swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
wrcnator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 19, 2014 21:36
Lokalizacja: Opole, Kup

swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: wrcnator » śr sie 12, 2015 17:31

Witam!
Szukałem, dzwoniłem i pytałem. Lecz cały czas są inne odpowiedzi... Piszę teraz do was forumowicze ponieważ chcę jeszcze więcej wiedzieć :)
Mam Toledo z silnikiem 2.3 vr5 AQN i chcę go włożyć do golfa mk4 (silnik 1.9TDi 90km). Nigdy nie swapowałem Vry, bylem obecny przy swapie aqna i sam robiłem swapa ale 16V do mk2 więc wiecie...
I teraz chciałbym zrobić swapa z toledo do golfa lecz nie wiem jak tam jest z elektryką oraz mocowaniami i jakoś ciężko mi się za to zabrać. Czy łapy powinny podejść? Wiem że był problem ze skrzynią.
Kumpel mówił że jest srogi problem z elektryką więc niech się ktoś doświadczony wypowie na ten temat.
Ktoś mówi że jeśli się nie znasz na tym lub nie robiłeś tego wcześniej to nie ma bata żebyś to zrobił, nie zgadzam się z tym ponieważ sam przeglądałem strony, fora i dzięki wszystkim postom sam przygotowałem się do swapa 16V i przeszczep się powiódł :)
Także proszę was o odpowiedzi i ciekawostki na temat takiego rodzaju swapa ponieważ chcę się z tym jak najszybciej zabrać.
Co powinniśmy jeszcze zrobić żeby wszystko dobrze spasować? I ogólnie prosiłbym o porady od was doświadczonych forumowiczów ! :D Dzięki wielkie, kłaniam się nisko.
Pozdrawiam! :smirk:


Golf mk4 GTI 1.8T by Rico

" Katuj swe auto mówili, będzie fajnie mówili. Mieli rację :D "

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: kkkacper » śr sie 12, 2015 23:31

wszystko zalezy od Twoich umiejetnosci, ktorych zaden z Nas nie jest w stanie okreslic, wszystko sie da jesli jest sie odpowiednio kumatym.. nie bardzo rozumiem czemu mialby byc problem ze skrzynia? skoro 2.3 szly zarowno w toledo jak i w mk IV to gdzie Ty tu widzisz problemy? Wystarczy podejsc do obu aut podniesc maske i popatrzec, skoro nie masz dwoch lewych rak, a z tego co piszesz wynika, ze tak nie jest to idz do garazu i rusz glowa.. napewno pojdzie Ci o wiele szybciej jak juz ruszysz robote niz jak bedziesz czekal tu na odpowiedzi ;) pozdro


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
wrcnator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 19, 2014 21:36
Lokalizacja: Opole, Kup

swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: wrcnator » czw sie 13, 2015 09:33

kkkacper, Dzięki :)


Golf mk4 GTI 1.8T by Rico

" Katuj swe auto mówili, będzie fajnie mówili. Mieli rację :D "

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: Jacek6804 » czw sie 13, 2015 09:48

Ja robiłem koledze swap do bory tdi (1,9 ajm ale jeszcze bez pompy w zbiorniku) i włozyłem 2,8 BDE (bliźniak AQN)
Wszystko super poza elektryka, bardzo sie namęczyłem aby to db chodzilo... Mechanicznie jest bajka, jak masz dawce toledo to lajt, jak coś to ten kpl. swap z bory jest na handel ;)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
wrcnator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 19, 2014 21:36
Lokalizacja: Opole, Kup

swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: wrcnator » czw sie 13, 2015 12:13

Jacek6804, opowiadaj o tej elektryce. Tylko elektryka BDE różni się trochę od AQNa ;) Ale pisz, napewno się przyda.


Golf mk4 GTI 1.8T by Rico

" Katuj swe auto mówili, będzie fajnie mówili. Mieli rację :D "

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: Jacek6804 » czw sie 13, 2015 12:30

wrcnator pisze:Jacek6804, opowiadaj o tej elektryce. Tylko elektryka BDE różni się trochę od AQNa ;) Ale pisz, napewno się przyda.
Tylko kablami do 1 cylindra i tym że sa 4 sondy a nie 2 :)

Trrzeba w skrzynce podlaczyc przekażnik do pompy paliwa (i to są jaja bo on nie steruje tylko pompą jak w mk3 np tylko abs itp chyba) Pompe w zbiornik i kable ciągnąć, układ paliwowy przerobić aby filtr koło zbiornika dać, tu w tym tunelu koło aku jest taka duza kostka, w asv masz 8 pinów na 99% a w aqn na 100% 14 pinów, trzeba kable ciągnąć, miałem zapisane gdzie jaki kabel ale straciłem te dane:/(napewno trzeba puścić 2 kabelki do licznika, jeden do sterownika wentylatorów i coś jeszcze), (miałem calą wiązkę z mk4 bde i kabel po kablu szukałem dokąd idzie) Tą kostkę i tak trzeba calą lutować. Te kostki w podszybiu co są, to jedna nie pasuje, ale wystarczy naciąc w jednym miejscu ją. Pedał gazu z tdi nie pasuje, odpala ale nie wkreca się na max obroty. ogólnie miałem problem z tym aby ruszyły zmienne fazy rozrządu i czujniki położenia wałków, ale jakoś do tego doszedłem... Licznik oczywiście z benzyny musi być, To był najdłuższy swap jaki robiłem... Tydzień przy tym siedziałem, w czym 2 dni to mechanika, a 5 elektryka...
Na LeonClub jest chyba tez gościu co w leonie ma swap z tdi na v5 też :)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
wrcnator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 19, 2014 21:36
Lokalizacja: Opole, Kup

swap toledo 2.3 vr5 -> golf mk4

Post autor: wrcnator » czw sie 13, 2015 21:41

Jacek6804, dzięki za info. Miałbym do Ciebie prośbę. Poszukałbyś u siebie te schematy od elektroniki?
Będę umieszczał tutaj posty co i jak jak będę miał jakieś problemy, pozdro ;)


Golf mk4 GTI 1.8T by Rico

" Katuj swe auto mówili, będzie fajnie mówili. Mieli rację :D "

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości