Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: homer21 » ndz cze 15, 2014 19:45

JA mam z passata b3 i pasuje nie czaje z golfa III tak samo pasuje ,


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kappi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: sob lis 13, 2010 15:10

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: kappi » ndz cze 15, 2014 21:05

wszystko pasuje bez żadnego skracania :popcorn:


Obrazek
Golf mk2 USA 1.8T 20V AUM--> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=420945" onclick="window.open(this.href);return false;

michal_m18
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pn paź 29, 2007 14:08
Lokalizacja: WLKP

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: michal_m18 » pn cze 16, 2014 21:50

Wracając do przedniego mocowania w mk2, u mnie podeszła łapa od passata b3 2.0 benzyna + poduszka od 1.6td mk2. Wszystko spasowane idealnie :)



Cycu86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 13:13

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: Cycu86 » wt cze 17, 2014 19:04

wszystko jasne tylko ja caaly cas pytam o rozwiązania dla golfa mk1/ scirocco mk2 :)



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: czaja86 » śr cze 18, 2014 21:22

Jakie uszczelki zakładacie na DP do K03s bo zamówiłem jakąś w Intercarsa i przyszła taka dziwna że w środku był kołnierz metalowy a do wokoło reszta z jakiegoś tworzywa i teraz ciągle mi pierdzi tam. Nawet jak pastą posmaruję to po jakimś czasie mi ją wydmucha.



Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: homer21 » śr cze 18, 2014 23:42

No jak jakie spawanie uchwytów na łapy :D


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

Kalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 00:51
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: Kalik » sob cze 21, 2014 11:10

Dobra, przerwę Wam na chwilę wątek. Wahałem się, czy pisać ten post ale potrzebuję dość pilnie pomocy od kogoś kto już ten temat przerobił. Grzebałem w sieci przez pół nocy szukając informacji, porównując itd. Możecie mnie jechać, że jest na forum - nie znalazłem, zasnąłem, a czas goni.

Problemem jest pompa paliwa w 1.8t po modach. U mnie seryjna była padaką i została zmieniona u tunera na pompę z s4 b5 2.7 biturbo (podobno) oraz regulator ciśnienia paliwa na 4 bar. Jak łatwo się domyśleć, problem polega na tym, że pompa nie pasuje w kosz i w trakcie skręcania w prawo nie podaje paliwa. Temat jest ciężki, żeby ją wpasować w ori kosz, więc prosił bym o konkretną odpowiedź jaka pompa podejdzie pod ori kosz i wyda zapotrzebowaniu.

Szukałem w wielu miejscach, pompa którą mam podobno podaje ciśnienie 4 bar, w innym miejscu pisali, że 4,7 (wartości sprawdzane u różnych producentów), tuner twierdzi, że wydaje coś około 6 bar... Wszyscy piszą o pompach S3/R32 ale tutaj zaczynają się jaja. Na stronie VDO pompa od audi S3 jest 3 barowa. Koniec kropka, bo tak podają wszędzie - 3 bary. Natomiast R32 ( i tu zaczynają się jaja). W sklepach wszystkie zamienniki są podobno do R32, czyli pompki 3 barowe stosowane są od pojemności 1.4 aż do r32 ;) ale na stronie VDO pompka od R32 jest podobno 4 barowa. Ok, super już coś mamy. Tylko golf R jest 4motion, czyli zapewne ma zbiornik dwukomorowy . Co zrobić z dodatkowym wężem który wchodzi w pompkę? (zdjęcie z katalogu VDO pompy golf R32)

Obrazek

Ponieważ zależy mi na czasie, proszę o szybką odpowiedź. Jeżeli moja pompa z 2.7 biturbo rzeczywiście jest 4 barowa i daje radę, to skąd wziąć odpowiednią pompę, która będzie pasowała w seryjny kosz?


Obrazek

Awatar użytkownika
szpieg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 536
Rejestracja: sob mar 26, 2011 17:02
Lokalizacja: krk

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: szpieg » sob cze 21, 2014 11:27

zostaw to co masz, tylko postaraj sie o lepsze uszczelnienie w koszu (zrob tuleje redukcyjna ) juz o tym pisalem - strona 77


Mój GTI: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=499693
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Samochód jest dopiero mocny, kiedy boisz się do niego wsiąść i przekręcić kluczyk"

Kalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 00:51
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: Kalik » sob cze 21, 2014 11:48

Tak wiem szpieg, i dzięki Ci za to, bo praca chłopaków przy leonie trochę mnie podbudowała, cisnę zaraz do garażu i będę tam kombinował ale problem nie jest tak prosty jak by mogło się wydawać...

Ori kosz:
Obrazek

Ori pompa:
Obrazek

Moja pompa:
Obrazek

Pompa chłopaków Walbro (ta po lewo):
Obrazek

Otwór w Walbro jest centralnie dlatego dużo łatwiej było to ogarnąć. Pytanie jeszcze mam takie. Nawet jeśli ją uszczelnię, to którędy będzie zasysać paliwo z kosza? Tak samo walbro? bo nigdzie nie widziałem dodatkowych otworów, tak jak jest to w ori pompie.


Obrazek

Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: homer21 » sob cze 21, 2014 15:43

I co z tego ze ma 6 bar jak itak regulator 4 bary to ci itak da 4 na wtryski ja sam mam 6,5 bar pompe i regulator 3 bary i smiga ćiśnienie trzyma elegancko, Panowie mam pytanie ktoś bawil mi się n75 AGU i sobie kręcił śrubką xD i nie moge teraz tego ustwić albo przeładowuje albo za mało pompuje i tak w kółko , macie jakies pomysly jak to wyregulować ?


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

Kalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 00:51
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: Kalik » sob cze 21, 2014 17:31

homer21, dzięki stary, jesteś gość. Siedząc wczoraj w necie znalazłem temat na tym forum jakiegoś majstra z Wrocławia. Jacek... nazwiska nie pamiętam. Opisał całość jak dobrać odpowiednią pompę, pisał tam, że oprócz regulatora paliwa bierze się jeszcze ciśnienie doładowania, które u mnie wynosi ponad bar, więc pompa musi być minimum 5 bar z tego wynika. Do tego nie wiem dokładnie jakiej wydajności mam aktualną pompę ale bądź co bądź z paliwem wyrabia, wiedział byś to jeśli przeczytał byś co napisałem w pierwszym swoim poście i wiedział byś też, że seryjna pompa ma 3 bary, a regulator mam teraz 4 barowy. Jeśli chce się komuś pomóc trzeba wiedzieć co się pisze i o czym, a nie strzelać, bo możesz komuś spieprzyć auto i narobić kosztów.

Określ się o co Ci chodzi z tym N75, bo to jest elektrozaworek i ja w AGU tam żadnej śrubki nie mam, chyba że jest to gdzieś wewnątrz ale w takim razie może być już R.I.P.


Obrazek

Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: homer21 » sob cze 21, 2014 18:24

czytałem , może źle zrozumiałem pompy 1.8t mają wydajność 120l/h niezależnie od ciśnienie z tego co wiem, regulator jest po to żeby wyregulować ciśnienie i jeżeli będzie trochę większe to na pewno nie zaszkodzi , chodzi mi o tą śrubę fajnie by było jak by ktoś zmierzył suwmiarką ile ma tam wkręconą tą śrubkę :pub: Obrazek


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: czaja86 » sob cze 21, 2014 19:40

Kalik, zastanów się co piszesz. Pompa przy seryjnym 1.8t i doładowaniu 0,6 bara daje ciśnienie 3,6 bara a nie 3 bary. 3 bary to jest regulator na listwie paliwowej na wolnych obrotach a taka pompa po sofcie musi napompować 4,2 bara więc nie siej głupot na forum bo ktoś później to rozpowie. A u Ciebie po coś założono ten regulator 4 barowy być może po to że wtryski nie dawały rady na 3 barowym i się zapętlały.

https://www.youtube.com/watch?v=rZ8x2Sdl6ns tu masz przykład mojej pompy. Na wskaźniku widać przekłamanie ale jak pisałem okolice 3,7-3,8 bara uzyskuje seryjna pompa.



Kalik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz lip 22, 2012 00:51
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Dłubiemy i swapujemy 1.8T

Post autor: Kalik » sob cze 21, 2014 20:21

homer21, gdzieś w garażu mam stary zawór N75, jest uszkodzony ale nie był kręcony. Teraz jestem na :pub: ale później postaram się go poszukać i spróbuję wykręcić tę śrubkę. Mam nadzieję, że będzie widać ile była wkręcona.

czaja86, może i sieję głupoty ale jak tak to przepraszam, bo robiłem to nie świadomie. Sugerowałem się informacją od producenta, czyli np tak jak podaje VDO (info z oficjalnego webcatalogu), napisane jest 3 bar, elektryczna i tym się sugerowałem. Tak samo dla pompy którą posiadam producent podaje ciśnienie 4 bar. Ale to by tłumaczyło dlaczego tuner mówił mi, że pompa podaje około 6 bar...

To teraz mam do Ciebie pytanie, skoro w serii pompa dmucha np 3,6 bara, powiedzmy, że zmieniamy ciśnienie doładowania z 0,6 na 1,1 jak jest u mnie ale regulator zostaje 3 barowy. Jak zmusić pompę do wydajniejszej pracy i jak ta sama pompa zachowa się przy 4-ro barowym regulatorze ciśnienia paliwa?


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości