Swap z VR6 na R32

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Swap z VR6 na R32

Post autor: kkkacper » czw gru 04, 2014 12:02

vr6barlinek, taak jak mowie albo zamow nowe przeguby jedne i drugie i zrob customowa polos (zrobia Ci frezy jakie chcesz) albo kup polos z audi s3 i bedzie Ci paasowala i przegubem wewnetrznym i zewnetrznym w zwrotnice (bedziesz musial ja tylko odpowiednio skrocic u tokarza).. inaczej nic nie poskladasz..


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
vr6barlinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 15:08

Swap z VR6 na R32

Post autor: vr6barlinek » czw gru 04, 2014 20:18

kkkacper chyba faktycznie kupie zewnętrzne od mk3 vr6 wewnętrzne od sharana 2.8 24v i custom półośkę tylko teraz czy masz kogoś, bądź znasz kto by się podjął wystrugania tego, pewnie temat przerabiany nie raz, ale mi nikt nie przychodzi do głowy, zresztą w moim malutkim miasteczku nie znam nikogo kto by się tym zajmował, a nie dam pierwszemu lepszemu Jankowi co ma tokarke w garażu, chciał bym żeby to trochę wytrzymało bo nogę mam ciężką wiec dlatego też ta przekładka FGM bo z moim szczęściem przy zwykłym AAA po paru modach zajechałem 3 skrzynie CCM i już teraz na zimne chcę chuchać ;D


ONLY VR6

violet mk2 2.8 12v AAA & red mk2 3.2 24v BUB

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Swap z VR6 na R32

Post autor: kkkacper » czw gru 04, 2014 20:56

vr6barlinek, odpisalem Ci na zone.. przeguby zewnetrzne bierz z s3 jak masz okazje.. sa wieksze i masywniejsze od tych vr'owskich.. a jak i tak masz zmieniac to Ci nie robi.. a roznia sie wewnetrznym frezem od tych z vr'a wiec jak juz bedziesz customy robil to lepiej od razu pojsc w strone czegos mocniejszego.. takie moje zdanie.. ja sam za poozno sie o tym dowiedzialem i u siebie dalem zewnetrzne z vr'a, a teraz robilbym juz pod te wieksze..


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Rapcio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: śr lis 10, 2004 22:28
Kontakt:

Re: Swap z VR6 na R32

Post autor: Rapcio » śr gru 24, 2014 12:53

MateuszCBR - Ja polecam skrzynie 5 biegów z VR5. Akurat w moim Golfie 4 po swapie na 2.8 BDE założyłem skrzynie z VR5 FBK i jezdzi sie super na takim zestawie (V-max 240km/h) Autem jezdze na codzień od półtora roku. Koło jednomasowe odelżone z VR6 12v i sprzęgło z 12v i zero problemów. Przy swapie miałem całego golfa 4 i miałem skrzynie 6 biegową ale po pierwsze skrzynia jest znaczie cięższa od 5 biegów, poza tym dwumas i droższe sprzęgło. Poprostu mi się nie widzi ta skrzynia w FWD. Teraz będe swapował na R32 i również zostawiam skrzynie z VR5. Lubie te skrzynie bo są dobre i tanie. Ostatnio wyrwałem na allegro skrzynie VR5 za 230zł a 6 biegów 4motion wiadomo ile kosztuje... Także jak uważasz każdy chwali swoje rozwiązanie :)



Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

Swap z VR6 na R32

Post autor: MateuszCBR » śr gru 24, 2014 16:22

Rapcio, też bardzo sobie chwale FBK. W vr6 robi konkretną robote, a co najważniejsze jest nic się z nią nie dzieje jak z skrzyniami ori VR6. Jeździłem na CCM i to była porażka :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości