2.3 v5 AGZ w MkII

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
maroxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: sob gru 31, 2005 14:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

2.3 v5 AGZ w MkII

Post autor: maroxxx » sob lip 11, 2015 01:32

Witam, jestem w trakcie swapu z 1.8 rp, na 2.3 agz, sporo osób posiada już ten silnik w mk2, ale nie mogę znaleźć zbyt wiele informacji na ten temat, głownie by mnie interesowało: Czy do swapu muszę wrzucić kołyskę z mk3 vr6 (czy w takim przypadku ze zwykłego gti jest taka sama, czy musi byc z vr6?), kołyskę spinam z wahaczami od mk2, oraz ze stabilizatorem z mk2?, belka przednia powinna pochodzić od passata B3 vr6?, natomiast łapy silnika i skrzyni od golfa 3 vr6? Ponadto ktoś wspominał iż należy zastosować zbiornik paliwa od golfa III, z włożonym wkładem z mk4 (pompa pływak), to prawda? Ponadto jak wygląda sprawa z półośkami, z tego co słyszałem lewa pasuje z mk2, natomiast prawa z ibizy tdi z przegubami wewnętrznymi z vw t4. Interesuje mnie również kwestia zegarów, chciał bym zostawić te z mk2, tylko jak wygląda kwesta np obrotomierza, da się go w jakiś sposób przeskalować aby odczytywał prawidłowe wartości z silnika 5 cylindrowego? Ponadto jeśli ktoś będzie w stanie podzielić się innymi istotnymi szczegółami takiej przekładki, będę wdzięczny. Pozdrawiam


Mój fire & Ice
Obrazek
&
Mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=461343

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości