego dnia hamuje się kilka samochodów np należących do znajomych czy klubowiczy to wtedy jest jakiś realny punkt odniesienia. Ja jechałem ponad 120Km na najbliższą hamownię Maha bo chciałem zeby była to Maha, a na miejscu okazało się ze w stodole mojej ciotki uzyskałbym lepsze warunki jeśli chodzi o utrzymanie stanowiska pomiarowego :D Jakbym wiedział to jechałbym 230 km do Łodzi na "klubową" hamownie.



Awatar użytkownika
Paździoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: czw sie 28, 2008 20:10
Lokalizacja: Śląsk (SRB)

Dobra moc a mały moment.

Post autor: Paździoch » śr lut 23, 2011 02:15

Adanio,różnica jest odczuwalna w poprawie osiągów po tym co zrobiłem.Na hamowni pokazano ze jest 186 więc może jest,fakt faktem vr-a zbiera się lepiej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości