Regulamin działu SPEED

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Regulamin działu SPEED

Post autor: bugalon » pt lut 07, 2014 01:20

Uwaga, nowy regulamin wchodzi w zycie z dniem 07.02.2014 (godzina 0:00).

I. Słowo wstępu

Dział speed służy do wymiany informacji na temat:

a) swapów i modyfikacji silników
b) swapów i modyfikacji układów przeniesienia napędu
c) swapów i modyfikacji układów hamulcowych i zawieszeń
d) modyfikacji układów dolotowych i wydechowych
e) modyfikacji układów paliwowych
f) modyfikacji sterowników i układów elektrycznych/elektronicznych.

Przez modyfikacje rozumie się zmiany przynoszące wzrost mocy, poprawę trakcji czy poprawę skuteczności hamowania.

II. Zasady:

1. Najpierw czytaj, potem pytaj. Zanim napiszesz nowy post użyj opcji szukaj. Szczególnie przydatna jest wyszukiwarka ta na samym dole strony.
2. Precyzuj swoje tematy. Jeśli coś swapujesz, pisz z jakiego auta i do jakiego, jeśli modyfikujesz, napisz w jakim aucie robiona jest modyfikacja i przy jakim silniku/skrzyni.
3. Pamiętaj, że silniki są do siebie podobne. Zanim stwierdzisz, że czegoś nie możesz znaleźć zobacz, czy nie ma podobnego tematu dla silnika o bliźniaczej konstrukcji.
4. Speed nie jest działem technicznym. Wszystkie tematy związane z naprawą, diagnozą czy usuwaniem usterek codziennej eksploatacji będą usuwane. Od tego jest dział techniczny.
5. Speed nie jest katalogiem olejów/filtrów/tłumików. Wszelkie tematy dotyczące doboru olejów,filtrów czy wydechów do silników seryjnych (ewentualnie po samym programie) będą usuwane.
6. Speed nie jest źródłem danych technicznych seryjnych samochodów. Wszelkie tematy na temat poziomu spalania, prędkości maksymalnych czy wymiarów nadwozia będą usuwane.
7. Speed nie jest szkołą mechaniczno/ślusarsko/spawalniczą. Wszelkie pytania na temat tego jak coś odkręcić, uciąć, przetoczyć, przyspawać będą usuwane
8. Speed nie jest działem uczącym techniki jazdy. Wszelkie tematy o tym jak skręcać, przyspieszać, hamować czy w ogóle prowadzić auto będą usuwane.
9. Speed nie jest działem dla "lanserów". Jeśli masz zamiar zadać pytanie, które nie będzie związane z podniesieniem mocy, poprawieniem trakcji czy poprawieniem skuteczności hamowania, narazisz się na nieprzychylność moderatorów a Twoj temat wyląduje w koszu. Dla lepszego zrozumienia tego punktu znajdziesz poniżej przykłady tematów które będą natychmiast usuwane;
a) "Który stożek lepiej ryczy"
b) "który bov lepiej sapie"
c) "który wydech ładniej mruczy"
10.Montaż filtra stożkowego, strumienicy, magnetyzera, zastosowanie ceramizera czy innego regeneratora nie jest traktowane w tym dziale jako modyfikacja. Takie tematy będą usuwane.
11.Nie powielaj tematów w kilku działach jednocześnie. Każdy post o tej samej treści zostanie usunięty.
12.W dziale Speed, nie ma demokracji, jest totalitaryzm. Jeśli w ocenie moderatorów temat/wpis/komentarz okaże się bzdurą i będzie mógł wprowadzić innych użytkowników w błąd lub narazić ich na dodatkowe koszty, zostanie autorowi przyznane ostrzeżenie a temat/wpis/komentarz poleci do zsypu.
13.Trzymaj poziom kultury osobistej podczas dyskusji. Wyzywanie, obrażanie czy pomawianie kogokolwiek o złodziejstwo czy oszustwo będzie karane ze szczególną surowością
14.Podczas dyskusji staraj się opanować emocje, skup się na faktach i problemie a nie na osobach które odnosza się do Twojego poziomu wiedzy, czy umiejętności. Ocenianie kogokolwiek będzie surowo karane. Dyskutujemy tutaj o rozwiązanich a nie o poziomie kompetencji ludzi.
15.Jeśli nie możesz wnieść żadnej wiedzy merytorycznej do tematu to milcz. Wszystkie posty nie dające odpowiedzi na zadane pytanie lub nie prowadzące dyskusji do rozwiązania problemu będą usuwane.
16.Trzymaj się tematu pierwszego postu. Wszelkie wypowiedzi nie na temat będą z postów usuwane.

III. Kary:

a) za pierwsze złamanie regulaminu dla osób, które nie napisały jeszcze 25 postów na forum, priv od moderatora
b) za pierwsze złamanie regulaminu dla osób, które napisały 25 i więcej postów na forum, ostrzeżenie (warn)
c) za powtórne złamanie regulaminu ban na 7 dni.
d) za wielokrotne powtarzające się łamanie regulaminu ban permanentny.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości