Wydech w VR6 24V- sondy, średnica

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Wydech w VR6 24V- sondy, średnica

Post autor: killerx » pn paź 21, 2013 21:46

Witam. Planuje w swoim mk4 z silnikiem 2.8 VR6 (AUE) zrobić na zamówienie kompletny wydech (od kolektorów) z kwasiaka, bez katalizatora. Zastanawiam się czy będę miał problemy z sondami lambda nawet po zastosowaniu emulatorów sond... ? Mam dwie sondy przed i dwie za katem. Czy konieczna będzie modyfikacja oprogramowania aby komputer nie czytał wartości z sond za katem ?
Druga sprawa- jaka będzie najbardziej odpowiednia średnica wydechu oraz ilość tłumików ? Niektóre firmy proponują mi średnicę 70mm, inne 65mm (tyle jest w serii). Tak samo ilość tłumików- jedni proponują dwa tłumiki, inni jeden końcowy. Moje wymagania- wydech ma być "donośny", ale taki żeby był do zniesienia podczas długich tras. Najbardziej chodzi mi o wydobycie pięknego pomruku VR-a czego nie daje seryjny układ wydechowy. Osobiście skłaniałbym się ku średnicy 70mm, ale nie chciałbym mieć żadnych spadków mocy z powodu za dużej średnicy itd.
Z góry dzięki za info :)

Pozdrawiam


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Wydech w VR6 24V- sondy, średnica

Post autor: kkkacper » pn paź 21, 2013 21:58

ja przy tym silniku mialem zrobione 2.5 cala, a tak na dobra sprawe jak na n/a to i to moze byc za duzo.. do tego 2 tlumiki.. sondy przed katami musza zostac, a te za mozesz wywalic i nie powinno nic mega szczegolnego sie dziac (poza bledem na kompie.. mozliwe, ze bedzie sie palil service - nie wiem bo u mnie nie bylo to spiete na nowych zegarach).. poczuj sobie w necie o wydechach w n/a.. wedlug mnie jeden tylko tlumik to srednie rozwiazanie ze wzgledu na zaburzenie zjawisk falowych dotyczacych opuszczajacych uklad spalin.. ale tak na prawde malo kto wie jak idealnie zrobic uklad wydechowy do n/a ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Ladro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: czw lis 06, 2008 12:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydech w VR6 24V- sondy, średnica

Post autor: Ladro » wt paź 22, 2013 16:00

Jedz do GTO do Czechowic-Dziedzic i sondy za katem GTO programem wywali.Digitune.pl szukaj.


3 x PG było
czas na VR6+ obecnie corrado 2.8 24V BDE.Za jakiś czas r32.

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości