SWAP napędu 4motion do toledo R32

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: SWAP napędu 4motion do toledo R32

Post autor: Jacek6804 » śr lis 25, 2015 13:29

kkkacper pisze:No nie musisz, bo po co? ;) nie wiem tylko jak bedzie ze zgraniem tego wszystkiego z pozostala elektronika jak esp itp jaknys chcial to ogarnac.. P.S. Nie odpisales mi co dla Ciebie znaczy dobra cena korb :helm:
na fb pisałeś? tam mam zapierdziel i nie łapię już się w wiadomosciach... dobra cena to 30-50% wartości:D Tak jak swap napędu za 600zł;p


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

SWAP napędu 4motion do toledo R32

Post autor: Jacek6804 » pn gru 07, 2015 00:06

Ma ktoś jakiś schemat lub wie dokąd ida kable od sterownika haldexa? Nie posiadam wiązki, a jedyne informacje jakie udało mi się zebrać to tylko to jakie kolory kabli są przy kostce wiązki przy haldexie

kostka od auta kostka od haledxa

pin nr 1 zielono czarny pin nr 1 różowy

pin nr 2 brązowy pin nr 2 czarny

pin nr 3 czerwono czarny pin nr 3 biały

pin nr 4 brązowo żółty pin nr 4 niebieski

pin nr 5 siwo biały pin nr 5 brązowy

pin nr 6 brak kabelka pin nr 6 brak kabelka

pin nr 7 pomarańczowo brązowy pin nr 7 niebiesko siwy

pin nr 8 pomarańczowo czarny pin nr 8 niebiesko pomarańczowy


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

SWAP napędu 4motion do toledo R32

Post autor: kkkacper » pn gru 07, 2015 02:07

daj jakies dane dawcy to moze bede w stanie cos poratowac..


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

SWAP napędu 4motion do toledo R32

Post autor: hubi_pl » wt gru 08, 2015 00:35

Może to Ci pomoże:
http://www.klubtt.pl/showthread.php?716 ... 82a-haldex" onclick="window.open(this.href);return false;

Kupiłeś 1 generację haldexa tak? Silnik pisałeś że masz z TT mk2 a tam siedziała 2 generacja z BUBem, ale 1 była w TT mk1, więc silnik z nią współgra.

Czy planujesz coś przerabiać w silniku? w sensie uturbiania? Jak nie, to moim zdaniem nie ma sensu sportowy sterownik, ani ecumaster ani blue haldex.

Ja miałem TT mk1 1.8T 225KM i zmieniłem tylko insert w sterowniku, wtedy jest przy załączeniu ok 49% na tył, czyli praktycznie masz 50/50. W mk2 TT miałem haldex 2 generacji i też to fajnie grało, ale nic nie zmieniałem w napędzie wszystko standardowe. Kolega ma około 550 KM w TT mk2 i dalej na seryjnym leci sterowniku.

Co do opowieści o prawdziwych i nie prawdziwych napędach to słyszę codziennie z racji pracy takie bzdury i nawet przestaje mi się chcieć odpisywać :p

A tak już poza konkursem, ostatnio stwierdziłem że Haldex jest fajniejszy niż np napęd 4x4 w porsche, gdzie tył ma więcej na starcie. Przód jest na stałe spięty i siła regulowana.

pzdr
Hubi


Mr Haldex ;)

Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Re: SWAP napędu 4motion do toledo R32

Post autor: Jacek6804 » wt gru 08, 2015 01:00

hubi_pl pisze:Może to Ci pomoże:
http://www.klubtt.pl/showthread.php?716 ... 82a-haldex" onclick="window.open(this.href);return false;

Kupiłeś 1 generację haldexa tak? Silnik pisałeś że masz z TT mk2 a tam siedziała 2 generacja z BUBem, ale 1 była w TT mk1, więc silnik z nią współgra.

Czy planujesz coś przerabiać w silniku? w sensie uturbiania? Jak nie, to moim zdaniem nie ma sensu sportowy sterownik, ani ecumaster ani blue haldex.

Ja miałem TT mk1 1.8T 225KM i zmieniłem tylko insert w sterowniku, wtedy jest przy załączeniu ok 49% na tył, czyli praktycznie masz 50/50. W mk2 TT miałem haldex 2 generacji i też to fajnie grało, ale nic nie zmieniałem w napędzie wszystko standardowe. Kolega ma około 550 KM w TT mk2 i dalej na seryjnym leci sterowniku.

Co do opowieści o prawdziwych i nie prawdziwych napędach to słyszę codziennie z racji pracy takie bzdury i nawet przestaje mi się chcieć odpisywać :p

A tak już poza konkursem, ostatnio stwierdziłem że Haldex jest fajniejszy niż np napęd 4x4 w porsche, gdzie tył ma więcej na starcie. Przód jest na stałe spięty i siła regulowana.

pzdr
Hubi
Do silnika zbieram już graty na turbo, jeszcze nie wiem ile będę chciał robić, ale nie jakoś strasznie dużo, bo to auto do jazdy codziennej które robi 30-40tys km rocznie. myślę 400-500KM chciał bym to na sterowniku seryjnym ogarnąć i ewentualnie insert. nie musi być mega petarda z miejsca bo na zawodach nigdzie nie startuję.
Haldex mam 1 generacji, silnik mam od tt2 i tam był 2 gen, ale to nie ma nic wspólnego z tym :)
Haldex jest z leona 2.8 a pompa abs będzie z golfa 4 2003r też 2,8 bde

Co do tt to pewnie mówisz o Żuczku? ;)


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

Awatar użytkownika
hubi_pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr lis 27, 2013 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SWAP napędu 4motion do toledo R32

Post autor: hubi_pl » śr gru 09, 2015 11:24

Jacek6804 pisze:Co do tt to pewnie mówisz o Żuczku? ;)
;)


Mr Haldex ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości