Golf 3 2.8 VR6 nie pali po remoncie

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

gabrys158
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:27

Golf 3 2.8 VR6 nie pali po remoncie

Post autor: gabrys158 » sob lis 28, 2015 07:16

Witajcie. ..teraz wróciłem z garażu po 2 dniach i 2 nocach przy moim golfie 3 2.8 vr6 i lipa nie zapali...potrzebował bym kilka informacji po pierwsze kolejnosc zaworów który pierwszy u od której strony liczymy? Kolejnosc zaplonu tzn kabli swiec ? I jeszcze tylko albo aż, informacji jak mają być ustawione, w jakiej pozycji krzywki na wale? Silnik mam po kapitalnym remoncie. Kręci i nie wiele mu brakuje do zapalenia ale zapalić nie chce. Strzela tez czasami w filtr jak by zawory były złe ustawione czy coś tylko problem w tym ze zaworów nie ruszam a wcześniej silnik palił. Jest mi w stanie ktoś pomóc ?


Przeniesiony , Stalu



Awatar użytkownika
Jacek6804
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 22:17
Lokalizacja: Złotopole

Golf 3 2.8 VR6 nie pali po remoncie

Post autor: Jacek6804 » śr gru 02, 2015 21:44

Rozrządu nie ustawiasz na krzywki tylko na znaki. ustawiasz wał na GMP (znak na kole pasowym, jak i na "zębatce" wału od str sprzęgła. Wałek pośredni też na znaki ustawiasz. Wałki rozrządu ustawiasz nacięciami na równo z płaszczyzną głowicy. I musi być wszystko ok, hydropopychacze zakładałeś nowe czy stare? Bo jak stare to trzeba wycisnąć bo potrafią podwieszać się zawory.


JEDYNE W POLSCE TOLEDO R36Turbo :) www.facebook.com/SeatToledoR36Turbo

gabrys158
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 23, 2015 18:27

Golf 3 2.8 VR6 nie pali po remoncie

Post autor: gabrys158 » pt gru 04, 2015 16:35

Dziś odbieram głowice bo mi pokrżywilo zawory. Rozrzad ustawiłem teraz według znaków tak jak to pokazuje mi autodata i etech wiec musi być dobrze i musi zapalić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości