Dobrze filtrujący Stożek do 200zł.

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Kozel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 10:36
Lokalizacja: Tarnów

Dobrze filtrujący Stożek do 200zł.

Post autor: Kozel » wt cze 02, 2015 10:49

Witam Panowie,

Mam pewną rozkminę, otóż jestem zmuszony zainstalować stożek w 1.8t ponieważ silnik znajduje sie w Golfie
mk2 i nie mam miejsca na seryjną puszkę. A relokacja zbiornika do spryskiwaczy i poprowadzenie dolotu przez
seryjną puszkę wymaga znacznie większego zachodu niż wyspawanie CAI zakończonego stożkiem.
Problem jest w tym że rozsądne cenowo (do 200zł, K&N i Pipercross) filtry stożkowe w większości wypadków są filtrami mokrymi,
a szkoda mi przepływomierza na takie zabawy, no chyba że metrowa rura przed przepływomierzem z kilkoma kolankami wystarczająco
zabezpiecza przed osiadaniem oleju na przepływomierzu.
Ogólnie zależy mi na filtrze suchym przedewszystkim dobrze filtrującym w cenie do 200zł, chyba że ktoś ma
doświadczenia z filtrem mokrym, tylko nie zamocowanym bezpośrednio na przepływomierzu i przejechal powiedzmy 50 tys
km bez awarii przepływomierza.

Ogólnie jeśli była by możliwość uniknięcia uszkodzenia przepływomierza po zastosowaniu długiej rury i
mokrego filtra problem by się sam rozwiązał, bo filtry K&N mają całkiem fajne własności filtrujące
z tego co widziałem na teście oraz Pipercross zbiera całkiem sporo pochlebnych opinii.

Widziałem też suche filtry AEM na allegro za około 250zł i faktycznie może bym nagiął budżet do takiej
kwoty jeśli miało by to sens, ale nie znalazłem jakiegoś mocno niezależnego testu takich rozwiązań.


Golf mk3 ASZ + GTB2260vk -> Audi S3 -> Golf mk2 GTI G60 1.8 20VT -> e36 ligthweight M42B18 + Eaton M62 (in progress)

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Dobrze filtrujący Stożek do 200zł.

Post autor: marcinek84 » wt cze 02, 2015 13:13

Ja mam aoma filtr i używam zestawu do regeneracji k&n i według mnie to jak będziesz mieć odpowiedni stożek nie będzie oleju, jak demontuje filtr nigdy nie zauważyłem aby było troche tłuste kolanko przy filtrze. Filtr mokry jest tylko wilgotny i nie leje się z niego olej.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kozel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 10:36
Lokalizacja: Tarnów

Dobrze filtrujący Stożek do 200zł.

Post autor: Kozel » wt cze 02, 2015 17:52

OK, przegrzebałem trochę sieć i mam małą konkluzję.

Znalazłem test który został przeprowadzony przez niezależną instytucję który porównuje zdolności filtracyjne filtrów K&N i AEM, co prawda wykonany w 2007 roku ale zawsze to coś.
http://blog.consumerpla.net/2011/03/bes ... tests.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do mokrych filtrów to też znalazłem stanowisko K&N w sprawie padających przepływek

http://www.knfilters.com/MAF/massair.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

No ale myślę że innej odpowiedzi nie można było się spodziewać.

W każdym razie zapewne do samochodu jeżdżącego na codzień kupił bym AEM'a, ale golf będzie pokonywał raczej do 2 tys. km rocznie więc myślę że K&N da radę.


Golf mk3 ASZ + GTB2260vk -> Audi S3 -> Golf mk2 GTI G60 1.8 20VT -> e36 ligthweight M42B18 + Eaton M62 (in progress)

Falcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 07, 2015 22:43

Dobrze filtrujący Stożek do 200zł.

Post autor: Falcik » ndz cze 07, 2015 22:52

Wydaje mi się, że wybierając stożek jednak warto dopłacić czasami te kilkanaście, a może kilkadziesiąt zotych, by poczuć różnice. Suche AEM, K&N, itp. sąbardzo zbliżone jakościowo i wydajnościowo. Może warto zainwestować ajeszcze coś innego typu Fujita, choć nie wiem czy mozna coś w tym zakresie coś dobrać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości